Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 816
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 4 560
Здравейте, др. Оги.

Накратко - синът ми е опериран от двустранен крипторхизъм в Пирогов на 1г6м и на 2г1м.

Сега е на 4г6м.

Есента бяхме при вас в Токуда и тогава изказахте мнение, че единият тестис е високо и според вас се налага ревизия на операцията.
Съгласни с вашето мнение и се ориентираме към операция при вас.
Въпросите ми са:
1. Може ли друг човек да е с малкия в болницата - татко, баба? Или трябва майката да е с детето?
Проблемът ми е, че имам 5-месечно бебе, което е на кърма и тепърва ще го захранвам. Т.е. не мога да го оставя на някой за 2-3 дена.

2. Ако принципно всичко е наред, колко време е престоя в болницата? Единият ден се приема за изследвания, на следващия е операцията и си тръгваме в същия ден, така ли? В Пирогов бяхме само 2 дена.

3. Останала съм с впечатление, че лятото не се оперира. Това така ли е?
Питам, понеже малкият пак е с хрема и не знам дали ще успея да го задържа достатъчно време здрав и да направим операцията преди юни месец.

Предварително благодаря.

# 211
  • Мнения: 7
Здравейте, професоре!!! Моля за съвет.. Моя близка беше диагностицирана преди няколко дни от доктор Василев в Благоевград. Беше й обяснено,че хранопроводът й е много разранен,така да се каже, в резултат от връщането на киселини от стомаха,а "клапанчето ",което свързва хранопровода и стомаха,изобщо не функционира. Симптомите й бяха безапетитие,чувство за ситост от съвсем малки количества храна,загуба на тегло.. Изписан й е Нексиум и спане на висока възглавница.
 Въпросът ми е достатъчно ли е това лечение и може ли да се реши проблемът оперативно
Благодаря Ви предварително и Ви желая здраве!!
Извинете ме,надявам се да съм обяснила горе - долу добре,не съм наясно с медицинските термини и звуча малко объркано.. Simple Smile Embarassed

# 212
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, др. Оги.

Накратко - синът ми е опериран от двустранен крипторхизъм в Пирогов на 1г6м и на 2г1м.
Сега е на 4г6м.

Есента бяхме при вас в Токуда и тогава изказахте мнение, че единият тестис е високо и според вас се налага ревизия на операцията.
Въпросите ми са:
1. Може ли друг човек да е с малкия в болницата - татко, баба?
2. Ако принципно всичко е наред, колко време е престоя в болницата? Единият ден се приема за изследвания, на следващия е операцията и си тръгваме в същия ден, така ли?
3. Останала съм с впечатление, че лятото не се оперира. Това така ли е?
Питам, понеже малкият пак е с хрема и не знам дали ще успея да го задържа достатъчно време здрав и да направим операцията преди юни месец.

Здравейте,
в деня на приемането и изследванията вие може да се приберете следобед, после да бъдете в стаята си на другия ден 7 часа сутринта гладни и жадни. Тъй като повторната операция ще бъде по-трудоемка, съществува вероятност да ви пусна на следващия ден. Но по правило изписвам децата в същия ден.
Няма пречка за операция от страна на сезоните. Детето трябва да е здраво. Може да бъде придружено от баща си или баба.

Пишете ми дали имате определена дата или трябва тепърва да я уточним.

 Hug

# 213
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, професоре!!! Моля за съвет.. Моя близка беше диагностицирана преди няколко дни от доктор Василев в Благоевград. Беше й обяснено,че хранопроводът й е много разранен,така да се каже, в резултат от връщането на киселини от стомаха,а "клапанчето ",което свързва хранопровода и стомаха,изобщо не функционира. Симптомите й бяха безапетитие,чувство за ситост от съвсем малки количества храна,загуба на тегло.. Изписан й е Нексиум и спане на висока възглавница.
 Въпросът ми е достатъчно ли е това лечение и може ли да се реши проблемът оперативно
Благодаря Ви предварително и Ви желая здраве!!
Извинете ме,надявам се да съм обяснила горе - долу добре,не съм наясно с медицинските термини и звуча малко объркано.. Simple Smile Embarassed

Явно става дума за тежък рефлукс. Нексиумът, диетата и високата позиция при сън могат да подобрят ерозиите на хранопровода, но няма да излекуват болестта. Има определени показания за оперативно лечение, които трябва да се поставят от опитен хирург. Ние в Токуда оперираме такива заболявания.

# 214
  • София
  • Мнения: 4 560
Др. Оги, благодаря за бързия отговор.

Нямаме дата за операция.
Есента ни казахте, предвид моята бременност, да изчакаме още малко и да говорим пак пролетта.  Но сега малкият е с доста упорита кашлица и ще го чакам да се закрепи.
И тогава вече ще ви потърся отново.

Искрено ви благодаря за съветите и отношението.
Лек ден.

# 215
  • Мнения: 4
Здравейте д-р Оги,

Били сме при Вас на преглед миналата година и Вие ни казахте да изчакаме да навърши годинка и да запишем преглед при д-р Такова за една лека козметична операция на пишото на малкия. Той има вентрално изкривяване, пишока изглежда малък и леко вдлъбнат. Тогава не обърнахме много внимание, защото нали е козметична операция, дори не Ви зададох правилните въпроси  Embarassed. Но сега се поразрових и тъй като става въпрос за лека форма на хипоспадия, нещата не ми звучат никак добре, дори за леката форма - пишат за усложнения след операцията и че самата операция е близо 3часа.
Ако може имам 2 въпроса към Вас:
1. др. Такова вече не е в България, към кого бихте ни насочили?
2. При съвсем леки форми, т.е каналчето си е на мястото и има само леко изкривяване, какви ще са последствията ако не извършим операцията? Според мен пишока видимо е пораснал, но все пак е различен от тези на негови връстници. Т.е само визуални ли ще са проблемите, с евентуални психологични последици, или ще има и други затруднения - ще може ли да води нормален полов живот и да има наследници  Simple Smile

Благодаря и лека вечер!

# 216
  • София
  • Мнения: 3 188
При тези леки форми операцията е само козметична и се състои в оформяне на кожните елементи на пениса. Това е т.н. хипоспадия "без хипоспадия" - тоест нормално разположен отвор на уретрата и неравномерно разпределение на препуциума. Не е проблем, мога аз да я извърша аз заедно с колегата уролог - ученик на д-р Такова. Това което описвате може наистина да му създаде психологични проблеми, но ако направим пластиката, може да бъдете спокойна.

# 217
  • Мнения: 4
Благодаря за отговора д-р Оги!

Радвам се, че и Вие ще присъствате на операцията, това е едно допълнително спокойствие.

Забравих само да попитам: правят ли се такива операции през лятото?

# 218
  • Мнения: 7
Здравейте!

Синът ми е на 10 и отдавна съм забелязала, че в ерекция пенисът му е силно изкривен надолу. Да кажем, че формата му е дъговидна. Можете ли да ми кажете дали трябва да се изчака пубертета и какви мерки могат да се предприемат и кога? Дали не е добре да се изчака нарастването на интереса му към секса преди да му се обърне внимание За проблема? Иначе перпуциумът беше забелен много рано, тъй като почти нямаше стесняване. Предварително благодаря.

# 219
  • София
  • Мнения: 3 188
Както описвате ситуацията възможно е да има вродено уплътнение (хорда) в основата на пениса. Ако желаете доведете момчето във вторник, когато ще може да го консултираме заедно с колегите уролози в Токуда. Прегледите са след 10.30 в Детския център.

# 220
  • Мнения: 7
Много Ви благодаря за експресния отговор! Ще говоря с баща му да обсъдят нещата "по мъжки" преди да дойдем. Предполагам, че от регистратурата могат да дадат информация кога преглеждате, тъй като предполагам, че няма да успеем за вторник.

# 221
  • София
  • Мнения: 3 188
Аз преглеждам всеки ден след 10.30, но само във вторник с направления от 8 до 14, в другите дни прегледите са платени.

# 222
  • Мнения: 104
Здравейте д-р Бранков,
Не Ви познавам, не съм чела или слушала за Вас до момента, тъй като не ми се е налагало. До днес. Синът ми е на 1г. 7м. Роди се нормално, без проблеми, досега сериозно е боледувал веднъж, размина се с АБ.  Преди няколко дни вдигна температура, започна кашлица и хрема. Лл ни прегледа и изписа Клацид. 3 дни след първия прием обаче продължаваше да вдига температура. Отидохме при педиатър и ни изпратиха на снимка. Ренгенолога обаче се забави доста и не ни даде много обяснения, когато се върнахме при педиатъра ни съобщиха че имат съмнения за диафрагмална херния!!! (Надявам се го пиша правилно) В момента лежим в болницата за вирусна инфекция. Направихме цветна снимка, кардиография, ехо на корема и ред изледвания на кръвта. Съмненията се потвърдиха - херния е - част от червата притискат белия дроб и затруднява дишането. Още не можем да се осъзнаем, но всички доктори тук споменават вашето име - много ме е страх какво ще се случва от тук нататък. Изчетох доста за този вид херния но се отчаях още повече.  Моля, дайте ни малко яснота какво ни очаква в бъдеще. Разбрах че решението е София (от Пловдив сме), и най-вероятно скоро ще се обадим за час за консултация, но ако може да ни обясните малко повече поне психически да се поуспокоим - каква евентуално е процедурата, колко време е престоя в болницата, колко приблизително ще ни струва... Извинявам се за хилядите въпроси и обърканите обяснения, но сме просто млади и объркани родители, които за пръв път се сблъскват с такъв проблем! Предварително благодаря за отговора и разбирането, бъдете здрав!

# 223
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
искам първо да Ви успокоя, че детето има благоприятен вариант на вродената диафрагмална херния. Обикновено симптомите се наблюдават веднага след раждане, като са много тревожни и водят до неотложна операция. Колкото по-късно се прояви тази патология, толкова по-добър е резултатът от операцията. Преместените черва се връщат в корема и дефекта на диафрагмата се зашива.

В зависимост от разположението на червата операцията става предимно през корема, но в някои случаи се оперира през гръдния кош. Би могло да се приложи минимално инвазивна апаратура (т.н. безкръвна), но в България все още няма натрупан опит с малки деца, а и апаратурата е недостатъчна.

Според мен детето трябва да преодолее общата инфекция и после да се извърши операцията. Бих желал да видя рентгеновите снимки. Свържете се с мен на 0888 373 857

Последна редакция: нд, 10 май 2015, 20:43 от доктор Оги

# 224
  • Мнения: 56
Здравейте,
Синът ми е на 4 години. Не съм го забелвала. С времето кожата от едната страна се разлепи, но от другата не и главичката се показва частично. Има ли шанс да се оправи от самосебе си или ще трябва някаква намеса? Сега при къпане отварям колкото може.

Общи условия

Активация на акаунт