Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 798
  • 1 618
  •   2
Отговори
# 1 590
  • София
  • Мнения: 3 188
Не става ясно дали е момче или момиче. Проявите при тях са различни. Когато повръща на фонтан, цялата приета храна ли се връща? Все пак наддава на тегло, така че тези прояви са в рамките на допустимото.
Ако сте от София потърсете в Токуда д-р Гроздева, детски гастроентеролог, или д-р Лазарова от Сити клиник, те могат да направят ехография с оглед евентуална пилорна стеноза. Същото може да стане и в детския кабинет на клиниката по детска хирургия в Пирогов.

# 1 591
  • Мнения: 6
Става въпрос за момче.  Когато повръща "на фонтан" е час-два след хранене и не мога да определя количеството, но не е повече от супена лъжица или две.Тъй като той е раждан в Токуда, там са му правени ехографии и му е поставяна стомашна сонда и ректална тръба за изключване на аномалии, това значи ли, че ако е имало такъв проблем е щяло да бъде хванат или се проявява по-късно. Благодаря Ви много за бързия отговор Simple Smile !

# 1 592
  • София
  • Мнения: 3 188
В такъв случай потърсете д-р Масларска. В общи линии тези прояви са свързани с ранната възраст и постепенно отшумяват. Ако са били открити някакви аномалии, то биха се предприели лечебни мерки навреме.

# 1 593
  • Мнения: 1 295
Здравейте, извинявам се, ако се включвам много рязко в темата, но силно се притесних. Голямата ми дъщеря прави инхалации с вентолин вкъщи(довършваме лечение от болницата). Имам и малка дъщеря на година и 4 месеца. Днес в 12 и в 6 малката се въртя около кака си докато правеше инхалацията, хвана я жал и отиде да я погали по главата, явно й се стори странно и седна до нея на дивана. В този момент не се усетих, но в последстви след като на заспиване беше малко неспокойна Нещо ме накара да се замисля дали не е вдишала от парата и опсни ли е? Тази нощ е последната инхалация. Дано не съм направила друг проблем.. благодаря ви!

# 1 594
  • Мнения: 2
Здравейте,тези витамини стават ли за кърмачки

# 1 595
  • Мнения: 1
Здравейте докторе! Имам бебе момиче на 2 месеца. Забелязахме подутина от лявата страна над слабините. Личния лекар установи, че е ингвинална херния. Заведохме я при детски хирург в Пирогов който ни каза, че хернията не е заклещена все още. В предвид извънредното положение операция не би могла да се направи в близките няколко месеца. Каза ни да я следим, но не ми стана много ясно как ще разберем навреме, че състоянието й е спешно. Тя е с колики и има моменти в които е нервна и изпада в неистов плач, забелязахме че тогава подутината става доста изпъкнала. При евентуално заклещване с какво време разполагаме, докато установим, че болките не са от колики и ще се зачерви ли болезненото място?

# 1 596
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, при момиченцата херниалният канал е по-къс и по-широк, така че вероятността да се заклещи е минимална. Но в случай, че подутината се появи, много е твърда на допир, не се прибира при лек натиск, детето плаче силно, тогава може да има заклещване. До около 4 - 6 чАса не би могло да възникне проблем със заклещването. В такива случаи посетете детския хирургичен кабинет.

# 1 597
  • София
  • Мнения: 3 188
...... Нещо ме накара да се замисля дали не е вдишала от парата и опсни ли е? Тази нощ е последната инхалация. Дано не съм направила друг проблем.. благодаря ви!

Извинете, пропуснал съм да Ви отговоря. Предполагам сте се убедила, че не се случило нищо тревожно. Изпаренията от инхалатора помагат на голямото дете, а на малкото в никакъв случай няма да навредят.

# 1 598
  • Мнения: 1 295
О, не, аз Ви благодаря за отделеното време. Да, за щастие всичко е наред, аз се бях притеснила излишно. А без инхалациите наистина нямаше да се справим с грип Б. Желая Ви здраве и още веднъж много благодаря! 😊

# 1 599
  • Мнения: 9
Здравейте искам да попитам обрязването по лесно и безболезнено ли ще е ако е забелен или няма да има разлика?Благодаря ви.

# 1 600
  • София
  • Мнения: 3 188
Не казахте на каква възраст е детето. При по-големите деца има хронични изменения на кожичката и тогава няма нужда да се забелва предварително. При кърмачетата все пак трябва да се постигне известо заголване на върха на главичката, за да не бъде пречка при уриниране.

# 1 601
  • Мнения: 9
На почти 6 месеца е детенцето .Не е забелван до момента.Обрязването ще е до няколко месеца.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 19:51 от Вени Караахмед 635990

# 1 602
  • София
  • Мнения: 3 188
Няма нужда да го забелвате, така ще спестите стреса от тази манипулация.

# 1 603
  • Мнения: 9
Значи няма да е по лесно или безболезнено ако е забелван отколкото ако не е?Как мога да разбера ако има проблем с уринирането?

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 15:18 от Вени Караахмед 635990

# 1 604
  • Мнения: 19
Здравейте докторе,имам притеснения относно дъщеричката си,тя е на 3 г ,в началото на март имаше обрив 2 седмици,след това се появи кашлица, диагноза възпаление на горните дихателни пътища,пихме Клацид, всичко беше преминало,от няколко дни обаче започна да се задавя вечер като спи до такава степен,че не може да си миене въздух , през деня също се случва като е хапнала нещо ,спрях инхалации с пулмикорт,няма кашлица вече ,но това задаване ме притеснява особено през нощта става по 2-3 пъти и ако не я вдигна няма въздух . Какво може да е предизвикало това състояние ,има странни звуци от стомахчето ....моля за съвет , благодаря ви .

Общи условия

Активация на акаунт