Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 224 308
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 68 354
Професоре, аз Ви затрупах с въпроси, за което се извинявам Blush Ако може още нещо да Ви попитам:

Оказа се, че операццията е извършена от УНГ-хирург, а не от лицево-челюстен хирург.
След като фрактурата е причинена от летящ, хвърлен камък, тоест касае се за силен удар по главата,  следва ли да се направят някакви изследвания, които да изключат сътресение на мозъка и фрактура на черепа и ако да, какви и от какъв специалист?

Благодаря Ви отново, че сте насреща и ни успокоявате, доколкото можете bouquet

# 511
  • София
  • Мнения: 3 162
Нужен е преглед от неврохирург или невролог. Тези операции също се извършват и от УНГ специалисти.

# 512
  • Мнения: 68 354
Професоре,благодаря Ви за насоките bouquet

# 513
  • Мнения: 17
Здравейте Докторе,
Пиша Ви по повод оплакване на детенце на 3 години и 10 месеца. Синът ми от два дни се оплаква, че го боли пишлето, особено при пишкане. Не е напълно забелен, може би нещата са се случили на 1/3. "Забелвала" съм (ако може да се нарече така) от раждането му до сега по време на баня придърпване назад колкото позволява кожата, с лек натиск, без да причинявам дискомфорт и да действам със сила. Както писах - не е забелен. По повод оплакванията му обърнах внимание на пишлето - не ми се видя зачервено, има бели топченца, но тях винаги ги е имал, като периодично падат (забелязвала съм и по време на бяна да се отделят). Заведох го в Пирогов, тъй като беше следобед лекарите в детска урология ги нямаше и ни прегледа друг уролог, който директно каза, че е нужно да се забели на момента. Аз не позволих, защото исках да отпаднат други възможни проблеми (инфекция, бъбречни проблеми..), които не налагат насилствено забелване в този момент. На ехография - няма нищо притеснително, при преглед на детски хирург (да се види дали болката не е от друго естество - херния, апандисит) - също казаха, че проблем няма. Прибрахме се у дома, изпишка се без да се оплаква, промих го с разтвор на калиев перманганат. Мисля, че е важно да спомена, че детето в момента е на антибиотик - Зинат (4 ден), поради вдигане на температура, преглед УНГ и възпалена трета сливица. Всъщност това, че по едно и също време се случи температурата, прием на антибиотик и оплакване при пишкане ме притесни най-много - да не би температурата да не е сързана с бактериална инфекция в гърлото, а на пикочо-половата система и всъщност инфекцията да е там. Смятам да изкарам целия курс с антибиотичното лечение (което добре му повлия, няма вече темпратура, диша по-спокойно, не хърка - симптоматиката, заради която го водих на УНГ), след което да пусна изследвания урина, да промивам пишлето с калиев перманганат и/или смрадлика и да следя за оплаквания. Ще съм благодарна, ако коментирате поста ми и си кажете мнението относно необходимостта от забелване. Също - независимо от влошаване или подобряване на състоянието на сина ми, бих искала и да го погледнете, за да прецените дали е необходимо да се извърша някаква манипулация и дали нещата се развиват добре към този момент с пишлето и постепенното забелване. Моля Ви за отговор - в Токуда или в друг кабинет бих могла да го доведа? Кога най-рано би могло да стане (разбирам, че графикът Ви е много натоварен, но поне ориентировъчно...зная, че при добрите специалисти се чака и с месеци)? Ще съм благодарна за Ваши актуални координати.

# 514
  • Мнения: 838
Здравейте,
каква може да е причината за нощно напикаване и при заспиване при дете на 6г.?
Анатомично няма проблеми, урината е без отклонения, вкл. т.нар. стерилна урина?
Нужна ли е консултация с психиатър?

# 515
  • София
  • Мнения: 3 162
..... Моля Ви за отговор - в Токуда или в друг кабинет бих могла да го доведа? Кога най-рано би могло да стане (разбирам, че графикът Ви е много натоварен, но поне ориентировъчно...зная, че при добрите специалисти се чака и с месеци)? Ще съм благодарна за Ваши актуални координати.

Вие подробно сте описали нещата, но трябва да видя детето. За преглед в детския центърна Токуда с направление трябва да запазите час чрез номератора - 02 403 4948. За платен преглед може да дойдете всеки ден след 10.30 до 13-30 часа.

# 516
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте,
каква може да е причината за нощно напикаване и при заспиване при дете на 6г.?
Анатомично няма проблеми, урината е без отклонения, вкл. т.нар. стерилна урина?
Нужна ли е консултация с психиатър?

Най-често това е вледствие функционални смущения. Търсете детски уролог - в Токуда  е д-р Златанов.

# 517
  • Мнения: 17
..... Моля Ви за отговор - в Токуда или в друг кабинет бих могла да го доведа? Кога най-рано би могло да стане (разбирам, че графикът Ви е много натоварен, но поне ориентировъчно...зная, че при добрите специалисти се чака и с месеци)? Ще съм благодарна за Ваши актуални координати.

Вие подробно сте описали нещата, но трябва да видя детето. За преглед в детския центърна Токуда с направление трябва да запазите час чрез номератора - 02 403 4948. За платен преглед може да дойдете всеки ден след 10.30 до 13-30 часа.

Здравейте отново,
Аз изпреварих отговора Ви и вече с детенцето Ви посетихме в сряда - 01.03. Обясних Ви и тогава какво ме смущава, видяхте го и ни изписахте Дипрозон за мазане, с уговорката да се видим отново след около месец. Благодаря Simple Smile

# 518
  • Мнения: 378
И аз пуснах тема, после видях тази.....Детето ми е родено в 36 г.с. Сега е на година и един месец. От средата на първия до към средата на четвъртия си месец имаше проблем с непрекъснато разстройство. След много консултации с лекари, вкл. и гастроентеролог (д-р Лазарова от Токуда) се оказа, че е временна лактозна непоносимост поради по-ранното и раждане и по-малкото тегло. Със съответна терапия при продължаващо кърмене, проблемът наистина се израсна. Имахме няколко прекрасни "чисти" месеци. Захранването (от 6-ия месец) започна трудно. Отказваше повечето пюрета, приемаше само тиква и морков. След това категорично отказа тези с по-едра консистенция. Започнах да и готвя у дома. В някакъв момент започна да приема по-разнообразни храни, понякога и по-едри. Бисквити, солети, сухар, крайче хляб ядеше обаче. Постепенно заместихме кърменето с три хранения. Някъде в този период около 8-9 месец започна да се изхожда след всяка твърда храна. Доста често обаче пак се зачервяваше след тях и мажех непрекъснато с кремче. Заради това до този момент не съм заменила и четвърто хранене. Кърменето е сутрин и вечер, и ако се буди през нощта. Питах педиатърката, тя каза,че е нормално, случва се при някои бебета и постепенно ще го израсте. В очакване това да се случи обаче, се разболя - температура,  повръщане, разстройство. Дори лежахме в болница, защото се обезводни. Домашната терапия продължихме с безлактозно мляко, бисквити. Тръгнаха уж нормално нещата, макар при нея нормалното по отношение на изходанията да е доста разтегливо понятие. Постепенно започнах отново захранване - равни части безлактозно мляко и кисело мляко, супа и т.н. И се върнахме на изходна позиция! Разстройство и тотална липса на апетит! Педиатърката каза, че съм избързала с даването на нормална храна. Сега поддържаме някакъв баланс с малко мляко (безлактотзно), Стоперол Хидра .. .и това е май. Вече отказва и млякото, много малко яде. Няма разстройство, но има чести изхождания (4-5 при минимално количество храна). Утре (т.е. вече днес) ще искам направление за гастроенетеролог. На какво може да се дължи това сега? Тонус не е загубила (още), но се притеснявам, че това е някак измамно състояние и ще се срине отведнъж. Тя е и много дребна за възрастта си, с малко тегло, сега съвсем ще се стопи... Има и хрема, а изследванията от болницата са и добри. И нищо не се изолира...
Благодаря предварително!

# 519
  • Мнения: 415
Здравейте д-р Оги!

Когато синът ми беше на 4 месеца Вие го оперирахте от ингвинална херния.Всичко мина идеално!Безкрайно съм Ви благодарна!!!След операцията,когато дойдохме за да премахнете лепенката му забелихте и пишлето.От тогава до сега не сме имали проблеми.Вече сме на 2 г. и 3 месеца.Всеки ден се забелваме и се мием,за да поддържаме добра хигиена.Но преди седмица и половина малкия се разболя и се наложи да лежи в болница.Още там не ми позволяваше да пипам пишлето.Когато се прибрахме първото,което направих е да го вкарам в банята и да видя какво се случва.Забелих пишлето,не беше залепено,нито зачервено.Пишка си нормално,без оплаквания.Но упорито не ми дава да го пипам.Забелването стана голям проблем.Преди няколко дни забелязах,че външната кожичка при някое от забелването се е цепнала и му причинява дискомфорт. Имаше и съвсем малко кръв на хавлията.Какво да правя,докторе?Има ли място за притеснение?Нужно ли е да го заведа на преглед?
Предварително Ви благодаря за отделеното време!

# 520
  • София
  • Мнения: 1 257
Здравейте докторе!
Сина ми беше Ваш пациент преди няколко месеца, оперирахте го заради зазържан тестис. Тогава забелихте и пишлето, с което до преди седмица нямахме проблем. Но се разболя, имаше прием и на антибиотик. През два от дните, когато беше много зле не го къпах (много висока температура). След тези два дни, при къпане и опит за забелване видях, че кожичката му е станала много стегната, едвам успях да го измия, а той твърдеше, че го боли. Забелязях и бели налепи по главичката. Това забелязах и на следващата вечер, когато се забели кожичката стои зачервена под главичката. Възможно ли е да е получил гъбички от антибиотика (въпреки, че му е даван и пробиотик успоредно) или просто тези 2 дни без забелване са оказали влияние? Какви мерки да предприема?  Sad

# 521
  • Мнения: 4
Мъж на почти 30 години съм.
Появи ми се Фимоза което е твърде неприятно.
Може ли съвет към кой специалист във Варна да се обърна защото съм много уплашен.
И също така има ли лазерно лечение във Варна защото в Интернет не намерих никъде да се извършва това лечение?
Някой който се е сблъскал или негов близък би ли ми дал съвет какво да правя?
Благодаря много предварително
От Варна съм

# 522
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте докторе!
Сина ми беше Ваш пациент преди няколко месеца, оперирахте го заради зазържан тестис. Тогава забелихте и пишлето, с което до преди седмица нямахме проблем. Но се разболя, имаше прием и на антибиотик. През два от дните, когато беше много зле не го къпах (много висока температура). След тези два дни, при къпане и опит за забелване видях, че кожичката му е станала много стегната, едвам успях да го измия, а той твърдеше, че го боли. Забелязях и бели налепи по главичката. Това забелязах и на следващата вечер, когато се забели кожичката стои зачервена под главичката. Възможно ли е да е получил гъбички от антибиотика (въпреки, че му е даван и пробиотик успоредно) или просто тези 2 дни без забелване са оказали влияние? Какви мерки да предприема?  Sad

Здравейте, напълно е възможно от обща инфекция и замърсяване да се е получил проблем. Трябва да видя детето и да преценя какво да правим.

# 523
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте д-р Оги!

Когато синът ми беше на 4 месеца Вие го оперирахте от ингвинална херния.Всичко мина идеално!Безкрайно съм Ви благодарна!!!След операцията,когато дойдохме за да премахнете лепенката му забелихте и пишлето.От тогава до сега не сме имали проблеми.Вече сме на 2 г. и 3 месеца.Всеки ден се забелваме и се мием,за да поддържаме добра хигиена.Но преди седмица и половина малкия се разболя и се наложи да лежи в болница.Още там не ми позволяваше да пипам пишлето.Когато се прибрахме първото,което направих е да го вкарам в банята и да видя какво се случва.Забелих пишлето,не беше залепено,нито зачервено.Пишка си нормално,без оплаквания.Но упорито не ми дава да го пипам.Забелването стана голям проблем.Преди няколко дни забелязах,че външната кожичка при някое от забелването се е цепнала и му причинява дискомфорт. Имаше и съвсем малко кръв на хавлията.Какво да правя,докторе?Има ли място за притеснение?Нужно ли е да го заведа на преглед?
Предварително Ви благодаря за отделеното време!

Здравейте, явно се е получило усложнение и кожичката се е възпалила. Би могло да се оправи с Дипрозон. Но е хубаво да доведете детето при мен на преглед.

# 524
  • София
  • Мнения: 1 257
Здравейте докторе!
Сина ми беше Ваш пациент преди няколко месеца, оперирахте го заради зазържан тестис. Тогава забелихте и пишлето, с което до преди седмица нямахме проблем. Но се разболя, имаше прием и на антибиотик. През два от дните, когато беше много зле не го къпах (много висока температура). След тези два дни, при къпане и опит за забелване видях, че кожичката му е станала много стегната, едвам успях да го измия, а той твърдеше, че го боли. Забелязях и бели налепи по главичката. Това забелязах и на следващата вечер, когато се забели кожичката стои зачервена под главичката. Възможно ли е да е получил гъбички от антибиотика (въпреки, че му е даван и пробиотик успоредно) или просто тези 2 дни без забелване са оказали влияние? Какви мерки да предприема?  Sad

Здравейте, напълно е възможно от обща инфекция и замърсяване да се е получил проблем. Трябва да видя детето и да преценя какво да правим.

Здравейте отново! Ами незнайно как, но нещата се оправиха от само себе си. Вече е добре, всичко си е по стамору, след 3 дни нормално къпане и леко затруднение в миенето се оправи, дори вече мисля, че е изцяло забелен (оставаше малко в лявата част). Твърди, че не го боли, а и няма налепи по него. Като цяло при момченцата възможно ли е да се получи гъбична инфекция от прием на антибиотици и има ли противогъбичен препарат, който може да се приема от деца в такава малка възраст?

Общи условия

Активация на акаунт