Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 387
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 1 575
  • Мнения: 4
Здравейте. Имаме проблем с пениса на моето дете. На 7м и половина е и го забелваме откакто беше на месец. Ходихме при педиатър каза да не забелваме(ние сме в чужбина и казаха, че това 3 станало от забелването) и сега има вътрешна подутина отстрани стои като вена, но е дебела. Водих го на двама лекари и нищо. Стана 2-3 седмици е така, не виждам да го боли, но си стои така подута. Промивах го с лайка, но не минава.

# 1 576
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте,днес доктор забели на детето ми патката на 1г. 2м. Е и ни изписа антибиотик  Ксимебак.нормално ли е ,защо се изписва.Благодаря

Антибиотик, даже и на крем, се изписва когато има нужда от него. Аз бих ви изписал лидокаин крем, за да не го боли много.

# 1 577
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте. Имаме проблем с пениса на моето дете. На 7м и половина е и го забелваме откакто беше на месец. Ходихме при педиатър каза да не забелваме(ние сме в чужбина и казаха, че това 3 станало от забелването) и сега има вътрешна подутина отстрани стои като вена, но е дебела. Водих го на двама лекари и нищо. Стана 2-3 седмици е така, не виждам да го боли, но си стои така подута. Промивах го с лайка, но не минава.

Не мога да си го представя. По принцип в пениса има много вени, които могат да се разширят. Това не е проблем. И освен това не е задължително на тази бебешка възраст да бъде забелен. Достатъно е да придърпвате нежно кожичката, доколкото позволява, вечер при къпането.

# 1 578
  • Мнения: 4
Здравейте. Имаме проблем с пениса на моето дете. На 7м и половина е и го забелваме откакто беше на месец. Ходихме при педиатър каза да не забелваме(ние сме в чужбина и казаха, че това 3 станало от забелването) и сега има вътрешна подутина отстрани стои като вена, но е дебела. Водих го на двама лекари и нищо. Стана 2-3 седмици е така, не виждам да го боли, но си стои така подута. Промивах го с лайка, но не минава.

Не мога да си го представя. По принцип в пениса има много вени, които могат да се разширят. Това не е проблем. И освен това не е задължително на тази бебешка възраст да бъде забелен. Достатъно е да придърпвате нежно кожичката, доколкото позволява, вечер при къпането.
Благодаря за отговора. Ние не сме го забелвали напълно, леко придърпваме кожата. Незнам как да го обясня подуването. От дясно на самия пенис има подутина като се погледне все едно е вена, но аз не мисля, че е това. Като го пипна е твърдо и подуто.

# 1 579
  • Мнения: 138
Здравейте! Какво ви е мнението за тези изследвания. Става въпрос за 4 годишно дете, което беше с пневмония. В петък беше последната инжекция и резултатите са от тогава. Лекуваха го с медоцеф и амикин.       

# 1 580
  • София
  • Мнения: 3 182
Нищо особено не виждам в изследванията.
Отново ще повторя за всички майки - едно хвърчащо листче с резултати не дава отговор на въпроса за състоянието на детето. Трябва личен преглед и преценка на останалите изследвания (примерно рентген). А съм сигурен, че който ви лекува е разяснил нещата с кръвната картина.

# 1 581
  • Мнения: 138
Нищо не ми обясниха, тъй като ни изписаха в петък вечерта и доктора, който ни лекуваше не беше на смяна. Само разбрах, че на снимката от рентгена няма пневмония, дробовете са вече чисти,  изчезнало е петното. На вас как ви се струват изследванията?

# 1 582
  • Мнения: 4
Здравейте. Имаме проблем с пениса на моето дете. На 7м и половина е и го забелваме откакто беше на месец. Ходихме при педиатър каза да не забелваме(ние сме в чужбина и казаха, че това 3 станало от забелването) и сега има вътрешна подутина отстрани стои като вена, но е дебела. Водих го на двама лекари и нищо. Стана 2-3 седмици е така, не виждам да го боли, но си стои така подута. Промивах го с лайка, но не минава.

Не мога да си го представя. По принцип в пениса има много вени, които могат да се разширят. Това не е проблем. И освен това не е задължително на тази бебешка възраст да бъде забелен. Достатъно е да придърпвате нежно кожичката, доколкото позволява, вечер при къпането.
Благодаря за отговора. Ние не сме го забелвали напълно, леко придърпваме кожата. Незнам как да го обясня подуването. От дясно на самия пенис има подутина като се погледне все едно е вена, но аз не мисля, че е това. Като го пипна е твърдо и подуто.

# 1 583
  • София
  • Мнения: 3 182


Благодаря за отговора. Ние не сме го забелвали напълно, леко придърпваме кожата. Незнам как да го обясня подуването. От дясно на самия пенис има подутина като се погледне все едно е вена, но аз не мисля, че е това. Като го пипна е твърдо и подуто.

Трябва да го видя лично.

# 1 584
  • Мнения: 4


Благодаря за отговора. Ние не сме го забелвали напълно, леко придърпваме кожата. Незнам как да го обясня подуването. От дясно на самия пенис има подутина като се погледне все едно е вена, но аз не мисля, че е това. Като го пипна е твърдо и подуто.

Трябва да го видя лично.
Няма как да дойдем защото сме в чужбина, живеем тук и незнам кога ще се прибираме за това и писах тук да чуя и друго мнение.

# 1 585
  • София
  • Мнения: 3 182
Проф. Бранков, преглеждате ли с направление код 22?

Здравейте, открих, че не съм отговорил на този въпрос. Код 22 е за преглед от уролог. Но относно заболяванията на мъжката полова система детските хирурзи също дават консултации - значи код 50.

# 1 586
  • Мнения: 244
Здравейте Доктор Оги,

От известно време като къпя малкия и му мия пишлето, забелязвам едно бяло петънце което стои под кожичката на пишлето му. Не сме го забелвали, на 1г и 8м е. Стои по-скоро като мастно образувание. Не е много голямо и не го боли. Детето не е показало никакъв признак, че го усеща или го дразни. Най-вероятно е смегма и поради тази причина не съм потърсила помощ, но сега се замислям дали може да е някакъв проблем или да доведе до такъв? Трябва ли да предприема нещо?

# 1 587
  • София
  • Мнения: 3 182
Точно така, това е смегма тя подпомага естественото разлепване. Не трябва да предприемате нищо.

# 1 588
  • Мнения: 244
Точно така, това е смегма тя подпомага естественото разлепване. Не трябва да предприемате нищо.
Благодаря за бързия отговор.

# 1 589
  • Мнения: 6
Здравейте, д-р Оги,

Майка съм на бебе на месец от тази седмица забелязвам, че почти след всяко хранене връща храна, като поне два пъти на ден повръща "на фонтан"  два часа след хранене. Детето е само на кърма, има трудности с оригването след хранене. Наддало е този месец близо килограм от изписването. След всяко хранене има и изхождане в памперса. Отделно наблюдавам, че вече има и колики. Имам ли основание да се притеснявам, добре ли е да се направи консултация и преглед с Вас и до колко е спешно състоянието му.

Благодаря предварително ! Simple Smile

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 18:01 от Hailn

Общи условия

Активация на акаунт