Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 800
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 668
.

Последна редакция: вт, 27 май 2014, 21:30 от Богиня:)))

# 106
  • Мнения: 14 133
Богиня, съчувствия.  Cry Мир на малката душица.  Praynig
Потресена от съм от историята ви.  ooooh! Cry

# 107
  • София
  • Мнения: 3 188
Една малка душичка вече е звездичка и завинаги ще остане на 9 години... Да почива в мир!

Да, помня детенцето. Нека почива в мир! Моите искрени съболезнования.

# 108
  • Мнения: 4 500
Боже Господи  Cry Cry Каква мъка! Моите съболезнования!

# 109
  • Мнения: 2 166
Изпъкнали долни ребра вследствие на рахит имат ли шанс да се приберат след време? Детето е на 1 год.  Confused

# 110
  • София
  • Мнения: 3 188
Сигурна ли е диагнозата рахит? Има ли вдлъбване на гръдната кост? Защото това може да е начална форма на т.н. обущарски гърди.

# 111
  • Мнения: 2 166
Сигурен уж? беше дефицит ва витамин Д, който си мислехме, че преодоляхме. Преди месеци имаше хлътване на коша при вдишване. При посещение при друг лекар към днешна дата ни се направи впечатление на тези ребра. Утре сме отново по доктори.

Последна редакция: нд, 08 юни 2014, 11:13 от Поточе

# 112
  • София
  • Мнения: 3 188
С проблемите на гръдния кош при малки деца се занимават колегите в "Пирогов" - доц.Шивачев, както и аз в ТОКУДА. При по-големите деца може да потърсите консултация с проф.Стоков от ортопедията на Горнобански път. Друг не вярвам да има опит.

# 113
  • Мнения: 2 166
Благодаря. А в Пловдив имате ли представа към кого можем да се обърнем? Разбира се, ако няма, ще посетим София.
Но като цяло положителна прогноза за прибиране има ли?

# 114
  • София
  • Мнения: 3 188
Нищо не мога да кажа без да съм прегледал детето. Запишете час в Токуда на 02 403 4000

# 115
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 540
Много ми е притеснено , сина ми е на 7г. .Петък вдигна Т , не беше  висока ,но понеже майка ми се страхува от Т ,му е дала Нурофен , след около час беше при мен вече и повърна доста обилно . После пи сок ,вишня и легна . Т нямаше цяла нощ , Сутринта пак 37,4 . Отидохме и пуснах кр.картина -левкоцити 15,5 при норма 10  ,утайка 30  при норма 12 ..... Понякога се оплаква от корем ,но сякаш е колика и минава ..... Преди 10-тина дни имаше кашлица ,но тогава нашия ЛЛ ,каза ,че е от гърлото и няма проблем . С тези показатели ме накараха да направим рентген на бял дроб ,но снимката излезе дефектна и какво се вижда и аз не знам, дежурния лекар измрънка ,че ще лекува на сляпо . На слушалка нищо не се чува .
Снощи имаше  39,4 Т , стана и се тресеше ,повърна малко ,дадох Нурофен и легна ... От сутринта пак 37,4 ....
Освен това и гранулоцитите му са по-високи гран, като бр. 11,4 , при норма 7,4  , а като % 73,70 ...
Естествено ,че ЛЛ и педиатъра знаят и утре сме там , но моя мъж ме побърква , да не би нещо да има в корема ,снощи в два часа ми говори за преплетени черва , а аз му теглих една с извинение го казвам ....
Искам да питам - всички казват ,че има бактериална инфекция ,ама дежурния лекар даже не беше сигурен дали е нужен АБ ,особено след дефектната снимка от която нищо не се вижда . Моите лекари казаха да го започва , давам Клацид , та възможно ли е да е вирус с тези показатели и оплакванията в корема , значи единствено има Т , няма апетит и понякога го боли корема ?Ако е нещо от корема ,като апендицит например ,ще е постоянна болка ,нали ???

# 116
  • Мнения: 4 500
Знам, че чакаш отговора на Д-р Оги, но все пак да се изкажа, ако не възразяваш....Хирург пипна ли му коремчето? Ехограф има ли? Ако беше апендицит според мен до сега щяха да се усъмнят поне. Виждала съм дете с апендицит, едва ходеше и силно повръщаше. Не мисля, че е това при твоето детенце  Peace Успех  Hug

# 117
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 540
Благодаря ти ,че се включи ,естествено ,че не възразявам , пиша заради мъжа ми , че през 5 минути го пита как е и ме влудява  Crazy  Crazy
Не ,не са го гледали на ехо ,нито хирург  го е пипал . Просто като видя изследванията дежурния и като чу ,че е бил с кашлица преди 10-тина дни ,заключи ,че има възпаление в дробовете .....
Изобщо не обърна внимание на това ,че корема го наболява. Аз съм с махнат апендицит  и знам как ме боля цял ден корема около пъпа и вечерта вече се локализира на онова ''неговото'' място , но съм чела за хроничен и реших да попитам ...
Утре се надявам да уточним всички ,ако е необходимо и допълнителни изследвания ще направим .

# 118
  • Мнения: 4 500
 HugОт моя гледна точка - утре като се пипне корема от хирург и няма нищо притеснително, то си почвайте АБ според предписанието на ЛЛ  Peace Не се притеснявай   bouquet

# 119
  • София
  • Мнения: 3 188
HugОт моя гледна точка - утре като се пипне корема от хирург и няма нищо притеснително, то си почвайте АБ според предписанието на ЛЛ  Peace Не се притеснявай   bouquet

Съжалявам че не отговорих навреме, но и съветите са точни. Никой не бива да поставя диагноза по Нета. Ако ситуацият беше напрегната, можеше още през нощта да идете до Пирогов. За съжаление ние детските хирурзи на Токуда сме само през деня на разположение.

Дано нещата са утихнали  Hug

Общи условия

Активация на акаунт