Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 305
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 182
Професор Бранков в понеделник сме записани при Вас за операция на сина ми. Интересувам се в неделя на гладно ли трябва да бъдат направени изследванията и по кое време в понеделник да бъдем в болницата при Вас? Необходимо ли е да носим урина за изследване?

В неделя детето може да закусва. Приемането по документи и изследванията стават в хирургичния кабинет, след като сте се регистрирали с направлението на централната регистратура. Сутринта в 7.00 трябва да сте в стаята, която ви определят, гладен и жаден, вечерта детето може да се нахрани добре, а последно да пие вода в 03.00 часа през нощта (ако се събуди). Ще се видим в понеделник.

# 241
  • Мнения: 1
Здравейте, професор Бранков! Искам да се обърна към Вас с молба за съвет. Дъщеря ми е на 14 години и преди 15 дни вдигна температура, за която личната лекарка мислеше, че е от вирус. Пет дни след като вдигна температура получи силни болки в областта на ануса и ни приеха в болница. Там хирурга след преглед каза, че има анален абсцес и ще се наложи  да и правят операция. Направиха и операцията, но след нея ме информираха, че не е просто абсцес, а има дермоидна киста в ретроректалното пространство. Сега вече ни изписаха и дъщеря ми няма температура, но лекарите тук( от провинцията сме) не могат да ми дадат точен отговор какво трябва да правим по-нататък с тази дермоидна киста. Бих искала да ме насочите за второ мнение към Вас или  при доктор по ваша препоръка.

# 242
  • София
  • Мнения: 3 182
Тази дермоидна киста трябва да се оперира, но преди това се изисква добре да се изчисти от инфекцията. Всъщност нешата са по-сложни, трябва да дойдете на преглед и да поговорим.

# 243
  • Мнения: 1 091
Здравейте,професор Бранков!Обръщам се към Вас за съвет и компетентно мнение.Дъщеря ми е на 1г. и 3м. и от около 1 месец е с много упорит запек.Вследствие,на което получи фисура.В началото беше просто цепччица.Не е била нито червена,нито е кървяла.Но днес направо си е разранена.Изхожда се всеки ден,но със страх,напрежение,рев и изпражненията са,като пластелин.Не сме имали и кръв в тях.Няколко пъти се случва толкова силно да се напъва,че повръща през носа докато се изхожда.Два пъти бяхме на гастроентеролог,защото имахме и други стомашни проблеми.Докторката не можа да види много добре мястото,защото тя се дърпаше и не позволи да я пипнат.Изписа ни Лактулоза,Фрутилакс и да мажа мястото с Дефламол.При необходимост да ползвам и мироклизми Мелилакс.Само,че до този момент няма никакво развитие.Лактулозата не и действа,не се повлиява и от храна и не знам с какво да я мажа.Имам усещането,че Дефламола няма да ни помогне.А клизма не ми дава изобщо да и сложа.
Моля да ме посъветвате какво да правя и дали мога с нещо друго да я мажа или да и давам?Не искам да се стига и до операция.
Благодаря предварително!

# 244
  • Мнения: 5
Здравейте, професор Бранков! Дъщеря ми е на 12 години, от около 3 мес. започна да усеща изтръпване на краката си. След консултация с невролог направихме ЯМР. Резултатът от него е: Епидурална липоматоза от нивото на L4-5 до S3, коята е с най-голям диаметър в сигитален план на нивото на тялото на S1 1,24 см. Находката отговаря на вродена епидурална липоматоза със стеноза на спиналния канал в сегментите L4-5 -S1. Моля за вашето мнение и телефон за връзка и преглед. Благодаря предварително!

# 245
  • София
  • Мнения: 3 182
..... Докторката не можа да види много добре мястото,защото тя се дърпаше и не позволи да я пипнат.Изписа ни Лактулоза,Фрутилакс и да мажа мястото с Дефламол.При необходимост да ползвам и мироклизми Мелилакс.Само,че до този момент няма никакво развитие.Лактулозата не и действа,не се повлиява и от храна и не знам с какво да я мажа.Имам усещането,че Дефламола няма да ни помогне.А клизма не ми дава изобщо да и сложа.

Дефламола няма да помогне - трябва Проктогливенол. Фрутилакс и лактулоза се дават вечер, а сутрин една свещичка Бизакодил (поне 1 седмица), после глицеринова клизма. Казвам ви го само ориентировъчно, все пак детето трябва да бъде прегледано. Принципът е да се постоянства, докато червото се очисти и детето създаде рефлекси за изхождане - специално сутрин.

# 246
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, професор Бранков! Дъщеря ми е на 12 години, от около 3 мес. започна да усеща изтръпване на краката си. След консултация с невролог направихме ЯМР. Резултатът от него е: Епидурална липоматоза от нивото на L4-5 до S3, коята е с най-голям диаметър в сигитален план на нивото на тялото на S1 1,24 см. Находката отговаря на вродена епидурална липоматоза със стеноза на спиналния канал в сегментите L4-5 -S1.

Нужно е срочно да се направи операция на гръбначния мозък в областта на липома. Доста сте закъснели - не всички обръщат внимание на такива аномални явления в областта на опашката при малки деца. В Токуда запишете час при доц.Цеков - той е специалистът, който ви трябва.

# 247
  • Мнения: 1 091
Много Ви благодаря за отговора. Днес заведох детето на преглед в Пирогов при д-р Житянов и потвърди,че има фисура и ще заздравее,когато детето преодолее страха от изхождането и спре да се стиска.Изписа ни Проктогливенол за мазане,сироп за разхлабване Уелмув или Лактулоза 2х5мл и сутрин по 1 свещичка Изилакс.Има ли голяма разлика в свещичките Изилакс и Бизакодил?

# 248
  • Свищов
  • Мнения: 14
Здравейте,проф.Бранков!
Незнам от къде да започна..синът ми е с еписпадия и две операции,след които уж всичко е наред.Всяка година ходим в Пирогов на преглед да се следи как се развива. Сега е на 9г.и случайно при рутинен преглед в нашия град,доктор забелязва,че десния тестис е с много по-малки размери от левия. След ехографски преглед, друг доктор пък въобще не вижда тестиси в торбичките?! От там решават,че има съмнение за крипторхизъм..Възможно ли е??? Възможно ли е след тези операции и прегледи от такива професионалисти и ние и те да сме гледали само еписпадията като "кон с капаци" и сега на тази възраст какво може да се направи за да ни се спаси детето,тъй като прочетох много страшни неща...BTW другата седмица сме при Вас и ще поговорим повече,но някак си искам да знам какво да очаквам.

# 249
  • София
  • Мнения: 3 182
Gerrita,
за какво точно става дума - еписпадия или хипоспадия.
Впрочем и при двата варианта е възможно съпъствуваща патология на тестисите. В някои случай тестисите първоначално са в торбичките, но пораде някои анатомични причини те заедно с растежа на детето се издърпват нагоре.
Както описвате нещата най-вероятно ще трябва да се оперира първо този, който има трайна тенденция да се крие.
Ако се консултирате с уролозите, възможно е да предлможат хормонална терапия. Аз лично смятам, че тя няма да свърши работа, а е нужно оперативно премахване на анатомичните причини.

# 250
  • Свищов
  • Мнения: 14
Става въпрос за еписпадия. Записахме си ден при Вас в Токуда за сряда и тогава ще Ви обясня.Искам да потвърдите дали наистина е крипторхизъм и ако е така как ще се оправи като е голям вече за оперативна корекция на този проблем (това най-много ме тревожи). Иначе е изкарал курс с Прегнил преди няколко години.

# 251
  • Мнения: 8
Здравейте проф.Бранков!
Говорихме с Вас за прием на сина ми за полипектомия- за 13.07.2015, да сме в Токуда до 10 ч. Какво да носим като документи, проби, Вас ли да търсим като дойдем, защото не сте ни издали направление и къде да отидем за регистрация?
Благодаря предварително!

# 252
  • Ямбол
  • Мнения: 29
Здравейте!
Преди седмица все още ни предстоеше операция на инг. херния на дъщеря ми (почти на 4г.)
До тогава изчетох всички възможни теми във форума и не само. Исках да знам възможно най-много за предстоящото.
Не мога да опиша колко много се страхувах...особено в деня преди операцията.
Днес влизам тук и искам да кажа на всички майчета и въобще на еодители на които им предстои да минат по нашия път ... Няма нищо страшно!!! Може да звучи фантастично (поне на мен ми звучеше Simple Smile ) но няколко часа след операциятя (при нас около 4-5) малките панпайци са си отново неудържими.
Бъдете спокойни... много! Още повече ако сте поверили детето си в ръцете на д-р Оги.
Няма такъв Човек! А професионализма му прави Ч-то още по-голямо.
И тук искам още веднъж да кажа - Благодаря проф. Бранков за всичко!

Поздрави от Ямбол!

# 253
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 310
Здравейте Проф.Бранков!

Обръщам се с молба към Вас да кажете на първо четене имаме ли повод за притеснение/не ,че не се тревожим/ и може ли да се направи нещо в помощ и ползва за състоянието на детето,а то по-точно се изразява във вдлъбнатина в областта на слънчевия сплит на гръдния кош Cry
Това нещо го забелязахме вкл. и педиатърката му ,когато бебето беше на 10м.,понеже първоначалните реакции на 2-ма ортопеда и водещ педиатър бяха,че бил изкарал рахит,аз искам да кажа категорично,че детето е било супер спокойно и кротко бебе,изцяло на адаптирано мляко,давала съм редовно капки вигантол,дори сме стигали и до 8 капки+калциев глюконат по препоръка на докторката му предвид фонатанелите и т.н....така,че за рахит и дума не може да става....питаха ни за наследствена линия и действително дядо му/свекъра/ има такава вдлъбнатина -може ли да считаме,че е наследствено тогава?

Не са ни изпращали на никакви изследвания за рахит,стойности на калций и т.н,детето е минало задължителните ортопедични прегледи и на втория такъв ортопеда констатира,че костната маса в тазобедрените му ямки отговаряла на такава на 6м бебе,а сина ми беше на 10м и да сме увеличили капките вигантол на 12 при което педиатърката ни ни забрани категорично,защото можело да се увредят бъбреците... Shocked

Друг ваш колега ни попита дали бил ревал като малко сукалче,а бебето само спеше и ядеше и вследствие на това спокойствие не му се бил разгърнал дроба..да сме го оставяли да поплаква  Shocked
Да бил записан на плуване в най-ранна възраст както и да надувал балони...

Проф .Бранков предварително благодаря за мнението ви,ще приложа и няколко снимки Peace

Поздрави

# 254
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 310
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт