Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 364
  • 1 618
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 2
Трябва да видя детето и да си припомня нещата. Все пак, на неговата възраст,  не искам да бързам с разлепването, освен ако фимозата е патологична и няма ефект от дипрозона. В тези случаи детето се приема в болницата и манипулацията се прави под обща упойка. Клиничната пътека е 3 дни, но престой няма.
Благодаря ви за отговора! Simple Smile Страхотно е, че помагате така на притеснените родители!
Имаме час при вас на 5.09, и вече започвам да го мажа(както ми препоръчахте на вторичния преглед), за да е омекнала кожичката.

# 631
  • Мнения: 20
Здравейте, Д-р Бранков,
Детето ми има сърбеж на ануса и малки, повърхностни ранички, които изглеждат като охлузвания и са перпендикулярни. След консултация с лекар, го мажа с Бепантен, като диагнозата беше фисури.  Състоянието му не се подобрява и след изчетеното за това заболяване, озадачаващо за мен е, че той болки няма, запек и твърди или обемисти изпражнения също. Хигиената поддържаме безупречна. Ходи редовно до тоалетна всеки ден и на практика няма оплаквания, освен сърбежате, а и те не са постоянни. Предполагам, че трабва до променим лечението. Не знам, даколко е възможно, да не става въпрос за фисури, а за нещо друго. Претесненията ми са, че минава време и да не се наложи да се прави орерация.

Последна редакция: сб, 19 авг 2017, 08:29 от Veselata

# 632
  • Мнения: 24
Здравейте д-р Бранков.
Интересува ме при обрязване (по религиозни причини) с каква упойка се извършва манипулацията? (Детето е на 5г)  - пълна или месна?
Операцията с лазер ли е?
Кога е най-подходящото време (сезон) за операция?
Колко време предварително трябва да запазим час за консултация с вас?

# 633
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, Д-р Бранков,
Детето ми има сърбеж на ануса и малки, повърхностни ранички, които изглеждат като охлузвания и са перпендикулярни. След консултация с лекар, го мажа с Бепантен, като диагнозата беше фисури.  Състоянието му не се подобрява и след изчетеното за това заболяване, озадачаващо за мен е, че той болки няма, запек и твърди или обемисти изпражнения също. Хигиената поддържаме безупречна. Ходи редовно до тоалетна всеки ден и на практика няма оплаквания, освен сърбежате, а и те не са постоянни. Предполагам, че трабва до променим лечението. Не знам, даколко е възможно, да не става въпрос за фисури, а за нещо друго. Претесненията ми са, че минава време и да не се наложи да се прави орерация.

Здравейте,
това което описвате не прилича на фисури. Те са радиални по ануса и най-често възникват при запек. Възможно е охлузванията да са от разчесване. Трябва да изключите възможност за паразити.

# 634
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте д-р Бранков.
Интересува ме при обрязване (по религиозни причини) с каква упойка се извършва манипулацията? (Детето е на 5г)  - пълна или месна?
Операцията с лазер ли е?
Кога е най-подходящото време (сезон) за операция?
Колко време предварително трябва да запазим час за консултация с вас?

Упойката е обща. При деца не препоръчваме лазер. Запишете час на 02 403 4948

# 635
  • Мнения: 1
Здравейте, проф. Бранков!
Аз съм една много притеснена и уплашена майка на новородено, недоносено бебе, което има сериозен проблем с червата.
Тя се роди се на 01.08.17 в 27 г.с. с тегло 780гр. До този момент лекарите казваха, че не могат да я захранят, тъй като коремчето и се подува. Правят и промивки, изкарват зелена субстанция от червата. Информацията, която имам е, че се е изхождала сама 3-4 пъти (за всичките дни от раждането) оскъдно.
Вчера при посещението докторката каза, че коремчето е по-добре, вече няма зелено, а почти бистра течност. Успя само това да ни каже, защото в този момент бебето направи криза, която до този момент не беше правила. Започна да се задушава. Нас ни накараха да излезем. Чакахме доста време, накрая казаха, че кризата е от червата. На ренгеновата снимка се вижда, че няма перфорация, а само раздути чревни бримки. Сложиха я на 100% кислород (до този момент е била на 30-40 до 50%) с опасност за живота.
Тя е на антибиотично лечение от началото, има и възпалено пъпче (ако това има отношение към червата).
За момента не знам нищо повече, надявам се да имам повече информация днес след свиждането.
Моля Ви, кажете ми трябва ли да се направи операция или може чрез медикаменти да се оправят нещата? Изобщо какво се прави в такива случай? Минаха повече от 20 дни, а тя вместо  да се подобрява, се влушава.

Предварително Благодаря!

# 636
  • София
  • Мнения: 3 182
Допускам, че това е тежка чревна инфекция, започнала още вътреутробно. Тежката недоносеност с ниско тегло  е основен фактор за проблема. Допълнителната инфекция на пъпа е влошила нещата. Инфекцията се лекува с антибиотици и пълноценни вливания, операция се прави само при пробив на червата. Молете се нещата да приключат благополучно.

# 637
  • Мнения: 1 565
Здравейте ,имаме проблем с Гастроезофагеален рефлукс на дете на 2,5 години според детската лекарка ,дали не трябва да направим консултация с друг специалист и какъв ?

# 638
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте ,имаме проблем с Гастроезофагеален рефлукс на дете на 2,5 години според детската лекарка ,дали не трябва да направим консултация с друг специалист и какъв ?

Нужна е консултация с детски гастроентеролог. Аз също мога да ви консултирам, но в моята област са основно хирургичните проблеми при рефлукса.

# 639
  • Мнения: 1 565
Здравейте ,имаме проблем с Гастроезофагеален рефлукс на дете на 2,5 години според детската лекарка ,дали не трябва да направим консултация с друг специалист и какъв ?

Нужна е консултация с детски гастроентеролог. Аз също мога да ви консултирам, но в моята област са основно хирургичните проблеми при рефлукса.
Често повръща храна веднага след като се е наяла или по време на самото хранен и личната смята ,че е някакъв вид рефлукс .

# 640
  • Мнения: 752
Здравейте. Днес предписахте  на сина ми дипрозон за пишлето. Както казах, там гъбичната инфекция мина преди два месеца. Но забравих да питам лекарството съвместимо ли е с атопичен дерматит по крачетата -там останаха съвсем малко петънца и трябва да ги мажа с цинково олио още две седмици( не съдържа кортикостероиди)? Благодаря

# 641
  • София
  • Мнения: 3 182
Смятам, че няма проблем да прилагате Дипрозона. Ако случайно възникне реакция на кожичката, като зачервяване или оток, спрете мазането и елате да видя как стоят нещата.

# 642
  • Мнения: 8
Здравейте Проф.Бранков бях ви писала че в 22ра г.с  бебето ми имаше подут корем Момиченце видя се на 4Д вече съм в 33гестационна седмица и преди седмица бях отново на 4Д и остановихме че е с мега колон от 4см. В момента съм в много трудно положение в 8месец казаха че трябва да родя нормално Но не ми дават никаква надежда за бебето.... Моля Ви кажете ми има ли надежда да се оперира и да бъде здраво бебе 😭😭😭 четох също че когато е при момичета този проблем те изостават в развитието си! Вярно ли е ? Има ли реален шанс за бебето ми? Как да чакам 1  месец да се роди след като "няма шанс " а постоянно я усещам как се движи... Моля Ви За съвет какво да сторя😦😯😣. НЕ ЖИВЕЯ В БЪЛГАРИЯ,ЗА ДА ВИ посетя но знам че сте най-добрият и имате опит.

# 643
# 644
  • Мнения: 1 558
Здравейте! Правих кръвна картина на сина си 3 г. за детска градина и ме притесни един от показателите      PCT--тромб. обем към общ обем     е  0.3    в %    като референтните стойности са  1.2-4.0. На какво може да се дължи? Има разминаване и в други показатели, но в този е фрапиращо.

Общи условия

Активация на акаунт