Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 229 204
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 10
Благодаря, д-р Оги.
Времето дойде...  baby_neutral Ще Ви посетим след празниците. Дали е подходящ сезонът за операции, имайки предвид грипа и вирусите? Към края на март на детето му предстои да му бъде направена последната имунизация. Вие какво бихте ни посъветвали - да отложим имунизацията или да изчакаме тя да мине и след това да планираме операцията?
Поздрави,
Диана

Последна редакция: пт, 27 фев 2015, 22:51 от Diana Grigorova

# 181
  • София
  • Мнения: 3 193
Всеки сезон е подходящ, стига детето да е здраво. Съветвам ви да направим операцията 2 седмици преди имунизацията или две седмици след нея.

Хубави празници  Simple Smile

# 182
  • Мнения: 10
Благодаря. Ще Ви посетим и ще вземем решение, заедно с Вас.
Хубави празници.
Поздрави,
Диана.

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Здравейте, д-р Оги!
Дъщеричката ми е на 4,5г.В продължение на 3 дни в следобедните часове започна да вдига температура 38,5.Давах и Нурофен преди лягане,температурата спадаше и така до следващия следобяд.Леко и се запушваше носа
На 3-я ден отидохме на лекар и ни изписаха Изопринозин...започнах да го давам и температурата спадна...Остана леката хрема
В детската градина има варицела.Два дена след спадане на температурата се появи една пъпка на корема,вратлето и коляното.Пъпките нямат течност и не се промениха за един ден.
Искам да попитам дали Изопринозина потиска избиването на пъпките при варицела
Тя приема от един месец и Ксизал капки...спрях всички лекарства...
Сигурно звуча объркано,но се притеснявам да не съм и навредила с този Изопринозин,ако е варицела...какви са последтвията ако е станало такова потискане?
Благодаря!

# 184
  • София
  • Мнения: 3 193
Здравейте,

препоръчвам Ви да се успокоите. Всякаква информация от Интернет само ще Ви обърка. В момента Вие задавате въпрос, сякаш участвате в телевизионна игра с въпроси от висока сложност  newsm78

Не мога да Ви отговоря, бих могъл да теоретизирам, но не ми е по вкуса  Rolling Eyes

Оставете отговора на въпросите на специалистите - в случая някой добър педиатър-инфекционист. Моят съвет е да проявите грижа и любов към болното дете, а не да го товарите с отрицателни емоции.

Не се сърдете - вече 40 години имам професионални и лични контакти с деца, както и с техните родители. Много, ама много мога да разкажа... Просто следвайте спокойно развитието на нещата  Hug

# 185
  • Мнения: 15
Здравейте, доктор Оги.
Напълно разбирам, че сте професионалист в Детската хирургия, но все пак искам да задам въпроса си и да се консултирам с лекар.

Не, че досега не съм го направил, напротив...
Та, първо да започна с годините - на 20 съм, близко градче до град Варна. Не знам как да се боря с проблема ми, тук чета всякакви различни коментари от положително до отрицателно ниво и всичко ме обърква, побърква и ми иде да приключа с всичко и да се откажа да правя каквото и да е.

Страдам от фимоза най - вероятно, откакто се помня си я имам, поради причината, че не съм забелвал сам половият си орган, когато съм бил малък, защото не съм се интересувал от сексуални влечения и тъй нататък. Та аз имам и птичи гърди, когато бях около 11-12 - годишна възраст и също не намирах смисъла да се боря, за да поправя Божиите грешки.

И така...
Докато не дойде този момент, в който вече съм напълно зрял /и то от много време/, бих искал да се забавлявам нормално, да бъда достатъчно привлекателен, а това не може да се осъществи, докато имам такъв проблем с половия член, да не говорим за самочувствие и подобни простотии...

От няколко дни вече се опитвам всеки ден чрез сапун да го оголвам възможно най - много и мисля че бавно и славно нещата се получават, но прочетох коментари, където ме насочват да отида при уролог и той да ми оправи този проблем. Е, отидох, човека го погледна съвсем за секунда - две от близо 2 метра разстояние и ми каза, че е за обрязване.

Нямам нищо против обрязването, но НЕ МОГА да го направя, преди да съм опитал сам да се оправя с проблема ми. Не може да се стига до такава крайност, не мога да го повярвам, след като не съм опитал сам да го променя. Проблема е в това, че най - вероятно годините са ми големи, за да се мъча, но така и не се сетих да питам уролога. Отидох при него, за да получа консултация за това как точно да го оголя, какво да използвам след като го направя и какво се изисква след това, а след като ми каза, че единствения ми шанс е обрязване - загубих ума и дума...

Затова, моля ви, от цялото ми сърце, дайте ми съвет - какво да правя, къде да ходя, сам ли да се справя, защото мисля че самоубийството би било най - перфектния начин да приключа с всичко.
Желая ви приятна вечер и благодаря много за отговора, какъвто и да е той...

# 186
  • София
  • Мнения: 3 193
Здравейте,
каквото и да е положението не бързайте да се отчайвате. Обрязването не е единственото решение. Препоръчвам Ви да започнете сутрин и вечер да намазвате стеснената част на кожичката с крем Дипрозон 0,05 %. Това е кортикостероид който отпуска кожата. Въпреки указанията на листовката може да го ползвате месеци наред. Опъвате леко препуциума докато се оформи стеснения участък и полагате тънък слой от крема. Вечер се измивайте с топла вода и мек шампоан, подсушавайте и пак намазвайте стегнатата кожичка. Не правете груби тренировки за забелване, действайте постепенно и предпазливо. Убеден съм, че след месец ще се забележи ефекта. След това продължете още 2 месеце. Все пак по някое време трябва да се прегледате - заповядайте в Токуда, София.

# 187
  • София
  • Мнения: 2 331
Здравейте д-р Оги,
не можах да оправя забеля малкия сама.
Края на месеца сме на консултация и ще искам направление, за да дойдем при Вас.
Да мажа ли преди това с Дипрозон 0,05 % или да изчакам да го видите?
Благодаря предварително.
Лек ден!

# 188
  • София
  • Мнения: 3 193
Нека първо видя какво е положението  Hug

# 189
  • Мнения: 15
Здравейте отново, д-р Оги!
Какво мислите, ако реша да се обрежа? До момента съм нямал сексуален контакт и така или иначе не знам какво е усещането при секс, когато половият член е необрязан. Мислите ли, че би било правилно и това, защото мисля че нямам много време да го мажа месеци наред, защото съм такъв човек, че когато имам проблем, докато не го оправя - не мога да мисля за нищо друго, освен за него, а именно - нито мога да си открия работа, нито пък да водя пълноценен начин на живот...

# 190
  • София
  • Мнения: 3 193
Според моя опит и лично мнение най-добрият и бързият вариант е обрязването. Трябва да си изберете сигурен уролог. Тези манипулации аз извършвам, когато се обърнат към мен, заедно с шефа на урологията на Токуда д-р Давидов.

# 191
  • Мнения: 15
Едва ли познавате някой хирург /или хирург - уролог/, който да е добър из Варна, но все пак... мога ли да ви попитам? Попринцип ходих на преглед при д - р Абушев, който е специалист уролог - хирург...

# 192
  • Мнения: 10
Здравейте, д-р Оги,
синът ми е на 8 месеца и вчера личната ни лекарка каза, че не се справяме добре със забелването и, че няма смисъл да чакаме да порасне. Издаде ни направление и ни насочи към Пирогов, но аз силно се надявам да не се наложи хирургическа намеса. Въпросът ми е - с това направление може ли да дойдем на консултация при вас?

# 193
  • Мнения: 438
Здравейте д-ре,
Звучите като много интелигентен и възпитан човек, за което ви поздравявам. Искам обаче, да направя една забележка към детското отделение в Токуда, която да спести много главоболия на родителите, които я посещават. На детето ми бе поставен абокат, както на всички, които лежат там. Много от дечицата имат проблеми с него, изважда се, те го дърпат без да искат и други проблеми. На моето примерно се бяха подули пръстчетата. Отношението на персонала беше - той се глези, не го боли. Което дете плачеше че се е разместило го наричаха сърдитник. На нас ни казаха, "Щом си мислите, че са му подути пръстите, ще го бодем пак на другата ръка, това ли искате?" Мисля, че такова отношение в болница като тази е недопустимо. Става дума за деца и при тях отношението трябва да е възможно най-мило. Липсва като цяло милото и нежно отношение там, въпреки луксозната обстановка. Не знам на какво се дължи, на стреса ли сред персонала или друго, но масово майките там усещаме това. Казвам го с най-искрени пожелания за по човешка грижа.

# 194
  • София
  • Мнения: 3 193
Здравейте, д-р Оги,
синът ми е на 8 месеца и вчера личната ни лекарка каза, че не се справяме добре със забелването и, че няма смисъл да чакаме да порасне. Издаде ни направление и ни насочи към Пирогов, но аз силно се надявам да не се наложи хирургическа намеса. Въпросът ми е - с това направление може ли да дойдем на консултация при вас?
Предполагам че направлението е за уролог. Запишете се на номератора на Токуда за д-р Златанов, а когато дойдете, аз също ще бъда там, така че потърсете мен. Или вземете направление с код 25 за хирург - и двамата преглеждаме във вторник по ЗК.

Общи условия

Активация на акаунт