Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 368
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 5 531
Ами прави компреси с риванол, можеш да редуваш с компрес от лайка. Мажи с гентамицин и, ако все пак не се подобри посети лекар. Аз бих ти казала да посетите д-р Оги.

# 331
  • София
  • Мнения: 3 182
Помощ!Пишката на малкия(7г.) се възпали...и го боли...
Доста четох темата за забелването,където мненията бяха 50:50 дали да забелваме или не и накрая решихме да оставим нещата така...при къпане дърпахме до където можем,но не мисля,че е забелена.
Личната снощи каза да промием с реванол и да намажем с Флусидин(или Гентамицин).
Иска ми се да минем без намесата на доктор.Какво е нужно да направим?

На този етап правилно сте постъпили, но относно по-нататъшното поведение мога да дам мнение след като прегледам детето.

# 332
  • София
  • Мнения: 3 752
Ох мина.... мием,като дръпне поливам с реванол и мажа Флусидин...

# 333
  • Мнения: 10
Здравейте. Имаме уговорка този месец да доведа сина ми на контролен преглед при вас. Интересува ме кога ще сте на работа и кога ще почивате преди празниците.
Благодаря.

# 334
  • София
  • Мнения: 3 182
Тази ми е последната седмица преди отпуската. Потърсете ме на 0888 373 857 да се уговорим. Може да дойдете всеки ден след 10.30 в Детския център - няма нужда да се регистрирате и не ви трябва направление.

# 335
  • Мнения: 10
Благодаря Ви Simple Smile Ще дойдем утре или във вторник, като преди това ще Ви се обадим.
Хубава вечер.
Поздрави,
Диана

Тази ми е последната седмица преди отпуската. Потърсете ме на 0888 373 857 да се уговорим. Може да дойдете всеки ден след 10.30 в Детския център - няма нужда да се регистрирате и не ви трябва направление.

# 336
  • Добрич
  • Мнения: 207
Здравейте д-р Оги синът ми е на близо 6 месеца след един силен плач му се поду единият тестис тогава беше на 3 месеца ходихме на преглед казаха, че му се е запушил канала към единия тестис. От тогава го пазя да не плаче и да не боледува и не се е надувало повече. Казаха че трябва да изчакаме да стане на 6 месеца и да го оперират. Какво е вашето мнение?
Благодаря предварително.

# 337
  • София
  • Мнения: 3 182
Навярно става дума за хидроцеле - много момчета си го имат. Ако е много голямо и притеснява детето операцията може да се извърши и на 3 месеца. Ако не е голямо - може да се изчака до 1 годишна възраст, защото има шанс да се разнесе
Обаче много чест вариант е комунициращото хидроцеле - там по едно малко каналче подобно херния се спуска секрет от корема към обвивката на тестиса. Сутрин след сън е обемът е намалял а вечер е увеличено. Тогава операцията е неизбежна и е въпрос на определяне на дата.

Как го пазите да не плаче? Носите го на ръце ли? Може да се отървете от хидроцелето, но после ще си имате глезено мамино юначе  newsm78

# 338
  • Мнения: 372
Здравейте доктор Оги.Бременна съм в 25 седмица,като бях на преглед доктора следят бременността ми каза че вижда Киста на черния дроб на бебето.Точно до стомаха на бебето има още едно разширение с големината на стомаха.още на другия ден  бях на второ мнение....другия доктор видя,че стомаха и това разширение правят връзка по между си, от което предположи че е нещо по червата.Единственото нещо,което ми казаха беше че е по добре да родя секция в подходящ ден за да има екип от доктори,който да поемат бебето и да я изследват.

# 339
  • Мнения: 2
Привет. Вчера бяхме на преглед относно единия тестис на детето ми, което е на 8 години. От известно време трудно се опипва/ дърпа се нагоре/. Не е в коремната кухина ,но се придърпва доста нагоре. Предписаха ни инжекции Прегнил 1500/4 бр. за 4 седмици/. Много съм притеснена от тези инжекции, дали ще доведът до някакъв резултат. Вредни ли са за дете на 8 годин. Ще съм ви благодарна да ми отговорите.
Поздрави.

# 340
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте доктор Оги.Бременна съм в 25 седмица,като бях на преглед доктора следят бременността ми каза че вижда Киста на черния дроб на бебето.Точно до стомаха на бебето има още едно разширение с големината на стомаха.още на другия ден  бях на второ мнение....другия доктор видя,че стомаха и това разширение правят връзка по между си, от което предположи че е нещо по червата.

Здравейте,
първо Ви пожелавам да изкарате спокойна бременност и да родите здраво бебе.
Проследяването на плода по време на бременността ще продължи и ще даде показатели за развитието на тази кистичка. Все пак би трябвало да се стесни кръга на предположенията. Каквото и да е, бебето трябва да се роди, да преодолее първоначалния стрес, да се адаптира... да се направят нови изследвания на ехограф и при стабилно състояние да се консултира с детски хирург. За тази цел единствената подходяща база е "Пирогов". Може да се доверите на доц.Шивачев или д-р Георгиев.
В случай че след раждането детето е с проблеми, отново трябва да се насочи натам. Имайте доверие на колегите, ще ви помогнат.
 Hug

# 341
  • София
  • Мнения: 3 182
Привет. Вчера бяхме на преглед относно единия тестис на детето ми, което е на 8 години. От известно време трудно се опипва/ дърпа се нагоре/. Не е в коремната кухина ,но се придърпва доста нагоре. Предписаха ни инжекции Прегнил 1500/4 бр. за 4 седмици/. Много съм притеснена от тези инжекции, дали ще доведът до някакъв резултат. Вредни ли са за дете на 8 годин. Ще съм ви благодарна да ми отговорите.

Здравейте. Според съвременните постановки на тази възраст единственият подход е оперативното смъкване на тестиса. Счита се че хормоналните инжекции не оказват влияние върху развитието на тестиса. Това е моето мнение. Вие изберете на кого ще се доверите.

# 342
  • хасково
  • Мнения: 378
Здравейте, д-р Оги. Незная дали въпроса ми е за вас, ако решите ми отговорете.
Синът ми е на 11 месеца, от 4-5 месец му се образува едно топче на главата около 2 см. от средата на ухото навътре към главичката. Топчето расте и е с големина на бобово зърно, ясно оформено, не го боли като го натисна. Разговарях няколко пъти на консултациите с нашия педиатър, каза че няма нищо страшно било нормално при децата, не било нито възпален лимфен възел, нито мастно топче. Само че аз съм много притеснена и искам да ме насочите на какъв специалист е най-удачно да го заведа- дерматолог, дестски хематолог, хирург или някакъв друг специалист. Ако ме насочите и в Пловдив някой колега ще съм много благодарна.

 p.s. Ние имаме рефлукс и по ваша препоръка ходихме до проф. Бошева.

# 343
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте  Simple Smile  Извинете че забавих отговора.

Сигурно е лимфен възел. Една ехография ще даде по-точна информация. Защо отново не посетите проф.Бошева, тя е опитен педиатър.

Хубави празници

 Hug

# 344
  • хасково
  • Мнения: 378
Здравейте  Simple Smile  Извинете че забавих отговора.

Сигурно е лимфен възел. Една ехография ще даде по-точна информация. Защо отново не посетите проф.Бошева, тя е опитен педиатър.

Хубави празници

 Hug
Благодаря Ви д-р Оги! След празниците ще отидем!

Общи условия

Активация на акаунт