Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 616
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 255
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 318
Скрит текст:

# 256
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 318
Скрит текст:

# 257
  • София
  • Мнения: 3 188

.....Обръщам се с молба към Вас да кажете на първо четене имаме ли повод за притеснение/не ,че не се тревожим/ и може ли да се направи нещо в помощ и ползва за състоянието на детето,а то по-точно се изразява във вдлъбнатина в областта на слънчевия сплит на гръдния кош Cry
Това нещо го забелязахме вкл. и педиатърката му ,когато бебето беше на 10м.
...... действително дядо му/свекъра/ има такава вдлъбнатина -може ли да считаме,че е наследствено тогава?
...........
Друг ваш колега ни попита дали бил ревал като малко сукалче,а бебето само спеше и ядеше и вследствие на това спокойствие не му се бил разгърнал дроба..да сме го оставяли да поплаква  Shocked
Да бил записан на плуване в най-ранна възраст както и да надувал балони...

Здравейте,
това са обущарски гърди, като хлътването се дължи на дефект в хрущялната "матрица" и би могло да бъде унаследено, не почти сигурно не е от рахит.
С растежа на детето хлътването се увеличава. По принцип операцията се прави в по-ранна възраст, но сега има модерни вакуумни камбани Vacuum Bells. Те струват скъпо, но Фонда за лечение на деца заплаща доставянето им. Елате да видя детето и да поговорим.

# 258
  • Мнения: 31
Привет и  благодаря за темата!

Имам въпрос по отношение на обрязването на бебетата - възможно ли е да се направи в рамките на първия месец и ако да, към кой лекар бихте ме насочили в Токуда?

Благодаря и хубав уикенд!

# 259
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 318
Цитат
Здравейте,
това са обущарски гърди, като хлътването се дължи на дефект в хрущялната "матрица" и би могло да бъде унаследено, не почти сигурно не е от рахит.
С растежа на детето хлътването се увеличава. По принцип операцията се прави в по-ранна възраст, но сега има модерни вакуумни камбани Vacuum Bells. Те струват скъпо, но Фонда за лечение на деца заплаща доставянето им. Елате да видя детето и да поговорим.

Проф.Бранков,много Ви благодаря за отговора,звучи стряскащо казаното.. Cry
Ще ви посетим обезателно за преглед и консултация!

# 260
  • София
  • Мнения: 3 188
Имам въпрос по отношение на обрязването на бебетата - възможно ли е да се направи в рамките на първия месец и ако да, към кой лекар бихте ме насочили в Токуда?

Разбира се че може, това бих го извършил и аз, или някой от моите сътрудници, с които работим урологични проблеми.
Но аз лично не съм привърженик на обрязванията, освен ако нямат медицински или религиозни показания.
Каня Ви да дойдете в Детския център, по възможност във вторник, когато съвместно с Вас и колегите ще вземем решение.

# 261
  • София
  • Мнения: 3 188
Цитат
Проф.Бранков,много Ви благодаря за отговора,звучи стряскащо казаното.. Cry
Ще ви посетим обезателно за преглед и консултация!

Вярно, малко е стряскащо. Но нека първо прегледам детето  Hug

# 262
  • Мнения: 1 484
Здравейте доктор Бланков имам син на почти 9 години.Пишлето му все още не е забелено до край .Пихтахме личната педиатърка тя казва че с времето ще се отвори.Събира се между главичката и кожичката едно бяло вещество и мирише ужасно когато излиза .Преди малко едното топче се отлепи и излезна и сякаш се поотлепи малко .Притеснявам се че колкото повече разсте детето по трудно ще се отвори.

# 263
  • София
  • Мнения: 3 188
Явно трябва намеса от специалист. Доведете момчето при мен в Детския център на Токуда  Hug

# 264
  • София
  • Мнения: 278
Здравейте, Проф. Бранков,
големият ми син е почти на 7 год. и кожичката на пениса все още не е отлепена напълно. Нямаме проблеми, миризма, болка и т.н., виждам отвътре бяло вещество събрано, но на няколко пъти се случва да се разлепи и да изчезне от самосебе си, като след това пак се появява. Всяка вечер отваря, мие старателно с вода и затваря, не иска да дърпа силно назад, а на мен естествено не разрешава.

Когато беше по малък (мисля на около 3), го водихме при вас, тогава ми казахте че няма фимоза и нещата лека полека ще се случат от само себе си.

Имам ли повод за притеснение? Главичката е отворена на около една трета. Нямам намерение да насилвам нещата, освен ако не ми кажете че е необходимо - след консултация, разбира се.

Благодаря!
Поздрави!

# 265
  • Мнения: 940
Здравейте Професор Бранков,

Синът ми (5г.), претърпя операция на ингвинална херния на 1ви август. "Докторът", който го оперира, каза, че е използвал упойката и бил забелил пишчето, да не сме се притеснявали, всичко вече било наред. Само да вметна, че преди това проблем със забелването не сме имали, показваше се цялата главичка.
Сега, след благородната намеса на въпросния "доктор", детето изобщо не може да забели, каналчето едва-едва се отваря и изтича бяло, с наченки на кръв. Няма никакъв шанс да се покаже главичката. Не го боли, но съм меко казано силно притеснена. "Докторът" каза да правим компреси със смардлика или реванол, но по ред причини на този човек вече нямам грам доверие. Освен това и не разбрах точно как се правят въпросните компреси. Моля дайте ми съвет. Така или иначе смятам да го доведа на преглед при вас, но дотогава ако мога с нещо да облекча нещата.... Благодаря Ви предварително!

# 266
  • София
  • Мнения: 3 188
Освен това и не разбрах точно как се правят въпросните компреси. Моля дайте ми съвет. Така или иначе смятам да го доведа на преглед при вас, но дотогава ако мога с нещо да облекча нещата....

Аз също при операция за проблем в ингвиналния канал проверявам състоянието на кожичката, но все пак съгласувам това с родителите.
Не знам какво е станало при вас, но вземете няколко големи марли и ги напойте с риванол, поставете марлите над пишлето без да го забелвате, закопчейте памперсите. Всеки пък когато се напишка сменете памперсите и компреса.

# 267
  • София
  • Мнения: 3 188
...Когато беше по малък (мисля на около 3), го водихме при вас, тогава ми казахте че няма фимоза и нещата лека полека ще се случат от само себе си.
Имам ли повод за притеснение? Главичката е отворена на около една трета. Нямам намерение да насилвам нещата, освен ако не ми кажете че е необходимо - след консултация, разбира се....

Възможно е преди време нещата да си били в рамките на нормалното. Сега вече трябва пак да го прегледам.

# 268
  • София
  • Мнения: 388
Здравейте, доктор Оги.
Дъщеря ми е на 7г. и е с дефект в ноктите на 2 от пръстите на едното краче. Няма как да го опиша, трябва да се види.
Въпроса ми е - ако съответния нокът причинява чести възпаления , болки и дискомфорт, възможно ли е оперативното му отстраняване и то завинаги? Досега не сме имали никакъв проблем, но в последния месец 2 пъти се оплаква и е леко зачервено около нокътя.
Благодаря Ви за отделеното време!

# 269
  • София
  • Мнения: 3 188
Вие сама писахте "няма как да се види"  newsm78

Ами... какво да кажа - няма как да Ви отговоря точно  Hug ... впрочем трябва ви детски ортопед, потъресете консултация в Ортопедията на Горнобански път.

Общи условия

Активация на акаунт