Университети в Германия и в други държави с немски език

  • 110 059
  • 725
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 13 149
Усетих аз, че не го обясних както трябва.  Embarassed

Аз искам от тях списък на вуз-овете, в които се предлага архитектура бакалавър на изкуството и кандидатстването не изисква ходене на място в Германия за полагане на изпит. Значи може да пращаме портфолио, може да изпълняваме задачи дистанционно, но да не се ходи там за изпита. Фирмата няма такса за изготвянето на такова проучване. Обаче като си избера от нейния списък в кои унита ще кандидатствам, ще кандидатствам чрез нея и ще платя твърда такса, която е на брой университет.

А ако се откажеш да ползваш услугите им, а те вече са направили безплатното проучване? Какво става?

# 286
  • София
  • Мнения: 937
Усетих аз, че не го обясних както трябва.  Embarassed

Аз искам от тях списък на вуз-овете, в които се предлага архитектура бакалавър на изкуството и кандидатстването не изисква ходене на място в Германия за полагане на изпит. Значи може да пращаме портфолио, може да изпълняваме задачи дистанционно, но да не се ходи там за изпита. Фирмата няма такса за изготвянето на такова проучване. Обаче като си избера от нейния списък в кои унита ще кандидатствам, ще кандидатствам чрез нея и ще платя твърда такса, която е на брой университет.

А ако се откажеш да ползваш услугите им, а те вече са направили безплатното проучване? Какво става?

Това беше и моята мисъл  Embarassed.
Доколкото разбрах, за вас проблемът е да подберете университет, а самото кандидатстване не е нищо сложно и обикновено децата се справят сами  newsm78.

# 287
  • Мнения: 1 064
Мда, и аз се зачудих на този момент - как ще си гарантират, че ще им ползвам услугата докрай? Може би ще ме накарат да подпиша договор? То пък и това...

На мен проблемът ми е да си изясня при какви условия ще кандидатстваме, тъй като за избраната от нас специалност в повечето случаи се иска доказване на умения. Трябва да го разбера сега, за да знам дали от септември да тръгва на уроци по рисуване.
Пред сегашната ми чуденка самото кандидатстване ми изглежда лесната част. (В крайна сметка като сме избрали унито, ще му изядем сайта с парцалите, ще пишем писма, ще питаме, но няма да остане и грам съмнение по никой въпрос).

# 288
  • София
  • Мнения: 217
     Здравейте! Много се радвам, че открих темата, която силно ни вълнува. Имам син, който ще бъде 11 клас в 91 НЕГ. Записвам се и ще следя с голям интерес !!!

# 289
  • София
  • Мнения: 217
   Мога ли да попитам майките, чийто деца вече учат в Германия, как стои въпросът с общежитията? Прочетох, че много трудно става включването първата година и че се кандидатства месеци преди семестъра. Успяха ли вашите деца да се класират за общежитие от първия семестър или това става по-късно?

# 290
  • София
  • Мнения: 937
   Мога ли да попитам майките, чийто деца вече учат в Германия, как стои въпросът с общежитията? Прочетох, че много трудно става включването първата година и че се кандидатства месеци преди семестъра. Успяха ли вашите деца да се класират за общежитие от първия семестър или това става по-късно?

За всеки град кандидатстването е по различен начин. В някои градове е възможно предварително кандидатстване, в други е необходимо първо да се запишеш в университета и тогава да кандидатстваш. Моят син имаше шанса да получи стая една седмица, преди да пристигне в Германия, което направо си беше шестица от тотото  Flutter. Намирането на квартира също е много трудно.

# 291
  • Мнения: 633
Дъщеря ми беше подала документи за общежитие още през м. май, много преди да кандидатства. Пусна и за двата града, където искаше да учи, а след като я приеха в Мюнстер, писа до Кьолн, че се отказва. През две-три седмици й пращаха имейли, с които трябваше да потвърди в петдневен срок на посочен линк, че все още има интерес към класиране за общежитие. Получи стая /то се води даже апартамент - стая с кухненски бокс, баня и тоалетна, общо към 18 квадрата/ по-малко от две седмици, преди да тръгне. И ние го възприехме като шестица от тотото Simple Smile Вече си беше запазила място в хостел, докато намери квартира.

По-рано в темата някой питаше за цени за самолетни билети. Детето си е взело за 27 август Дортмунд-София и на 1 октомври за обратно - общо 150 евро. Това е крайната цена - таксите плюс право на един куфар освен ръчния багаж. Не е двупосочен билет. Първо си взе този за 1-ви октомври, защото още не знаеше кога ще може да се прибере насам.

# 292
  • Мнения: 5
https://studieren.de/courses-programmes-of-study.0.html  това е търсачка за специалности и .....Дано не се повтарям.

# 293
  • Мнения: 316
Аз пък днес попаднах на този сайт, има интересна информация за Манхайм.

http://www.baiganyo.de/

Дъщеря ми догодина е решила да кандидатства там.
Ако някой има скорошна информация или е кандидатствал това лято, ще съм благодарна да сподели.

# 294
  • София
  • Мнения: 13 149
Аз пък днес попаднах на този сайт, има интересна информация за Манхайм.

http://www.baiganyo.de/

Дъщеря ми догодина е решила да кандидатства там.
Ако някой има скорошна информация или е кандидатствал това лято, ще съм благодарна да сподели.

По стари спомени (може и да бъркам  Embarassed) в този университет искаха сертификат САЕ по английски език. Нека прочете внимателно и ако е така, навреме да се яви на изпит.

# 295
  • Мнения: 316
Да, това го знам, искат TOEFL или CAE.  Дъщеря ми още миналата година взе CAE, тази година ще се бори с немския сертификат  Mr. Green.

# 296
  • Мнения: 1 064
Колко интересно, сайтът е на български  Shocked

# 297
  • Мнения: 14 418
deniya-кой клас е в какво училище учи девойката-питам за да се ориентирам кога и с каква подготовка се явяват децата на изпити за различните сертификати.
Благодаря Hug

# 298
  • Мнения: 1 064
За дъщеря ми английският е втори език, затова се подготвя при частен учител за покриването на този тест. Минава се точно определен материал, учителят знае какво точно трябва да се покрие. deniya знае повече вероятно, щом са го минали вече. Hug

# 299
  • София
  • Мнения: 13 149
deniya-кой клас е в какво училище учи девойката-питам за да се ориентирам кога и с каква подготовка се явяват децата на изпити за различните сертификати.
Благодаря Hug

Изпитът САЕ си е сериозен. Моите дъщери минаха през пълния 7-годишен курс на Алианса, а след това още 2 години в АВО заради сертификатите - една за FCE и една за САЕ. Дори малката дъщеря не се чувстваше уверена в подготовката си и втория курс го мина повторно.

Общи условия

Активация на акаунт