Университети в Германия и в други държави с немски език

  • 109 871
  • 725
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 13 126
Не подценявайте и възможността за придвижване с колело. Не случайно са толкова популярни. Дъщеря ми редовно ходи до университета с колело. Освен това студентският им билет важи и за колело, т.е. имат право да се качат в градския транспорт с него. Така могат да го използват само в определени участъци. Според мен е удобно за живеещите в съседното село. Wink

Да, Аахен е много добър и популярен сред българите университет. Още ме е яд, че малката дъщеря така категорично го отхвърли. Ако беше отишла там, веднага щеше да намери приятели и нещата щяха да се развият по друг сценарий.   Sad

# 646
  • Мнения: 4 642
Не подценявайте и възможността за придвижване с колело. Не случайно са толкова популярни. Дъщеря ми редовно ходи до университета с колело. Освен това студентският им билет важи и за колело, т.е. имат право да се качат в градския транспорт с него. Така могат да го използват само в определени участъци. Според мен е удобно за живеещите в съседното село. Wink

Да, Аахен е много добър и популярен сред българите университет. Още ме е яд, че малката дъщеря така категорично го отхвърли. Ако беше отишла там, веднага щеше да намери приятели и нещата щяха да се развият по друг сценарий.   Sad
Аахен е срещу Маастрихт в Холандия. Малката ми дъщеря изкара един семестър там по линия на разменното обучение и остана много доволна. Споделям го за информация. Пътят ѝ минаваше през аахен и много ѝ беше харесал.

# 647
  • София
  • Мнения: 937
Благодаря за линка ,предадох го на детето.


Ива*, Благодаря! А какво е ФУ?

 EmbarassedИзвинявам се!
ФУ е съкратено от Freie Universitaet- на български Свободният университет в Берлин. Намира се в югозападната част на града.

# 648
  • Мнения: 12
Привет на всички!
Попаднах на интересен сайт и реших да го споделя с вас
http://www.bachelorundmaster.de/studium.html

# 649
  • Мнения: 1 064
Няколко пъти тръгвам да попитам и се свивам, но сега вече смело:
Тези дни систематизирам пуснатата тук информация, за да я обобщя в първи пост на новата тема, и се чудя бихте ли се съгласили да имаме и списъче със списващите тук мами, в кой град са студентите им и каква специалност учат. Който чете темата, знае, че тук може да получи инфо от първа ръка от Аахен, Берлин, Карлсруе, но ето, че другите ги забравям... Ако решите, че не е прекалено лично, пуснете ми на лични по един ред с града и специалността.  Hug

# 650
  • София
  • Мнения: 5 559
B l a n k a, браво, че систематизираш нещата. Темата е много полезна и хубава, а така както си я намислила, с полезните линкове на 1-ва страница, ще стане още по-добра.

# 651
  • Мнения: 1 040
B l a n k a, ако подредиш така и темата за английските ВУЗове ще си безценна! Simple Smile

# 652
  • София
  • Мнения: 3 164
B l a n k a нямам нищо против, както знаете моят син е в Карлсруе КИТ-информатика.
Вчера се е настанил в общежитието http://www.studentenwerk-karlsruhe.de/en/wohnen/wohnheime_ka/ten … esseeallee_20-36/
Стаята му е малка, има легло бюро и гардероб. Едно крило(апартамент) е от пет такива стаи, като имат към тях кухня, баня и тоалетна. Оказа се, че всичко около него за момента е свободно. В кухнята освен ел уредите, явно от предишни поколения има оставена доста посуда - тенджери, чинии, така, че за момента няма да купува. На още едно момче от випуска на сина ми са дали общежитие там, та очаквам да са в един апартамент.
Училище започват чак на 14-ти октомври.

# 653
  • Мнения: 1 064
Благодаря на всички, които откликнаха.  Hug

резервации на хотели в Берлин

# 654
  • София
  • Мнения: 1 365
Нека и аз да споделя последни новини около нас.
Настанихме девойката, дадохме начална скорост и се прибрахме.
Като видя обстановката в общежитието се стресира, но за щастие още на другия ден си върна настроението.
Сега има две седмици да свикне с обстановката и от 14,10 започва.
Всички й казват колко е трудно дано не уплаши още преди да е започнала. Laughing

# 655
  • Мнения: 1 064
Какво я стресира - условията ли? Успешно начало ви желая  Peace

Попаднах на интересен сайт и реших да го споделя с вас
http://www.bachelorundmaster.de/studium.html

Благодаря за линка.  Hug

# 656
  • Мнения: 22
Синът ми е в ТУ Мюнхен -архитектура.Ако някой има студент същата специалност и се нуждае от помощ да се свърже с мен.

# 657
  • Мнения: 3 727
Синът ми ще учи в ТУ Берлин първа година. Не знам дали бих била полезна с нещо,той общо взето сам се оправя. Аз благодаря на всички тук за отзивчивостта! Разбира се,ако мога ще помагам и аз.
Ние резервирахме хостел от тук
http://www.hostels.com/berlin/germany?dateFrom=2013-09-29&da … archType=dropdown
Преди да замине намерихме само за 3 дни,после си резервираха друг,за още 3. Доволни са и от двата. В хола има безплатен интернет. Също има кухня ,в която може да си направиш сандвичи,чай,кафе. Има и по нещо фри в кухните. Плащат се 10% от цената при резервация,останалите на място. За малко щеше да се наложи вторите 3 дни да са в обща стая с други хора-те също били прилични.
От понеделник,живот и здраве се настаняват в общежитие.

# 658
  • Мнения: 1 064
sasi6, каква специалност записа синът ти? Не помня да си споменавала...  newsm78
Какви са първите отзиви, хареса ли му Берлин?

# 659
  • Мнения: 3 727
Програмиране. Харесва му,без особени суперлативи. Ще видим като започне училище как ще му хареса. Доста българи има. Още в първия хостел са се запознали с други бъдещи студенти.
А,цените на доста неща са по-ниски от тук.

Общи условия

Активация на акаунт