Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 694
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 188
Не мога да Ви отговоря. Потърсете детски невролог в Педиатричната болница на бул.Ив.Гешов

# 91
  • Русе
  • Мнения: 343
Здравейте д-р Бранков,
На дъщеря ми /почти 5 год./ беше открита епигастрална херния.
Вече сме наясно, че без операция няма как да се оправи.
В момента сме на етап проучване на възможностите и избор на болница и лекар, който да я направи.
Ако Ви е възможно, бихте ли споделили какви са вариантите за такава операция при Вас,
и малко повече за самата процедура.
Има ли вариант за лапароскопска операция при този вид херния?
Благодаря!

# 92
  • Мнения: 13
Здравейте проф. Бранков. Моят син е на 8 месеца и половина. Преди около 2 месеца забелязах 3 - 4 увеличени лимфни възли в ляво под ухото. Единият с големина на лешник, другите по малки може би с големина на леща. По това време той беше със заден ринит и кашляше. Проведохме лечение с капки за нос. През последният месец повишава 2 пъти температура. Прегледан е от педиатър и не намери причина за повишаване на температурата. Направихме изследвания ПКК с диференциално броене и урина - в норма. Осъществихме консултация с детски хематолог, който не намери нищо притеснително. Детето се храни, весело е и наддава на тегло. Това което силно ме притеснява е, че лимфните възли не намаляват ( особено по големият) и да си призная непрекъснато ги опипвам. Трябва ли да се предприеме нещо и какво. Може ли лимфните възли да останат така.

# 93
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте д-р Бранков,
На дъщеря ми /почти 5 год./ беше открита епигастрална херния.

Операцията е много атравматична и детето няма да разбере какво е станало. Все пак се прави с обща упойка. Лапароскопския подход е безмислен. Изобщо при децата лечението на различните видове хернии става много по-бързо и качествено чрез класическа хирургия, в тези случаи лапароскопията е абсолютно изхвърляне.

Потърсете ме на 0888 373 857 - когато прегледам детето ще говорим подробно.

# 94
  • София
  • Мнения: 3 188
Детето се храни, весело е и наддава на тегло. Това което силно ме притеснява е, че лимфните възли не намаляват ( особено по големият) и да си призная непрекъснато ги опипвам. Трябва ли да се предприеме нещо и какво. Може ли лимфните възли да останат така.

Вие сте направили всичко необходимо за изследването на детето, така че бъдете спокойни. При много деца лимфните възли на врата се увеличават вследствие ангина, кариес, вирусна инфекция.... и дълго време остават така.

Ако искате точен отговор това може да стане само с биопсия (хистологично изследване). Но това е безмислено и аз категорично не ви съветвам.

# 95
  • Русе
  • Мнения: 343
Много благодаря!

# 96
  • Мнения: 0
 Здравейте проф. Бранков.
Може ли да ме насочите към хирург за възрастен човек  за  вентрална херния /рецидив след операция на пъпна херния/.
   Благодаря за отделеното време.

# 97
  • София
  • Мнения: 3 188
В "Пирогов" потърсете д-р Пламен Стефанов, шеф на Първа хирургия (на 4 етаж), в "Тоуда" - д-р Веселин Маринов от Първа хирургия (там има доплащане). Търсете ги от мое име.

# 98
  • Мнения: 200
Здравейте, д-р Оги
синът ми  на 2 месеца. Преди два дни след баня забелязах лека подутина в слабините в ляво. След 2 часа тази подутина изчезна. След консултация с ЛЛ тя каза, че има много разширени отвори и единия тестис е асансьорен, именно от тази старана от която забелзах подуването. Според нея именно тестиса е бил тази подутина. Каза , че по принцип можем да направим консултация с хирург.
 Моят въпрос към Вас е кога е подходящото време, в смисъл трябва ли да изчакваме за тази консултация или е малък още? И има ли вероятност с времето да се променят нещата съединителната тъкан да "заякне" и да не се стига до операция?

# 99
  • София
  • Мнения: 3 188
Това е добра преценка на личния лекар. Все пак при дете на 2 месеца е рано да се каже какъв е проблемът с тестиса. Добре е да се направи консултация с детски хирург, но ако има нужда от оперативно лечение, то може да се предприеме след 1 годишна възраст на детето. Остава въпросът дали това не е чиста херния, тоест пак имате нужда от специализирана консултация.

# 100
  • Мнения: 3
Здравейте!
Искам да Ви запитам за един случай, по който не намирам информация. От вчера забелязвам по бодито на дъщеричката ми засъхнали капки кръв от страната на лявото зърно. Става въпрос за бебе на 7 месеца. Днес отново има малко капчици засъхнала кръв и си личи, че са изтекли от самото зърно. Не ми изглежда подуто, само малко синкаво. Ходихме при педиатъра, от там предположиха, че е хормонална криза, но пък тук попаднах на една тема, в която една майка пише за подобен проблем при момченце на 3 месеца и там друга майка я насочва към Вас.
Може да сте срещали подобен проблем Simple Smile
Благодаря предварително!

# 101
  • София
  • Мнения: 3 188
Тези прояви наистина са свързани с хормоните. Може да се направи ехография, но в никакъв случай не се предприемат хирургични манипулации.

# 102
  • Мнения: 3
Благодаря много за бързия отговор!
Желая Ви много успех във всичко Simple Smile

# 103
  • София
  • Мнения: 3 752
Здравейте д-р Оги!
Имам конкретен въпрос:лекува ли се инконтиненцията и има ли шанс да отшуми с пубертета,но когато става на въпрос за отпусната мускулатура?При момиче.Благодаря!

# 104
  • София
  • Мнения: 3 188
Съветвам Ви да се обърнете към детските уролози - д-р Такова в ТОКУДА или д-р Пеев в ПИРОГОВ

Общи условия

Активация на акаунт