Университети в Германия и в други държави с немски език

  • 109 875
  • 725
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 064
Тъй като детето учи немски, Германия за нас е най-естественият избор. Или Германия, или тук. Това тук на никой не се губи, знаете какво е образованието у нас.

За шулетата - попаднах на една стара тема, където е обсъждан същия въпрос и е имало ожесточени спорове.  Confused

# 211
  • Мнения: 633
Момичета, днес дъщеря ми стана на 20 години. За късмет ми се падна много тичане на работа цял ден, само се чухме набързо по телефона и вечерта едва успях да я хвана на скайп преди да излезе. Оказа се, че има колега, роден на същата дата и купонът ще е общ за цялата им група.

Но не минало без екшън на рождения й ден. Не знам дали бях споменала в тази тема или в другата, че иска да сменя специалността - от право в психология. Та преди 2-3 седмици си изпратила документите за психология по пощата /да я пита човек защо по пощата/ и днес, когато е последният срок за подаване, решила за всеки случай да си погледне профила. И там пишело, че няма получени документи. Та тичала да ги разпечатва наново /добре, че са й били на флашката/, отишла до учебен отдел или както там им се казва и ги подала. Това два часа преди крайния срок.

# 212
  • София
  • Мнения: 13 126
Ирена, да ти е жива и здрава и все така оправна!  Hug  Много късмет и успехи!

# 213
  • Мнения: 316
irenapleven, да е жива и здрава дъщеря ти! Дано днешният екшън доведе до ново хубаво начало за порасналото момиче!

# 214
  • София
  • Мнения: 409
Ирена, да ти жива и здрава, все така да я съпровожда късмета, да постигне успеха за който мечтае и да намери щастието в живота си !

# 215
  • Мнения: 1 064
Ирена, това е знак, че е поела по правилния път. Явно си има попътен вятър детето. Поздрави я и от мен   bouquet

# 216
  • Мнения: 633
Благодаря ви!

 B l a n k a, дано да си права, че е знак за правилен избор. Аз лично не съм толкова убедена, че в психологията ще се чувства по-добре, отколкото в правото, но това си е неин избор. Не й се меся.

# 217
  • Мнения: 3 410
Малко със закъснение - честита ти рожденичка Ирена, да ти е жива и здрава, успешна и много щастлива.
Може пък да е решила, че правото не и е по сърце, ще ги подкрепяме децата, това ни е работата като родители. Пък и така се учат да са отговорни. Успех и желая.
Моята студентка приключи с първата година на магистратурата, оставила си е някакъв труден изпит за септември и вече ще почива. За съжаление мое и на баща и, няма да се прибира за лятото.

# 218
  • София
  • Мнения: 937
Ирена, да ти е жива и здрава девойката и много да ви радва! Родителите винаги желаем децата да намерят верния път, а от тях зависи постигането на целта.

Моят син следващата седмица има три изпита, а в края на месеца се прибира. Август месец ще бъде на стаж в София, така че май море не му се очертава. Той твърди, че по-важен му е стажът, а не морето  Wink. Почват да порастват децата ни.

# 219
  • Мнения: 14 413
Със закъснение,но от сърце-Честит празник irenapleven-все така радост да ви носи Hug

# 220
  • Мнения: 1 064
... дано да си права, че е знак за правилен избор. ...

Има неща, които стават много трудно, сякаш постоянно си срещу течението, и други, които се нагласят от само себе си. Вторите са естествените за човека, си мисля.
Психологията сега е много модерна, навсякъде - наплив  Laughing  Обратно, правото изпада в немилост, може би защото има пренасищане на пазара и много безработни прависти. Близко дете нищо не може да си намери, никаква перспектива  Cry

Браво на студентите,  Hug

# 221
  • Мнения: 633
... дано да си права, че е знак за правилен избор. ...
Има неща, които стават много трудно, сякаш постоянно си срещу течението, и други, които се нагласят от само себе си. Вторите са естествените за човека, си мисля.
Психологията сега е много модерна, навсякъде - наплив  Laughing  Обратно, правото изпада в немилост, може би защото има пренасищане на пазара и много безработни прависти. Близко дете нищо не може да си намери, никаква перспектива  Cry
Браво на студентите,  Hug

Не знам, на мен все ми се струва, че психологията е като политологията и философията - много е интересно за учене, ако имаш такава нагласа, но без особени шансове за реализация. Дъщеря ми казва, че нещата в Германия изобщо не стоят така. Тя си знае, пък и досега винаги е имала късмет, когато й е трябвал, надявам се така да е и занапред Simple Smile

# 222
  • Мнения: 1 064

Дъщеря ми казва, че нещата в Германия изобщо не стоят така. ...

Какво имаш предвид? Търсенето на специалисти по психология ли?

# 223
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Мое близко дете кандидатства с голямо желание психология в UK, още след втората година реши, че в никакъв случай няма да се занимава с това. Завърши все пак, но сега записа магистратура в съвсем друга област.

Гледам, че и у нас психологията е доста модерна и желана специалност. Може би с подходяща магистратура, например "Връзки с обществеността", нещо по управление на човешки ресурси, ще даде добра основа за реализация  newsm78

# 224
  • Мнения: 633

Дъщеря ми казва, че нещата в Германия изобщо не стоят така. ...

Какво имаш предвид? Търсенето на специалисти по психология ли?

Да, казва, че психолози има в почти всяка голяма фирма, в училища и всякакви организации. Освен това били търсени като специалисти "Човешки ресурси" /това явно след магистратура, както казва и Ясмина/ и т.н. Преди година, когато кандидатстваше, консултантката й препоръча да обмисли възможността да учи психология, защото дипломата й е висока и ще й стигне. Жената каза, че в Германия за психологията балът е по-висок, отколкото право, защото местата са доста по-малко. И освен това според нея всички завършили веднага се реализирали, защото търсенето било голямо. Та мойта щерка тогава мисли 1-2 дни и каза, че все пак предпочита правото. Сега явно е на друго мнение. Аз по начало винаги съм малко анти-настроена, когато нещо стане прекалено модно, както е в момента с тази специалност.


Общи условия

Активация на акаунт