Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 713
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте и за много години.
Продължете с компресите. Възможно е това гнойно връхче да е секрет от половите жлези - смегма. Опитайте се да го забелите, но ако не поддава, оставете го на мира. След едно насилствено забелване може да се получи и вторично срастване. Доведете детето в Детския център на Токуда, ще обсъдим проблема.

# 736
  • София
  • Мнения: 3 188


Благодаря за отговора. Прикачам тези снимки за някаква представа поне.... Живи и здрави ще запиша час след 8 януари и за преглед при Вас.
Весели празници.

Здравейте и за много години.
Това наистина прилича на обущарски гърди - на този етап в лека форма. Но трябва да видя детето.

# 737
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте. Бихте ли казали от кога сте на работа след празниците в Токуда? Трябва да дойдем за контролен. Благодаря!

На работа съм още на 8 януари.

# 738
  • Мнения: 520
За много години Simple Smile . Благодаря за отговора. Имаме записан час на 16 януари. Живи и здрави ще се видим тогава.

# 739
  • Мнения: 752
Здравейте. А на 10- ти дали сте на работа и от колко часа? За контролен преглед казахте да дойдем. Благодаря!

# 740
  • Мнения: 221
Здравейте,имам близначки на 2м. с петна по лицето.На двете са различни.Според вас родилни петна ли са или хемагиони и ще трябва ли лечение?Прилагам снимки

# 741
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте. А на 10- ти дали сте на работа и от колко часа? За контролен преглед казахте да дойдем. Благодаря!

Елате. В този ден не приемам с направление, елате директно при мен.

# 742
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,имам близначки на 2м. с петна по лицето.На двете са различни.Според вас родилни петна ли са или хемагиони и ще трябва ли лечение?

Родилните петна са една разновидност на хемангиомите, не при тях не се налага лечение. Постепенно ще избледнеят.

# 743
  • Мнения: 221
Здравейте,имам близначки на 2м. с петна по лицето.На двете са различни.Според вас родилни петна ли са или хемагиони и ще трябва ли лечение?

Родилните петна са една разновидност на хемангиомите, не при тях не се налага лечение. Постепенно ще избледнеят.

Значи според вас това са родилни петна,а не хемангиоми и не трябва лечение?

# 744
  • София
  • Мнения: 3 188
Казах, че това е разновидност. Може да се опита локално третиране с Гелтим, но нямам опит. Някои препоръчват в по-късна възраст прилагане на лазер.

# 745
  • Мнения: 3
Имам питане към доктор оги.искам да попитам ако дете е.болно от хиршпрунг,възможно ли е да си ака,няма видимо нищо по него,расте си,даже доста.добре.има позиви на 2-3 ден,но кат седне да ака и се стиска,даже докат се друса на гърнето паада по маллко но не иска да се надуе

# 746
  • София
  • Мнения: 3 188
Има ли доказан Хиршпрунг? Ако не, това което описвате е обикновен запек. Трябва хранителен режим и лаксативни средства.

# 747
  • Мнения: 3
От както тръгна на детска доиде проблема,преди това нямаше никав проблем.във интернета няма кои знае какво за хиршпрунг,пише че е вродено и т.н.възможно ли е деца с тази болест да имат позиви и понякога да си акат сами,савсем нормални акита,без кръв,слуз и т.н

# 748
  • София
  • Мнения: 3 188
Както казах, това е запек. Потърсете детски гастроентеролог.

# 749
  • Мнения: 251
Здравейте, проф. Бранков. Детето ми (3 години) е с хидроцеле на левия тестис. Състоянието не е вродено, появи се преди 4 месеца.  Все още изчакваме с оперативното лечение, тъй като има значителна промяна в състоянието, събираната течност определено намаля като количество. Може ли да ми дадете малко повече информация относно това дали хидроцелето може да се визуализира чрез ехограф, доплер, скенер и да се разбере дали каналчето се е затворило без да се налага операция? Много ми се иска да има начин да се разбере какво се случва без да се отваря оперативно. Засега такъв начин не ни е предлаган. Предварително ви благодаря за отговора! Приятен ден!

Общи условия

Активация на акаунт