Материалните критерии при грижи за изоставени деца

  • 7 838
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Здравейте! От много време мисля тази тема и сега намерих къде да я пусна.
Възможно е да съм останала с грешни впечатления, но определено ми се струва, че изискванията за приемни родители или осиновители са такива, че материалното им състояние трябва да е едва ли не на богаташи. Особено за чужбина. На децата, които живеят в такива домове, им се осигуряват вещи и обстановка, които едно дете, живеещо с биологичните си родители, не е задължително да има в дома си и дори май е по-скоро изключение (напр, компютър, климатик, по-дребните нетехнични вещи да не ги споменавам). За храната също - обикновено дете може да живее със сандвич с хамбургски салам за закуска, обаче ако е за осиновяване, кандидатите трябва да са в състояние да осигурят разнообразна храна - от плодове до закуска Нескуик.
Не ми е за дискриминацията за възрастните, а за начина, по който се дискриминират децата, които не са лишени от родителска грижа. Мисля, че идеята е да бъдат наравно щастливи, не да им се осигури от пиле мляко като (може би) компенсация.
Извинете рошавите ми мисли, не са обидни, просто не го разбирам това, а може и да ми се струва само, че е така, а всъщност да не е  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 9 517
само ако вземеш да кажеш, от къде успя да изнамериш всички тия измислици, мислите ти ще добият завършеност  Joy

# 2
  • Мнения: 341
Казах, че така ми се струва и че може да греша. Като няма как да комуникираш човешки, можеше да прескочиш темата ми, вместо да си изкарваш кривия работен ден върху мен.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Казах, че така ми се струва и че може да греша. Като няма как да комуникираш човешки, можеше да прескочиш темата ми, вместо да си изкарваш кривия работен ден върху мен.
не ми е крив работния ден, напротив - ти ми го оправи. Написала си доста безумици, няма как човек да отговори нормално на това. Или си попаднала в някаква щура заблуда, или и аз не знам какво - нарочно провокираш?

И понеже съм добра - има изискване при кандидатстване да предоставиш бележки за доходи, но до сега не съм чула на някой да му откажат само защото не може да си позволи нескуик за закуска. Като се замислиш ще разбереш, че е нормално кандидат осиновителите да имат някакъв доход все пак - ти би ли дала дете на двама безработни? Не че има гаранция, че няма да останат безработни след месец - два  Peace

хайде, бях достатъчно бяла и добра  Mr. Green

ПП Това със салама беше много готино - сега разбрах, защо моето биологично закусва хляб с шарена сол, а осиновеното - нескуик  Joy

ППП И последен жокер - храната и вещите не могат да направят щастливи тези деца, на тях им трябва обич и грижа и то много повече, отколкото на биологичните, ама това е трудно за разбиране  Peace

# 4
  • Мнения: 10 547
Казах, че така ми се струва и че може да греша. Като няма как да комуникираш човешки, можеше да прескочиш темата ми, вместо да си изкарваш кривия работен ден върху мен.

Ами не може да прескочи темата, ето, и аз не мога, защото темата е бисер. Но от тези, безумните!
Вероятно се готви стачка, национален протест, петиция доходите на всички ни да се изравнят, за да няма ядящи хамбургски, а само Перелик.

Уф, че се подразних!

# 5
  • Мнения: 712
Бонбонбон, и на мене ми стана любопитно, каква конкретна случка (около тебе) е била повода за "рошавите ти мисли" и ще съм ти много благодарна (не е ирония), ако споделиш...

Не ми е за дискриминацията за възрастните, а за начина, по който се дискриминират децата, които не са лишени от родителска грижа.[...]

Бонбонбон, според тебе КОЙ конкретно "дискриминира децата, които НЕ са лишени от родителска грижа" и как по-точно се случва това? Според думите ти несправедливостта идва от това, че социалните НЕ ПОЗВОЛЯВАТ на децата без родители да бъдат осиновени или да израстват В СЕМЕЙСТВА, които не предлагат Нескуик за закуска. Такива деца е по-добре да си стоят по домовете сами - защо ще ги осиновяват хора, предлагащи хамбургски салам?...  Да, това е нечувана дискриминация...  Sunglasses

И понеже задаваш въпрос относно критетиите за финансово благосъстояние към кандидат-осиновителите или към приемните родители, трябва да знаеш, че такива няма. Социалните често обичат да казват, че за щастието на едно дете е важна любовта в семейството, а не парите и изискванията не са големи. Много осиновители живеят на квартира и имат безработен в семейството... Други пък са по-заможни... Чуждестранните осиновители действително имат повече средства, но това е обусловено от съвсем други феномени... Wink И те, честно казано, като цяло не предлагат Нескуик за закуска, тъй като Нестле имат много лоша слава...  и наблягат на черния хляб (горките деца!:)  Wink

# 6
  • Мнения: 341
Добре, изглежда аз съм в грешка. Не съм чела другите теми, за да видя коя от вас е осиновила и дали и какви изисквания за финансово-материалното състояние са имали към нея, но виждам, че сте тесни специалисти и четете буквално-буквално. Съжалявам, че ви обезпокоих и възмутих. Желая ви приятен ден, няма да ви занимавам, докато не реша да осиновявам някое дете от домовете (където иначе ужасно искам - според вас - да останат). Тогава може да си въздишаме дружно колко добри жени сме.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 517
Добре, изглежда аз съм в грешка. Не съм чела другите теми, за да видя коя от вас е осиновила и дали и какви изисквания за финансово-материалното състояние са имали към нея, но виждам, че сте тесни специалисти и четете буквално-буквално. Съжалявам, че ви обезпокоих и възмутих. Желая ви приятен ден, няма да ви занимавам, докато не реша да осиновявам някое дете от домовете (където иначе ужасно искам - според вас - да останат). Тогава може да си въздишаме дружно колко добри жени сме.
Joy много си сладка, пусни си темата в Клюкарника - там ще си повъздишате дружно за дискриминацията  Joy

# 8
  • Мнения: 712
Бонбонбон-ка, не знам кой чете "буквално-буквално", но ти определено правиш твърде свободни интерпретации на постовете. Не виждам тук някъде да пише, че искаш ужасно много децата да останат в домовете, нито пък някой от присъстващите въздиша, колко "добра жена" е... За мене беше важно да разбереш, че е абсурдно това с "дискриминацията" и несправедливостта и се радвам, че все пак съм успяла в някаква степен... Simple Smile Хубав ден!

# 9
  • Мнения: 341
Според думите ти несправедливостта идва от това, че социалните НЕ ПОЗВОЛЯВАТ на децата без родители да бъдат осиновени или да израстват В СЕМЕЙСТВА, които не предлагат Нескуик за закуска. Такива деца е по-добре да си стоят по домовете сами - защо ще ги осиновяват хора, предлагащи хамбургски салам?...  
Това според твоята информирана ирония са моите думи. Да си пусна темата като директен въпрос - има ли явни, конкретни (и високи) изисквания към материалното състояние на осиновителите, моля за информация от ПЪРВА ръка? Дали би имало шанс да започнете с "аз като осиновявах, имаше/нямаше нещо си". И тогава да започне някаква дискусия дали, АКО има изисквания, които не се покриват от средния българин, има резон изобщо да съществуват тези изисквания, защото това ми беше чуденето, но никой не благоволи да даде инфо от първа ръка.
Няма значение, убедихте ме, че ще ми е по-лесно, ако търся лична информация по разни регистри и да ходя да по домовете на осиновители да ги разпитвам, отколкото да получа нормален отговор тук. Имаше полза от темата ми.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 517
Не, няма изисквания към минимален доход на домакинството, за да бъде допуснато до осиновяване, поне няма официални такива. По време на проучването се изискват документи, доказващи доход на семейството, както и документи за жилище - собствено или под наем - там където живее семейството. Писах ти, но ти не четеш - не съм чувала до сега на някой да са му отказали вписване в регистъра поради лошо финансово състояние - още във втория ми пост.

# 11
  • Мнения: 712
Но не се сърди...  Peace Чувала съм, как се делят осиновените деца от биологичните по какви ли не показатели,  но за висок стандарт, който дискриминирал...  - това и в най-дълбоките си представи не съм допускала, че може да си го мисли някой...   Thinking

Последна редакция: ср, 03 юли 2013, 15:41 от Chandra_Den

# 12
  • Мнения: 210
Бонбонбон-ка, при подаването на документи се изисква бележка за доход, дотолкова доколкото трябва да се покаже, че семейството има някакъв такъв. Никъде обаче не си изисква някакъв минимум на член от семейството, за да позволят даденото семейство да осинови дете (или поне аз не знам да има такъв). Не знам как стои въпросът ако двамата кандидати са безработни, но при един безработен няма проблем. Никой не пита дали ще се купи на детето лаптоп, айфон, айпад и т.н., дали ще кара триколка за 50 лв или за 300лв. Даже не се изисква собствено жилище, може кандидатите да живеят при родителите си, да са на квартира.
Относно закуската (ясно ми е че не говориш директно за хамбургски салам и Нескуик (който ненавиждам) буквално), в момента аз съм безработна, а преди имах доста приличен доход за града ни. Издържаме се със заплатата на половинката, но детето ми не е лишено от качествена храна. Хладилникът е пълен с разнообразни плодове - кайсии, дини, малини, портокал, грозде.... Старая се и другата храна, която консумира да е качествена и се опитваме да избягваме боклуците, докато все още можем (защото осъзнавам, че ще дойде момента, когато сам ще си купува, каквото иска). Просто се лишавам от други неща. Социалната ме е виждала в магазин за втора употреба как му купувам яке - никакъв проблем. Много от дрехите му, са ми дадени от приятелки, така си спестявам от дрехи (както знаеш детските дрехи са ужасно скъпи), но пък имам пари за други неща. По-важно е каква атмосфера ще се създаде за това дете, как ще се гледа, ОБИЧА, а не дали ще яде салам от 3 лв килограма или от 20 лв примерно.

# 13
  • Мнения: 10 547
Аз, като майка на две родени от мен деца, продължавам да питам с какво те са дискриминирани пред тези на пишещите в този подфорум и лично се чувстват засегната като осиновено дете.

# 14
  • Мнения: 690
Касита, аз мога да ти отговоря с какво моите деца (биологично и осиновено) са дискриминирани. И двете. Нито за едното държавата прави нещо, нито за другото. Водим се с доходи над прага и ... оправяйте се. Но това е друга тема.
А по въпроса на Бонбонбон, ами момичетата са отговорили. Няма изисквания за високи доходи. А за международното осиновяване, не съм на 100% запозната, но мисля, че там се оскъпява всичко, защото се минава през агенции и има такси.
 И Бонбонбон-ка, и аз искам да разбера, от къде стигна до тези мисли и заключения? Защото масово се ширят в обществото едни такива легенди - колко е тегава процедурата по осиновяване, какви изисквания имало, колко трудно се осиновява .... сега и ти с "рошавите си мисли" - виждаш ли, като се осинови детето трябва от пиле мляко да му се осигури ..... Добавяш нова нотка в цялосната заблуда (а между другото, в двугодишния период, през който социалните трябваше да наблюдават, как си гледаме осиновеното дете, те дойдоха да ни видят точно 0 (нула) пъти. Дали съм го хранила с деликатеси или е обирало трохите от остатъка от храната на каката ...)

Общи условия

Активация на акаунт