Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 792
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 1 530
  • София
  • Мнения: 3 188
Добре е да дойдете отново да го видя. Дали ще има нужда от хирургична намеса и от какъв вид, ще преценя тогава.

# 1 531
  • Мнения: 752
Здравейте, малкият ми син на 2 год ( частично го забелихте преди около два месеца, тоест остана малко, но не го пипаме), сега нещо от вчера е със зачервено пишле, малко го боли, измих го вчера хубаво( стори ми се , че има нещо жълто) и сложих компрес с риванол през нощта, нещо друго мога ли да мажа?
 Аз сега го отучвам от памперс и се напикава често.... Може би да спра опитите и да му оставя памперса и през деня и да седи с риванол или по- добре с гащи? Извинете и благодаря!

# 1 532
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, не го забелвайте повече с усилие, а само дколкото кожичката позволи. Не е задължително на тази малка възраст препуциумът да е забелен. Ако има зачервяване правете компреси с риванол, които да оставяте под памперса докато изсъхне марлята. Друго няма нужда. Това жълтото е секрет от половите жези - смегма, която подпомага разлепването.

# 1 533
  • Мнения: 206
Здраейте Докторе,
Пиша Ви много отчаяна майка на момченце на 1г и 4м. Още на 3м успяхме и без много мъки и да е имало кръв или някакви усложнения, заголихме главичката на пениса. Всяка вечер на баня го отварям и мия само с вода. До преди месец не сме имали никакви проблеми. Преди месец вдигна внезапна температура, личния лекар каза херпангина, пихме АБ Ксимебак. След спирането на АБ температура се върна, влязахме в болница там не установиха проблем. Широкоспектърен АБ амикацин 5 дни и температурата спадна. След спиране на АБ температурата се върна, отново в болница на АБ Уназиин 5 дни, температурата отново изчезна. Днес 10 дни след АБ отново сме с температура. Не можах да убедя лекарите, че за мен проблема на детето е в пениса. Прилагам снимки какво виждам аз, след забелване придружено с плач!(а преди това никога не е плакал при забелване) Междудругото на своя глава пуснах урокултура, излезе бактерия е урината Ентерококи с резултат над 10 на 4та., но не бяха ни направили Антибиограма. От болницата пуснахме уроокултура, която излезе стерилна, но той вече беше на венозен АБ уназин. Днес пуснах отново уроокултура с антибиограма и чакам резултата в Понеделник. Какво е всшето мнение за снинката и възможно ли е температурата да идва от инфекция или бактерия на пик. Пътища? Или това е само в моята глава (както ме изксрват ненормална едва ли не лекарите)
П. С КРЪВНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ СА В НОРМА. Днес пуснах нови и чакам резултата по късно следобяд!

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 13:57 от Pipinka.5

# 1 534
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, както виждам от снимката проблемът не е такъв, че да предизвиква температури и уроинфекция. По-вероятно е общата инфекция да е предизвикала изменения по кожичката на пениса, поради което сега забелването става трудно. Запарването от памперса допринася за това. Имате отрицателна урокултура и нормални кръвни проби - значи нещата се успокояват и остава само локалния проблем. Кожичката вече е стегната и трудно се забелва. Обикновено предписва крема Дипрозон, който да я отпусне, но преди това е добре да видя детето.

# 1 535
  • София
  • Мнения: 5 617
Здравейте проф. Бранков,
Колко често е нормално да посещава тоалетната дете на 2г4м? Синът ми уринира по 4, максимум 5 пъти дневно. Посещава детска ясла и в делнични дни трудно мога да кажа какво количество течности приема, но през уикендите е минимум 700мл вода и отделно сок/компот.

# 1 536
  • София
  • Мнения: 3 188
Уринирането е физиологичен процес и зависи от количеството поети течности. Няма точно правило. Впрочем не препоръчвам да давате компоти - има много захар в тях и не са много полезни. Също и плодовите фрешове - трябва да се ограничава техния прием.

# 1 537
  • Мнения: 9
Доктор Оги здравейте сина ми е на почти 4 месеца не е забелван все още защото не съм сигурна че трябва понеже ще бъде обрязан заради религията .Трябва ли да го забелвам кога е най подходящо да се направи операцията?Вие извършвате ли тази операция и каква е цената?Благодаря ви

Последна редакция: сб, 08 фев 2020, 13:38 от Вени Караахмед 635990

# 1 538
  • София
  • Мнения: 3 188
Няма смисъл да го забелвате щом предвиждате обрязване. Аз извършвам тази манипулация в Токуда.

# 1 539
  • Мнения: 21
Здравейте, Доктор Оги, синът ми е с хипоспадия и обущарски гърди. И двете заболявания са в относително лека форма - коронарна хипоспадия, оперирана вече, а гръдния кош има видими изкривявания, но 'не е много зле'. Направихме ехокардиография  на сърце при проф. Кънева с цел да се установи дали все пак няма някакво притискане на сърцето и всичко беше в рамките на нормалното, Това което ми направи впечатление обаче е че проф. Кънева каза че синът ми има лека недостатъчност на съединителната тъкан, но е минимална и няма проблем. Това обаче почна да ме човърка по-късно, сто пъти съжалих че не я попитах за повече подробности и се зачетох по темата и разбира се почнах да се притеснявам за какво ли не ... загледах се и в кръвните му изследвания от последните два месеца в които има тенденция да има леко увеличени еозонофилни левкоцити - така се случи че 3 пъти трябваше да направим изследвания за 2 месеца и трите пъти тези показания са леко над нормата. Педиатърът допусна алергична реакция към нещо у дома. Освен всичко друго е изключително слаб и като бебе имаше проблеми с храносмилането, силни колики, трудно се оригваше, вечно го мъчеха газове. В момента е 13 кг, на 4 години, хапва си с апетит, не е да не се храни, но е кожа и кости. Също има и много уголемени сливици + трета сливица. В останалите аспекти си се развива съвсем нормално. Възможно ли е да има някакъв по-сериозен проблем и някакъв общ корен на всичко това, възможно ли е да има някакво прогресиращо заболяване на съединителната тъкан? Съжалявам ако звуча като някакъв форумен философ учил в интернет, но направих грешката да се разровя и си напълних главата с бръмбари ... Много ще съм благодарна на всякаква насока, може ли нещо повече да се направи освен евентуалната корекция на обущарските гърди?

# 1 540
  • София
  • Мнения: 3 188
Слабост на съединителната тъкан е много общо понятие, което често се употребява от лекарите. А освен това изобщо не е свързано с обущарските гърди. Там има други финни механизми, довели до възникването на този проблем. Определението е за лаици, макар че наистина има синдроми, свързани със слабост на съединителната тъкан. Ако вече сте прочели за някои от тях, бъдете сигурна, че не се отнася до детето Ви. Всичко това, което описвате, може да се каже за всяко второ дете, тоест -  познати детски проблеми на растежа.
Препоръчвам Ви да се консултирате с доцент Шивачев от детската хирургия на Пирогов - той е водещ по отношение деформациите на гръдния кош.

# 1 541
  • Мнения: 21
Благодаря, професоре, това е огромно облекчение!  Ние направихме вече една консултация с доцент Шивачев, но беше преди ехоКГ-то, даже го питах тогава и той каза, че няма връзка между двете вродени деформации и ако имаше нещо трето, тогава може да се предположи някакъв проблем.... И ето къде съзрях нещо трето след кардиографията. Огромно Благодаря, за вниманието и успокоението което ми дадохте!

# 1 542
  • София
  • Мнения: 5 617
До колко дни след забелване е нормално детето да изпитва болка? В петък му беше манипулацията, но детето все още изпитва болка, стиска се, не иска да пишка и не позволява да го пипам. С какво мога да облекча дискомфорта?

# 1 543
  • София
  • Мнения: 3 188
Колко голямо е детето? Какво е било състоянието преди манипулацията? Как е направена тя - със сила или постепенно с фин инструмент? Има много въпроси.
На този етап правете компреси с голяма марля и риванол върху незабеленото пишле, така 3  4 пъти дневно, поне 2 дни. После трябва да го забелвате внимателно и да намазвате за кратко с Лидкаин крем.

# 1 544
  • Мнения: 3
Здравеите! Наскоро синът ми показа някакви бели петна по пениса си и каза, че го сърбят. Те се намират по вътрешната част на кожата и аз покледнах в Интернет за такъв проблем и там пишеше, че трябва да се махне оперативно. Можете ли да ми помогнете, защото и синът ми го е срам да отидем при оролог? Ще съм много благодарен!

Общи условия

Активация на акаунт