Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 348
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 1 338
Здравейте д-р Оги,
водила съм моя син (сега на 9г.) при вас , имаше "дискретно хидроцеле". След време вие ни изпратихте при д-т Тасева, тя на ехограф видя, че вече хидроцелето го няма и аз се успокоих.
Вчера, след много интензивна игра на волейбол, в областта на ингвиналния канал се поду и стана твърдо по цялото продължение на канала едностранно. Не съм сигурна дали от страната на хидроцелето. Не си спомням.
Той казва , че е болезнено и се е случвало и преди, след много интензивен спорт.
За около 10 мин. това подуване се прибра от само себе си и вече не го болеше.

Въпроса ми е дали това е ингвинална херния и дали трябва да потърся консултация с вас?
Дали не е някакъв спазъм на мускулатурата, а не херния , защото беше плътно, издължено и твърдо, не като топка?
Благодаря!

# 586
  • София
  • Мнения: 3 182
Вие описвате точно симптомите на една начална херния. Няма такова нещо като спазъм на мускулатурата, което да причинява издуване. А ако е от страната на дискретното хидроцеле, възможно е каналчето вече да се увеличава от физическите упражнения и да се добавя херния.

# 587
  • burgas
  • Мнения: 192
Здравейте проф. Бранков 😊
Сина ми е на 2г и педиатър потвърди, че единият тестис е асансьорен. Тъй като сме от Бургас и тук нямаме детски уролози искаме да го прегледат в София. Въпроса ми е задължително ли е да го прегледа първо уролог или може да запишем час при вас или да комбинираме преглед при вас и уролог? Как бихте ме посъветвали? И ако може да ми дадете ваши координати. Благодаря ви предварително

# 588
  • София
  • Мнения: 1 338
Вие описвате точно симптомите на една начална херния. Няма такова нещо като спазъм на мускулатурата, което да причинява издуване. А ако е от страната на дискретното хидроцеле, възможно е каналчето вече да се увеличава от физическите упражнения и да се добавя херния.

Благодаря ви!
Такава начална херния има ли смисъл да се изчака, може ли да се оправи сама ?
Спешно ли е да се оперира сега?
Има ли опасност за детето, ако се изчака до септември месец ?
Пълна упойка ли се използва за такава операция за дете на 9г. ?

# 589
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте проф. Бранков 😊
Сина ми е на 2г и педиатър потвърди, че единият тестис е асансьорен. Тъй като сме от Бургас и тук нямаме детски уролози искаме да го прегледат в София. Въпроса ми е задължително ли е да го прегледа първо уролог или може да запишем час при вас или да комбинираме преглед при вас и уролог? Как бихте ме посъветвали? И ако може да ми дадете ваши координати. Благодаря ви предварително

С този проблем се занимават както детски хирурзи, така и детски уролози (детски уролози има само в Пирогов и Токуда). Аз ще бъда на работа след 5 юли, потърсете ме тогава.

# 590
  • София
  • Мнения: 3 182
....
Такава начална херния има ли смисъл да се изчака, може ли да се оправи сама ?
Спешно ли е да се оперира сега?
Има ли опасност за детето, ако се изчака до септември месец ?
Пълна упойка ли се използва за такава операция за дете на 9г. ?

Не е спешно, но няма да изчезне сама. Всички операции се правят под обща упойка.

# 591
  • burgas
  • Мнения: 192
Здравейте проф. Бранков 😊
Сина ми е на 2г и педиатър потвърди, че единият тестис е асансьорен. Тъй като сме от Бургас и тук нямаме детски уролози искаме да го прегледат в София. Въпроса ми е задължително ли е да го прегледа първо уролог или може да запишем час при вас или да комбинираме преглед при вас и уролог? Как бихте ме посъветвали? И ако може да ми дадете ваши координати. Благодаря ви предварително

С този проблем се занимават както детски хирурзи, така и детски уролози (детски уролози има само в Пирогов и Токуда). Аз ще бъда на работа след 5 юли, потърсете ме тогава.
Ние ще сме в София на 7 юли, мога ли от сега да запазя час без направление и ако може координати. Благодаря ви за бързия отговор 

# 592
  • София
  • Мнения: 3 182
Ако е без направление, може да дойдете всеки ден между 10.30 - 13.30.
Потърсете ме на 0888 373 857

# 593
  • Мнения: 194
Здравейте,

обръщам се с молба с коментар за състоянието на нашето бебе. На 4 месеца е, от новороден повръща повече от нормалното, според мен, но педиатъра, каза, че е физиологичен рефлукс, който ще отшуми. Откакто стана на 3 месеца обаче, рязко се влоши, започна да повръща на фонтани след всяко хранене, като е стигал до 10-на пъти след хранене. Това се случва независимо дали се е оригнал или не. често виждам как се дави и предъвква и че му се връща и го гълта обратно. Повръща и до два часа след хранене, като вече консистенцията е на пресечено мляко.
В допълнение - от 6 -та седмица има обрив по корема, шията, сгъвките. Ходихме на дерматолог, каза дерматит, от лечението имаше краткотраен ефект, но сега отново е обострено състояние обрива, като това съвпадна с обострянето и на повръщането.

Въпросът ми е дали е възможно да е усложнен рефлукс или да има алергия? към какъв лекар да се насочим?

Благодаря предварително!

# 594
  • София
  • Мнения: 3 182
Възможно е всичко това да се дължи на неовладян рефлукс. Затова потърсете детски гастро-ентеролог, а може и да се консултирате с детски хирург, тъй като може да има някакво препятствие по пъта на чревния тракт.

# 595
  • Мнения: 838
Здравейте,
Детето ми -6г. - имаше нощно напикаване, давахме за кратко Дриптан и се овладя частично, т.е. влияе се от местоживеенето, вкъщи се появява отново след като сме живели на друго място и е било овладяно.

# 596
  • Мнения: 18 547
Привет! Мисля, че съм попаднала на точната тема.
Трябва ми специалист дерматолог за хемагиом на бебе, можете ли да ме насочите към конкретен, да работи със здравна каса.
Благодаря ви!

# 597
  • София
  • Мнения: 3 182
Привет! Мисля, че съм попаднала на точната тема.
Трябва ми специалист дерматолог за хемагиом на бебе, можете ли да ме насочите към конкретен, да работи със здравна каса.

Може да дойдете при мен в Детския център на Токуда. Приемам с направление вторник и сряда. Записване чрез номера - 02 403 4948
Аз ще преценя дали да ви насоча към педиатър за лечение с пропранолол или към дерматолог с оглед друг вид терапия. Не изключвам също хирургично лечение.

# 598
  • Мнения: 18 547
Много ви благодаря за отговора, аз вече се обадих днес в Токуда и ми записаха час на случаен принцип при доктор Богданов, за сряда. Предполагам всички лекари там са добри специалисти.Аз на педиатрите им нямам доверие за такива специфични неща, това си е за специалист в областта или поне така мисля.Защото всички педиатри досега ми казват, че не е нищо особено, едва ли не всяко дете има и да си изчакам, но аз искам мнение на специалист,който да прецени.

# 599
  • София
  • Мнения: 3 182
Прочитайки темата по диагонал Вие не сте разбрала нещо основно - в Токуда има изграден консултативен екип от педиатри, хирурзи и дерматолози относно лечението на детските хемангиоми. При който и да отидете, всеки преценява и съответно консултира случая с друг специалист. Съвременното лечение с пропранолол се води от педиатри и дерматолози. Хирургичното - от хирурзи. Оценката е комплексна.
От нашите дерматолози с този проблем се занимава д-р Демерджиева.

Колкото до някои видове детски хемангиоми те наистина не се нуждаят от специфично лечение и с течение на времето се скриват.

Общи условия

Активация на акаунт