Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 229 248
  • 1 618
  •   4
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 3 193
Едва ли познавате някой хирург /или хирург - уролог/, който да е добър из Варна, но все пак... мога ли да ви попитам? Попринцип ходих на преглед при д - р Абушев, който е специалист уролог - хирург...

Може спокойно да се доверите на уролозите във Варна. Не познавам д-р Абушев.

# 196
  • София
  • Мнения: 3 193
.... На моето примерно се бяха подули пръстчетата. Отношението на персонала беше - той се глези, не го боли. Което дете плачеше че се е разместило го наричаха сърдитник. На нас ни казаха, "Щом си мислите, че са му подути пръстите, ще го бодем пак на другата ръка, това ли искате?" Мисля, че такова отношение в болница като тази е недопустимо. Става дума за деца и при тях отношението трябва да е възможно най-мило. Липсва като цяло милото и нежно отношение там, въпреки луксозната обстановка. Не знам на какво се дължи, на стреса ли сред персонала или друго, но масово майките там усещаме това...

Предполагам че визирате детското отделение на 8 етаж. Ще им обърна внимание, аз често давам консултации там. Впрочем съветвам всички, които са недоволни, да изразяват мнението си в специалните фишове, които са поставени в касетка до всеки асансьор по етажите.

Жалко че това е така. Аз съм бил по много болници в света, но... България изглежда има още да желае, за да се нарече "европейска" държава   newsm78

# 197
  • Мнения: 1 020
Има ли ефект пиенето на шуслерови соли при парафимоза? Пробвахме с Дипрозон , имаше успех, но лятото, сега отново почти сме в начално състояние. Детето е на 10.5 години.....

# 198
  • София
  • Мнения: 3 193
Това не е серизно  #Crazy

# 199
  • Мнения: 317
Здравейте, д-р Оги! Синът ми е на 1.10 м. След консултация в "Пирогов", вашите колеги от Детска хирургия прецениха, че има пъпна херния и се нуждае от операция. ЗАписахме час при вас и се срещнахме преди половин месец, вие направихте прегледа, след което установихте, че става дума за "малка супраумбиликална херния", като препоръката ви е за преглед след 6месеца и ако има уголемяване - оперативна намеса. Това, което ме притеснява е, че междувременно се появи зачестяващо уригване и хълцане. Започна след 1 хранене дневно, като уригванията са много силни и вече не са около и след хранене. Хълцането е по около 7-8 пъти дневно, продължава по около 15-20 минути, като не се чува от гърлото (не знам дали обясненията са разбираеми), а все едно от стомахчето. То цялото се мърда и движи, докато хълца, а като започне да хълцането, първоначално отстрани изглежда все едно детето ще повърне.
Моля ви за коментар - налага ли се преглед с вас, с гастроентеролог, допълнителна информация? Дали е възможно да е свързано с диагнозата и към момента има ли място за притеснение? Странични проблеми не наблюдавам (при изхождане, хранене). В много редки моменти при хълцане връща малко храна (буквално като стомашен сок в устата, което го разбирам, тъй като той ползва залъгалка и ми я подава да я измия, но няма части от храна).

Очакваме вашия отговор!

Благодаря предварително!

# 200
  • София
  • Мнения: 3 193
Хълцането рефлекс, който се свързва с дразнители в областта на стомаха и диафрагмата, която се съкращава, отваря кардията на хранопровода и връща въздух. Понякога не може да се установи причината, но при вашия случай мисля че не е свързан с малкия отвор над пъпа. Не знам изобщо кой може да ви даде съвет - все пак говорете с гастроентеролог, а може би и с невролог. Елате и при мен да ви видя - не записвайте час, просто ме потърсете в Детския център след 11 часа.

# 201
  • Мнения: 10
Честит професионален празник! Пожелаваме Ви да бъдете здрав, щастлив, обичан, много успешен и дълги години да продължавате да се грижите за децата ни.  Hug Hug Hug
 
С благодарности: Диана, Християн и Виктор, който оперирахте на 27 март от крипторхизъм.

# 202
  • Мнения: 8 535
Честит професионален празник докторе,
искам да попитам има ли пулмолог при вас .Моето дете има здравна застраховка в голяма застрахователна компания ,която има сключен договор с Токуда и искам да знам имате ли такива специалисти.Предварително благодаря

# 203
  • София
  • Мнения: 3 193
Честит професионален празник докторе,
искам да попитам има ли пулмолог при вас .Моето дете има здравна застраховка в голяма застрахователна компания ,която има сключен договор с Токуда и искам да знам имате ли такива специалисти.

Благодаря за поздравленията. В Токуда може да потърсите д-р Лисички - записването става на 02 403 4000 към Детския център.

Аз също съм в тази област, защото една от специалностите ми е гръдна хирургия. Но да се надяваме, че няма да имате нужда от мен  Hug

# 204
  • Мнения: 8 535
Благодаря за отговора, докторе. Детето ми напоследък си поема шумно въздух и ми казва, че не му достига въздух. Искам специалист да го види, преди година пиеше Сингулер, но го спряхме. Надявам се да не е сериозно

# 205
  • Мнения: 4
Здравейте, д-р Оги! Синът ми е на 4 годинки, от Варна сме. Преди няколко дена направихме консултация с хирург, който ни каза, че има фимоза и решението е пластика или обрязване. И двете процедури се извършвали с пълна упойка. Притесненията ми са свързани с пълната анестезия, т.к. синът ми има и поставена диагноза- Лекостепенна синотубуларна аортна стеноза с пик. гр. 19 мм. Въпросът ми е има начин да се извърши операцията с локална анестезия, къде можем да я направим и въобще удачна ли е като вариант при неговия случай?

Последна редакция: пн, 13 апр 2015, 23:20 от anji_86

# 206
  • София
  • Мнения: 3 193
Подобни манипулации при малки деца задължително се правят под обща упойка, защото физическият и психически стрес са много големи. Според мен този малък сърдечен дефект не може да попречи на общата упойка. Все пак ние искаме мнение от кардиолог, с което нашите анестезиолози се съобразяват. Имаме такива случаи, но разните съпъствуващи дефекти не са проблем за упойката.

# 207
  • Мнения: 232
Здравейте, Доктор Оги.  Въпросът ми е следният:   Асансьорните тестиси по рождение ли са? Могат ли да се появят  в последствие?  Питам, защото на сина ми досега всичко му е било нормално,но забелязахме от няколко месеца , че "торбичката" на тестисите почти винаги виси празна, и тестисите не са там , а някъде нагоре. Той е на 6 години.Преди не беше така. Беше "пълна",(ако мога така да се изразя.)

# 208
  • София
  • Мнения: 3 193
Тестисите могат да бъдат на мястото си още след раждането, понякога слизат до долу в първите няколко месеца. Има случаи, когато вече слезли, те отново се издърпват нагоре. Повече едностранно, отколкото двустранно. Когато с ръка ги изтеглиш в торбичката, те имат тенденция да се връщат отново нагоре.
Това създава лъжливо впечатление. Някои уролози лекуват този вид асансьорни тестиси с хормонални инжекции. Но, причината е анатомична - или има дълга връзка на тестиса със скротума, или има съпъствуваща малка херния, която тегли тестиса, или и двете.
В това съм се убедил през моята 40-годишна практика. Затова препоръчвам операция, а не инжекции.
Впрочем винаги документирам тези операции с фотоси, за да убедя родителите, че операцията не е била безмислена.

# 209
  • Мнения: 4
Много благодаря за мнението Ви, докторе!

Общи условия

Активация на акаунт