Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 524
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 3 186
Здравейте д-р Оги,ще съм благодарна ,ако получа отговор на въпроса си.
Извинете ме, пропуснал съм въпроса Ви. Не мога да отговоря точно, предполагам че всички изследвания са важни, така че доверете се на Вашия лекар  Hug

# 136
  • Мнения: 1 089
Привет на всички!
Пиша в този форум от близо 10 год., през които няколкократно съм молила за съвет проф. Бранков. Винаги се е отзовавал. Тези дни ни се наложи лично да го посетим за  консултация и това беше първата ми реална среща. През годините бях си изградила за него образ на благороден и добър човек, отдаден и верен на своите пациенти, на децата, човек за който да си лекар е не само професия, а преди всичко призвание. Сега вече мога да кажа, че това ми мнение е било напълно правилно, дори повече от това. Силно впечатление ми направи, и това, че се интересува не само от физическото състояние на децата, но и от тяхната психика и душа. Страхува ли се детето, уплашено ли е, тревожно ли е………, не е без значение за него. В случая беше не само хирург, а и човек, който обича децата. Мога да кажа само едно голямо благодаря, проф. Бранков! И да Ви пожелая да сте здрав, всичко друго си имате, и харизмата, опита, знанията,  обичта и уважението на хората. И в такива случаи се сещам за едни думички: „Ако Господ е с Вас, кой може да е против Вас?”  Simple Smile

# 137
  • Мнения: 16
Здравей те доктор Оги,
Имам внуче на 2 м. днес майка му при миене на дупето е забелязала подутина , която при прегед при педиатъра се оказало хемороид . Изпрате ни са били при хирург който го е спукал.
Възможно ли е при такова малко бебе да има хемороиди и каква е причината.

# 138
  • Мнения: 137
Здравейте д-р Оги, имам дъщеря на година и един месец. От самото си раждане се поти главичката и изключително много. Мислехме да я изследваме за рахит, но се оказа, че кръвта се взема венозно и отказах, няма и причини за тези мисли, но все пак ...... на какво да наблегнем, за да открием причината за това потене само на главата...Благодаря Ви и Ви желая здраве и все така да помагате на родителите и децата.

# 139
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте д-р Оги!

Преди три години бях при Вас за премахване на липом на кръста и останах с много добри впечатления и отношение от Вас, от тогава няма и помен от топчето дано не се появява и за в бъдеще.

Сега обаче-нов проблем,днес,както си седях изведнъж си напипах едно топче на китката,от вътрешната страна,там,където се виждат вените,самото топче е леко в ляво,на пипане е твърдо като кокал и съвсем леко усещам болка при натискане,а като размер е като грахово зърно.

За,какво става въпрос според Вас и изисква ли хирургична намеса?

Благодаря Ви предварително за отговора!

Последна редакция: чт, 23 окт 2014, 18:22 от ninkata80

# 140
  • София
  • Мнения: 3 186
Здравей те доктор Оги,
Имам внуче на 2 м. днес майка му при миене на дупето е забелязала подутина , която при прегед при педиатъра се оказало хемороид . Изпрате ни са били при хирург който го е спукал.
Възможно ли е при такова малко бебе да има хемороиди и каква е причината.

Това е направо ужасно  #Crazy  да спука хемороид???
По принцип бебетата и малките деца нямат хемороиди. Въпросното дете може да е имал гнойна киста или даже фистула - това е сериозна работа. Трябва консултация от детски хирург.

# 141
  • София
  • Мнения: 3 186
Здравейте д-р Оги, имам дъщеря на година и един месец. От самото си раждане се поти главичката и изключително много. Мислехме да я изследваме за рахит, но се оказа, че кръвта се взема венозно и отказах, няма и причини за тези мисли, но все пак ...... на какво да наблегнем, за да открием причината за това потене само на главата...Благодаря Ви и Ви желая здраве и все така да помагате на родителите и децата.

Съжалявам, не разбирам тези проблеми. А едва ли е от рахит... аз мисля че рахит в същинския смисъл на болестта вече няма в нормалните общества.
Може би ви трябва ендокринолог - нещо със жлезите с вътрешна секреция...  newsm78

# 142
  • София
  • Мнения: 3 186
Сега обаче-нов проблем,днес,както си седях изведнъж си напипах едно топче на китката,от вътрешната страна,там,където се виждат вените,самото топче е леко в ляво,на пипане е твърдо като кокал и съвсем леко усещам болка при натискане,а като размер е като грахово зърно.

Обърнете се към ортопед, специалист по хирургия на ръка. Това са кисти на сухожилията (най-вече) и се отстраняват хирургично.

# 143
  • Мнения: 16
Здравей те доктор Оги,
Имам внуче на 2 м. днес майка му при миене на дупето е забелязала подутина , която при прегед при педиатъра се оказало хемороид . Изпрате ни са били при хирург който го е спукал.
Възможно ли е при такова малко бебе да има хемороиди и каква е причината.

Това е направо ужасно  #Crazy  да спука хемороид???
По принцип бебетата и малките деца нямат хемороиди. Въпросното дете може да е имал гнойна киста или даже фистула - това е сериозна работа. Трябва консултация от детски хирург.

Благодаря Ви за отговора.
Вече направихме консултация при д-р Цвятко Георгиев.
Детето другата седмица ще бъде оперирано, оказа се че е фистула, а за въпросната лекарка нямам думи. Другия компетентен бисер е бил да се слага лед ако се появи подутината от ново.
Точно това ме накара да Ви пиша и да търся специализирано мнение.
Благодаря Ви.

# 144
  • Мнения: 4 500
Бебенцата се възстановяват бързо след такава операция  Hug Само мама да спазва лекарските препоръки  Heart EyesУспех!   bouquet

# 145
  • София
  • Мнения: 327
Привет, проф.Бранков!
Преди години идвахме при вас за консултация с големия ми син и хидроцеле, което с течение на обстоятелствата оперира д-р Танев. Сега имам притеснения с малкия си син, който е недоносен с хипотрофия, роден в тежко състояние. ..към днешна дата сме с парциална аниридия та очите и хипертрофия на ендокарда на сърцето. Генетично ще изследваме скоро аниридията,но ни водят с полималформативен синдром. Изписаха ни от неонатологията с пъпна херния и ингвинална. Пъпната се "прибра, ингвиналната също не съм забелязала нещо по - различно от нормалното.  Детето е на 2 г.4 м.сега. Преди месец забелязах подуване леко в дясно на слабините, след ден два като че ли поизчезна това подуване встрани и когато го преобувам (все още сме с памперси) и вдигна крачетата се вижда тестиса ,че е по-голям.  Бяхме при д-р Атанасов в Пирогов, каза да изчакаме 6 месеца и контролен защото може да се прибере ,а и малкия не е проходил на 100 % както трябва.... какво ще кажете...Вие? Притеснявам се от операция, защото той изостава в развитието си и физически и НП. Възможно ли е да е нещо друго? Наистина ли може да изчакаме? Извинете за дългия пост. Благодаря!

# 146
  • София
  • Мнения: 3 186
Привет, проф.Бранков!
Детето е на 2 г.4 м.сега. Преди месец забелязах подуване леко в дясно на слабините, след ден два като че ли поизчезна това подуване встрани и когато го преобувам (все още сме с памперси) и вдигна крачетата се вижда тестиса ,че е по-голям.  Бяхме при д-р Атанасов в Пирогов, каза да изчакаме 6 месеца и контролен защото може да се прибере ,а и малкия не е проходил на 100 % както трябва.... какво ще кажете...Вие? Притеснявам се от операция, защото той изостава в развитието си и физически и НП. Възможно ли е да е нещо друго? Наистина ли може да изчакаме?

Не става ясно кое ви тревожи - ако подуването е в ингвиналната област, то това е херния, която никога няма да изчезне. Но Вие казвате и че тестисът е по-голям - това отделно ли е (като хидроцеле) или е част от хернията. Не знам кой е Атанасов, но ако искате съвет от мен, доведете детето.
По принцип ако една операция е необходима, общото състояние на детето не представлява проблем.

# 147
  • София
  • Мнения: 327
Привет, проф.Бранков!
Детето е на 2 г.4 м.сега. Преди месец забелязах подуване леко в дясно на слабините, след ден два като че ли поизчезна това подуване встрани и когато го преобувам (все още сме с памперси) и вдигна крачетата се вижда тестиса ,че е по-голям.  Бяхме при д-р Атанасов в Пирогов, каза да изчакаме 6 месеца и контролен защото може да се прибере ,а и малкия не е проходил на 100 % както трябва.... какво ще кажете...Вие? Притеснявам се от операция, защото той изостава в развитието си и физически и НП. Възможно ли е да е нещо друго? Наистина ли може да изчакаме?

Не става ясно кое ви тревожи - ако подуването е в ингвиналната област, то това е херния, която никога няма да изчезне. Но Вие казвате и че тестисът е по-голям - това отделно ли е (като хидроцеле) или е част от хернията. Не знам кой е Атанасов, но ако искате съвет от мен, доведете детето.
По принцип ако една операция е необходима, общото състояние на детето не представлява проблем.
Проф. Бранков,
Подуване ми се стори първия път.  От тогава тестиса си седи по-голям колкото лешник някъде, но подуване встрани не виждам. Д-р Атанасов е в детската урология на Пирогов, той каза че е хидроцеле и не коментира херния, но малкия е изписан от неонатологията с такава и от Вашите думи разбирам, че не може да изчезне. Ако има и двете това усложнява ли нещата? Да го доведем да го видите?

# 148
  • София
  • Мнения: 3 186
Разбира се, доведете го при мен в Токуда. Не бързайте, изберете подходящо време. Трябва да се регистрирате на 02 403 4000. Ако хидроцелето не е голямо, не е нужно от прибързване. Даже и да има съчетание, това не усложнява нещата. А може и да бъде комунициращо хидроцеле.

При съществуващите проблеми на детето операцията не е в спешни срокове.

# 149
  • София
  • Мнения: 3 186
Казвате, че сте били в детска урология. Личните педиатри трябва да знаят, че с проблемите на тестиса се занимават и детските хирурзи. Такива има по цяла България, а детски уролози - само в Пирогов.

Аз лично в ТОКУДА освен с хирурзите работя съвместно и с уролозите, а те има какво да научат от мен, както разбира се и аз от тях.

Общи условия

Активация на акаунт