Киселини-някакви съвети?

  • 6 639
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
Някой знае ли как стои въпросът с хапчетата за киселини Стопацид? Дали са вредни за бременни? Не се пият, а се дъвчат. Аз все си мисля да пробвам, като ми дойдат в повечко коселините, ама все още не съм се решила.
На мен ми изписаха стопацид от женската консултация. Помагат, ако киселините не са в тежка форма, като при EmitoI. Aз, също имах много киселини. Това, което ме облекчи е следното: не ядях тестено, кисело, солено  и сладко, ядях по малко и на често, яла каквото яла до 18ч., след това само вода. Правех си лимонов сок с малко сода в една бутилка и нощем, като получа пристъп на киселини удрям един гълток и заспивам пак. Много са гадни киселините Cry,  и аз едвам издържах накрая, даже си взех стопацида в родилното Laughingтака за всеки случай да си имам.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз бях с киселини почти през цялото време - спряха само от 5 до 7 месец
Ужас!!!
Отначало се тъпчех с неограничени количества мандарини- и най- странното за мен сок от портокал- и сега не го обичам както никога през живота си - но тогава само това ми помагаше- киселините започваха цом отворех очи и затова само си спях Wink
Но и това ми писна и открих СОЛЕТИТЕ- обикновенни и по сухички- направо с това си заспивах и се събуждах- просто си стояха до главата ми- абе мислех че никога няма да спре да ми се гади- и така докато родих- изчезнаха
Така че стискай зъби - скоро ще спре- и това да ти кажа и малкото зло- после като ти ревне бебето/ дано да не е/ ще си мечтаеш за киселините
Стискай зъби и си мисли че може и по лошо- и аз сега искам да си поспя- ама- като реши моичкия да си гукаме в 3,00ч. ми се иска още да ки бях бременна- въпреки че трудно се движех Sick

# 17
  • Мнения: 203
ПЕЧЕНИ ТИКВЕНИ СЕМКИ - намаляват ги /поне при мен/

# 18
  • Мнения: 730
Фамотидин са хапчетата убиващи гадните киселини PeaceВърха са newsm10

# 19
  • Мнения: 567
Стопацид са безвредни. Консултирала съм се с лекар.
Пробвай ги на мен много ми помогнаха след няколко безсънни нощи.

# 20
  • Мнения: 467
Ооооо, кой ще си има дългокосо бебчеее? Laughing

Решението Талцид,Талцид и пак Талцид.... През деня газирана вода.... в един момент престава да действа... стопацида е бг вариант на Талцида...
 и стискаш зъби...солети също помагат. При мен си беше през цялата бременност.... И се уригвах като змей!Само дето огън не изкарвах.... и накрая резултатът го ето
тук е на 3 месеца почти...

# 21
  • Мнения: 258
и аз се мъча със содата и с какво ли не,но скоро ми казаха нещо ново и интересно срещу киселини-маслини...обикновени черни маслинки  Wink само че най-вероятно не трябва да са много солени и горчиви...аз не съм опитвала още с това,но сигурно ще го направя...дано да ти помогне,пък и на мен(и моите са ужасни  Sad )

# 22
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Мила ако си както бях аз-няма спасение.Аз имах киселини
от всичко което ядях,а бях на диета заради обърната
жлъчка-нищо кисело,солено,лютиво,мазно,яйца и тн.
Не помагаха никакви лекарства,сода,газирано,айрян,
ябълки-нищо.Малко по леко ми ставаше ако лежах на
лявата си страна,но не особено.Успокоението е,че
като родиш и край!Надявам се ти да намериш начин
да ги намалиш поне нощем защото знам колко е гадно.
Успех!
Щастлива нова година на всички!

# 23
  • Мнения: 666
 Нищо не помага голяма гадост и през двете си бременности бях така само че мен ме почнаха още в началото на бременността , прибягнах до Зантак - виж той помогна малко ,само че не го препоръчват много много , потрай още малко - края му се вижда

# 24
  • Мнения: 220
И аз бях много зле - киселини и повръщане по цял ден и по цяла нощ - чак до самото раждане. Последните два месеца "спях" седнала, ако легнех всичко ми се връщаше в устата. На мен лекарите ми изписаха Стопацид (бил абсолютно безвреден за бременни!) и Алмагел (също). А аз на своя глава сигурно съм изпила цял тон сода бикарбонат. Абе, и най-големия тормоз си струва. Късмет!

# 25
  • Мнения: 5 228
Талцид - вълшебно лекарство против киселини, може да се използва по време на бременност.

# 26
  • Мнения: 574
Може да опиташ да смучиш локум на гладно поне 30мин преди храна.Понякога помага и при киселини и язва.
Ако си намериш лой я смеси с малко ракия и захар и пак нагладно 30мин преди храна.
Помага и домашната лимонада от лимонтузо,сода и захар.Първо смесваш захарта и лимонтузото на вкус,разбъркваш със содата и след пяната пиеш.
На мен ми действаха така витамините като ги пия на гладно и цял ден и нощ ми се повръщаше.После започнах да си хапвам и след това ги пиех и се спасих.
Весела Ново година.

# 27
  • Мнения: 2 672
и аз бях почти като теб - без повръщането- от нищо не минава! едва като родих и се "родих" Wink

# 28
  • Мнения: 415
и аз се мъча със содата и с какво ли не,но скоро ми казаха нещо ново и интересно срещу киселини-маслини...обикновени черни маслинки  Wink само че най-вероятно не трябва да са много солени и горчиви...аз не съм опитвала още с това,но сигурно ще го направя...дано да ти помогне,пък и на мен(и моите са ужасни  Sad )

Абсолютно ми помогнаха маслините, само ме е яд, че ги открих много късно...
През първата бременност ядях само обикновенни бисквити и не се наспивах  Sad

# 29
  • MUC
  • Мнения: 571
Имах ужасни киселини през последните месеци Twisted Evil
Единствените неща които ми помагаха бяха чаша студено мляко и спрайт.  Избягвах люто, кисело ,сурови плодове, зеленчуци и салати за вечеря.

Общи условия

Активация на акаунт