Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 229 057
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте Проф.Бранков бях ви писала че в 22ра г.с  бебето ми имаше подут корем Момиченце видя се на 4Д вече съм в 33гестационна седмица и преди седмица бях отново на 4Д и остановихме че е с мега колон от 4см. В момента съм в много трудно положение в 8месец казаха че трябва да родя нормално Но не ми дават никаква надежда за бебето.... Моля Ви кажете ми има ли надежда да се оперира и да бъде здраво бебе 😭😭😭 четох също че когато е при момичета този проблем те изостават в развитието си! Вярно ли е ? Има ли реален шанс за бебето ми? Как да чакам 1  месец да се роди след като "няма шанс " а постоянно я усещам как се движи... Моля Ви За съвет какво да сторя😦😯😣. НЕ ЖИВЕЯ В БЪЛГАРИЯ,ЗА ДА ВИ посетя но знам че сте най-добрият и имате опит.
Вярно е, че перспективите не са много добри, но има всички шансове операцията да е успешна, като след известен мъчителен период нещата ще приключат добре. Надявам се там, където сте, да има добри детски хирурзи.
Искам да добавя, че в България водещият хирург по тези проблеми е д-р Цветко Георгиев от "Пирогов", а също така и доц.Мошеков от Пловдив.

Последна редакция: нд, 03 сеп 2017, 18:34 от доктор Оги

# 646
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте! Правих кръвна картина на сина си 3 г. за детска градина и ме притесни един от показателите      PCT--тромб. обем към общ обем     е  0.3    в %    като референтните стойности са  1.2-4.0. На какво може да се дължи? Има разминаване и в други показатели, но в този е фрапиращо.

Мога само да Ви кажа, че един изолиран резултат не може да даде основа за диагноза, а може да има и лабораторна грешка. Колко е общият брой на тромбоцитите, факторите на съсирването и прочее.

# 647
  • София
  • Мнения: 3 754
"Цепене" и "обрязване" едно и също нещо ли са?

# 648
  • Мнения: 1
Здравейте, професоре!
Синът ми е на година и 3 м. Миналата седмица беше обрязан, заради фимоза. Операцията мина добре, но ме тревожат постоперативното третиране и грижи. Лекарят, правил операцията, ни посъветва от втората вечер детето да се къпе (във вана) , за да може превръзката да се накисне и сама да падне. Каза да не я сменяме, а да я оставим да падне и после само с памперс да е детето. Да , ама превръзката не падна. На първи контролен преглед (след 5 дни) главичката на пениса беше одран на живо от залепналата марля и отново се показа месо без кожа отдолу. Или поне така ми изглежда на мен. Лекарят ми каза, че трябва да епителизира - да се образува кожа? Назначен е нов контролен преглед след 2 дни, като пак му е сложена стерилна марля с кремче (за да не залепва..).
Въпросите ми са два:
- според Вас правилно ли се тртира постоперативно детето?
- какви са рисковете оттук нататък и как да ги предотвратим?

Много благодаря!
Ирина

# 649
  • Мнения: 8
Много,много Ви Благодаря от все сърце за надеждата и искреността. ☺

# 650
  • София
  • Мнения: 3 188
"Цепене" и "обрязване" едно и също нещо ли са?

Стегнатият кожен фимозен пръстен се "цепва", а обрязването е отстраняване на цялата кожичка, която обгръща главата.

# 651
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, професоре!
Синът ми е на година и 3 м. Миналата седмица беше обрязан, заради фимоза. Операцията мина добре, но ме тревожат постоперативното третиране и грижи.......

Третирането е правилно, но без да съм видял реално ситуацията не мога да взема становище.

# 652
  • Мнения: 68 703
Доктор Оги, моля да ме насочите за следното:

Племенницата има опериран нокът на палеца на крака. От неудобни обувки явно, се беше усложнило положението, явно инфектирано и оня ден са и махнали нокътя с местна упойка. Проблемът е, че мястото не изглежда добре след операцията, стои като каша.

За какъв специалист е и евентуално може ли да ни насочите към такъв в София или Варна.
Благодаря Ви предварително!  bouquet

# 653
  • Мнения: 752
Здравейте. Днес предписахте  на сина ми дипрозон за пишлето. Както казах, там гъбичната инфекция мина преди два месеца. Но забравих да питам лекарството съвместимо ли е с атопичен дерматит по крачетата -там останаха съвсем малко петънца и трябва да ги мажа с цинково олио още две седмици( не съдържа кортикостероиди)? Благодаря
Здравейте отново! Вече 15 дни мажем с дипрозон, струва ми се, че пръстенът ( ако така се казва) се отпусна, но като " забеля" главичката има доста побеляло на места...не знам дали е смегма и дали така трябва да се получава. Иначе ще дойдем при вас след две седмици, така се разбрахме, но все да попитам. Благодаря!

# 654
  • София
  • Мнения: 3 754
Детето е на 9г. и половина
Случаят при нас е следният:мисля,че относно забелването нещата бяха ОК.Незнам кога точно реших,че момчето е голямо и трябва вече сам да се къпе.Питах от време на време дали дърпа,той потвърди.Един ден реших да го проверя...Оказа се,че бил забравял да дърпа и пред мен действително трудно излезе главичката...после трудно я прибра...и така няколко вечери...Една вечер заголи главичката и не успя да я прибере...направи заклещване и ходихме до Пирогов...Казаха Фимоза,да не пипаме и да запишем час за цепене...И като спряхме да пипаме стана дупчица от 2-3мм...
Имаме час за цепене на 26-ти този месец.Какви болкоуспокояващи бих могла да му давам съобразно с възрастта?Може ли Ибупрофен?По-нагоре четох,че марлята била залепнала...нямаше ли кремообразен реванол,който не засъхва и съответно не залепва...И изобщо какво трябва да закупя или какво не знам...нещо с което да съм полезна на детето?Нещо да не пропусна...Какво бихте ме посъветвали?

# 655
  • София
  • Мнения: 3 188
Доктор Оги, моля да ме насочите за следното:

Племенницата има опериран нокът на палеца на крака. От неудобни обувки явно, се беше усложнило положението, явно инфектирано и оня ден са и махнали нокътя с местна упойка. Проблемът е, че мястото не изглежда добре след операцията, стои като каша.

За какъв специалист е и евентуално може ли да ни насочите към такъв в София или Варна.
Благодаря Ви предварително!  bouquet

Това с нокета на палеца си е голям проблем. По принцип с него се занимават детски хирурзи или ортопеди. Аз лично предпочитам да насоча детето към (детски) ортопед.

# 656
  • София
  • Мнения: 3 188
.....Имаме час за цепене на 26-ти този месец.Какви болкоуспокояващи бих могла да му давам съобразно с възрастта?Може ли Ибупрофен?По-нагоре четох,че марлята била залепнала...нямаше ли кремообразен реванол,който не засъхва и съответно не залепва...И изобщо какво трябва да закупя или какво не знам...нещо с което да съм полезна на детето?Нещо да не пропусна...Какво бихте ме посъветвали?

Относно аналгетиците говорете с анестезиолога, но аз бих препоръчал Хексалгин на капки. Има риванол на унгвент, може да се употреби. Изобщо грижата за следоперативния период е на оператора, а по принцип нещата протичат индивидуално. При някои деца почти няма проблеми.

# 657
  • София
  • Мнения: 3 188
"Цепене" и "обрязване" едно и също нещо ли са?

Под цепване се разбира хирургично прекъсване на кожния фимозен пръстен. Това не винаги е успешно, така че се пристъпва към обрязване, т.е. премахване на кожичката.

# 658
  • Мнения: 68 703
Благодаря Ви, професоре..
Flowers Hibiscus

# 659
  • Мнения: 3
Здравейте, проф. Бранков!
Днес бяхме на преглед при Вас във връзка с незабеленото пишле на сина ми. Детето е на 2 г. 9 м. Изписахте му крем Дипрозон за мазане всяка вечер за 1 м. В аптеката обаче ме предупредиха да не мажа детето повече от 10 дни.

Аз ви предупредих - ако нанасяте крема на много фин слой, все едно че го мокрите, няма опасност за един месец да се нанесе вреда на организма.

Здравейте отново, проф. Бранков!

Бяхме при Вас на втори преглед, изписахте почивка от 10 дни и после още 20 дни мазане с Дипрозон. Трябваше да дойдем на преглед в началото на май, но тогава ми казаха на регистратурата, че сте в болничен и така и цяло лято не успяхме да дойдем пак в Токуда. Главичката на пениса се беше показала почти изцяло от едната страна и всичко беше сякаш наред, но от два дни сякаш кожата пак се е стегнала и няма почти никаква възможност за забелване. Даже забелязвам, че има малки резки, сякаш от нацепване, а всъщност не е имало кървене. Детето пи Бисептол миналата седмица заради салмонела, но не знам това доколко има значение. Трябва ли отново да мажем с Дипрозон или да изчакам няколко дни, за да видим дали ще се забели отново?

Общи условия

Активация на акаунт