Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 545
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 615
  • софия
  • Мнения: 222
Много благодаря

# 616
  • София
  • Мнения: 199
Здравейте, д-р Оги! Чиша Ви с молба за обяснение доколко е необходимо обрязване на дете на 1 и 2 месеца с поставена диагноза хипоспадия? Разстоянието между двете дупки е в милиметри, т.е върху главичката са. Казаха ни, че трябва да се обреже. Не се ли израства с годините? Страх ме е, че детето ще е различно и да не вземе да повлияе на психиката му. Моят мъж също е бил с къса юздичка, но досега не е имал проблем. Моля Ви, кажете има ли как да се избегне това обрязване и да се изгради само канала, или щом са казали ще го направят? Много Ви благодаря предварително! Simple Smile

# 617
  • Мнения: 33
Здравейте, доктор Оги Simple Smile Синът ми е на 4 месеца и днес започнахме лечение с пропанолол заради хемангиом. Казаха ми,че е важно детето да си яде на 3 часа,но през нощта има пауза от 8-9 часа, нужно ли е да го будя за хранене тогава? Също така, възможно ли е през деня паузата да е 3,5-4 часа, тъй като не винаги е гладен на третия час.Благодаря Ви за отговора!

# 618
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, д-р Оги! Чиша Ви с молба за обяснение доколко е необходимо обрязване на дете на 1 и 2 месеца с поставена диагноза хипоспадия? Разстоянието между двете дупки е в милиметри, т.е върху главичката са. Казаха ни, че трябва да се обреже. Не се ли израства с годините? Страх ме е, че детето ще е различно и да не вземе да повлияе на психиката му.

По принцип Вие може да настоявате да не се премахва излишната кожичка, но ако тя стои като непълна яка пенисът никога няма да добие нормален вид. Освен това не ми става ясно от Вашето описание какво е действителното положение.

# 619
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, доктор Оги Simple Smile Синът ми е на 4 месеца и днес започнахме лечение с пропанолол заради хемангиом. Казаха ми,че е важно детето да си яде на 3 часа,но през нощта има пауза от 8-9 часа, нужно ли е да го будя за хранене тогава? Също така, възможно ли е през деня паузата да е 3,5-4 часа, тъй като не винаги е гладен на третия час.Благодаря Ви за отговора!

Според мен не бива да нарушавате ритъма на храненето.

# 620
  • София
  • Мнения: 199
Здравейте, д-р Оги! Чиша Ви с молба за обяснение доколко е необходимо обрязване на дете на 1 и 2 месеца с поставена диагноза хипоспадия? Разстоянието между двете дупки е в милиметри, т.е върху главичката са. Казаха ни, че трябва да се обреже. Не се ли израства с годините? Страх ме е, че детето ще е различно и да не вземе да повлияе на психиката му.

По принцип Вие може да настоявате да не се премахва излишната кожичка, но ако тя стои като непълна яка пенисът никога няма да добие нормален вид. Освен това не ми става ясно от Вашето описание какво е действителното положение.
Операцията е за еломтация и нялаква пластика. Разбрахме, че не е много зле положението, но не разбрахме до колко е необходимо обрязване и колко кожа ще махнат.

# 621
  • Мнения: 8
Здравейте Д-р Оги много бих искала съвет от вас тъй като на този етап само това мога,да направя..... Казвам се Стефани на 25г съм това е първата ми бременност и в момента съм в 29г.седмица когато бях в 22г.седмица бях на 4Д и ми казаха,че ще имам момиче и има проблем с мегаколона надуто коремче и казаха че може да са газове след 2седмици направихме повторен преглед,но положението беше същото (не бяха газове) консултирахме се с още един доктор,мненията бяха еднакви....  Задавах много въпроси дали ще може да има нормален начин на живот трябва ли винаги,да се оглежда за тоалетна,да се съобразява с какво се храни и.т.н единственият отговор беше че просто може да се оперира. Четох много в не та и много ме е страх въпросът ми е с такава диагноза със сигурност ли ще липсва анус ? И дали наистина ще има нормален начин на живот? 😣

# 622
  • София
  • Мнения: 3 188
Много вродени заболявания на червата могат да се изредят при тази ехографска картина на плода. За всичко си има оперативно лечение, но имайте пред вид, че детето няма да е 100 % нормално.
Потърсете д-р Цветко Георгиев от Детска хирургия на Пирогов - той консултира тези случаи.

# 623
  • Мнения: 8
Не живея в България за съжаление,но ако успя да се прибера да родя в България бих оставила във вашите ръце животът на моята бъдеща дъщеря.   

# 624
  • Плевен
  • Мнения: 14
Здравейте, Професор Бранков! Преди около  месец оперирахте синът ми, който е на 2 год и половина от крипторхизъм на левият тестис. Всичко зарастна много добре, но притеснението ми е, че тестисът не стой свободно паднал в торбичката, а като закрепен за горната й част на високо. Нормално ли е това? След 2 седмици сме на контрола при вас, заради другия тестис, но питам за да дишам малко по спокойно поне през това време. Всичко най-добро!!!

# 625
  • София
  • Мнения: 1 257
Мисля, че е нормално. Когато проф. Бранков оперира моя син, тестиса стоеше по същия начин и обяснението е, че когато са твърде къси връзките, тестиса се фиксира по - високо, за да може лека полека с времето връзките да се отпуснат и тестиса да слезе. Дори и да седи по- нависоко не е проблем, защото вече е на подходяща температура, а не в стомаха и може да се развие. На моя син се посмъкна малко вече (опериран е преди година), но въпреки всичко е по - високо от другия.  Peace

# 626
  • Мнения: 1
Здравейте професор Бранков, преди около месец и половина направиха обрязване на сина ми в Токуда. Чух че след интервенцията не трябвало да кара колело два месеца. Мога Линда ви помоля да ми кажете дали това е вярно? Благодаря.

# 627
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, Професор Бранков! Преди около  месец оперирахте синът ми, който е на 2 год и половина от крипторхизъм на левият тестис. Всичко зарастна много добре, но притеснението ми е, че тестисът не стой свободно паднал в торбичката, а като закрепен за горната й част на високо. Нормално ли е това? След 2 седмици сме на контрола при вас, заради другия тестис, но питам за да дишам малко по спокойно поне през това време. Всичко най-добро!!!

Здравейте,
дълго време след операцията тестисът ще стои като фиксиран, малко подвижен и с твърда консистенция. остепенно, за не по-малко от 6 месеца, той започва да се отпуска и по-нататък се движи свободно. Но във всички слу,чаи ще бъде малко по-високо от нормалния. Не забравяйте, че това все пак е тестис с променена анатомия. Бъдете търпеливи и спокойни.

# 628
  • Мнения: 2
Здравейте проф. Бранков!
Май месец идвахме при вас, за преглед. Сина ми е на 2г. и не му е забелен докрай пениса. Вие казахте да го мажа с дипрозон 1 месец и пак да дойдем. След това казахте, че вече може да се премине към забелване, но тъй като моментът не беше подходящ, решихме да е наесен. Тогава споменахте, че може да бъде направено под обща упойка, или на място. Изпитвам ужас от самата манипулация, а малкия е много емоционален и много се притеснявам, че после ще имаме доста проблеми откъм това да не иска да пишка и т.н. Въпросът ми е дали може малко разяснение какво представлява процедурата, ако се направи при вас в кабинета - слагате ли някакво обезболяващо или направо действате? А ако влезем за да се направи под пълна упойка?
Благодаря ви предварително!

# 629
  • София
  • Мнения: 3 188
Трябва да видя детето и да си припомня нещата. Все пак, на неговата възраст,  не искам да бързам с разлепването, освен ако фимозата е патологична и няма ефект от дипрозона. В тези случаи детето се приема в болницата и манипулацията се прави под обща упойка. Клиничната пътека е 3 дни, но престой няма.

Общи условия

Активация на акаунт