Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 504
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 9
Много много Ви благодаря!

# 811
  • Мнения: 9
Здравейте Професоре,

Синът ни е на 4 месеца и пичиствахме кожичката на препуциума нежно с издъпрване, до този момент като ни съветва педиатъра.  За съжаление днес момчето мръдна много рязко и се получи малко по - голямо разкриване, съпроводено с много леко прокървяване. Явно го боли т.к . е леко раздразнителен.
Въпросът ми е - следва ли да предприемаме по  специални мерки към тоалета, за да избегнем инфекция и нужна ли е консултация?
Благодаря Ви предварително!


Здравейте отново Професоре,

след посещението при Вас (26.01 на съпругата ми) оставихме препуциума за 1 седмица без намеса и нещата се успокоиха. От понеделник отново леко издърпваме и почистваме, като мажем и с дипрозон, както сте препоръчали.
Кожичката отново изглежда доста слепнала и едва се отваря под 1мм.. Има ли повод за притеснение или да продължаваме в същия дух до контролния преглед (около 26.03)?

Благодаря предварително!
Борислав

# 812
  • Мнения: 960
Здравейте Докторе!
Имам един въпрос към Вас.
Лекарката на детето ми е в продължителен отпуск по болест и сега я замества друг лекар, който не е педиатър и издава направление за такъв.
Детето ми е на 8г.
Няколко дни имаше обилни , гъсти жълти секрети от нослето.
Без температура.
След това се появи влажна кашлица.
Беше на лечение с отхрачващ сироп и Олинт в носа.
И преди два дни след снимка се оказа, че има едностранна пневмония.
На инжекции с Амикацин и друг АБ през устата.
Притесни ме това, че й предписаха сироп Синекод.
Нормално ли е при влажна, отхрачваща и не мъчителна кашлица да се предписва сироп за подтискане  на процеса?
Лекарката беше много груба, сигурно защото не сме нейни пациенти и не мога да проведа нормален разговор с нея.
Благодаря предварително за отговора!
Успешен ден!

# 813
  • София
  • Мнения: 3 186
Продължавайте в същия дух. Ще преценя после когато дойдете на преглед.

# 814
  • София
  • Мнения: 3 186
.....
Притесни ме това, че й предписаха сироп Синекод.
Нормално ли е при влажна, отхрачваща и не мъчителна кашлица да се предписва сироп за подтискане  на процеса?
......

Здравейте, нали разбирате че само по Вашето описание не мога да дам точен съвет. Синекод не е най-добрия избор, щом вече е започнало отделянето на секретите. Може би по-добър ефекти би имал Ен-Ти-Тус или Биокс-Тими (съдържа екстракт от мащерка). Това е само ориентировъчен съвет.

# 815
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Здравейте!
Синът ми е на 11 години. Ноември месец боледува, според личния лекар от бронхит, беше приет в болница с диагноза Астма, неуточнена. Няколко месеца преди това беше се оплакал от това, че бързо се уморява и задъхва (тренира футбол). Там, в болницата откриха, че има високи нива на AST – 400. Направихме консултация със специалист УНГ. До сега синът ми от сливици не се е оплаквал, няма трета сливица. Януари повторихме изследванията и нивата на AST бяха 500, гърлен секрет в норми. По препоръка на личния лекар, направихме един десет дневен курс на лечение с Уназин 375mg, след което отново изследвахме кръвта. Изследванията от февруари показват AST - 800.
Моля за съвет, към какъв лекар трябва да се обърна? Защо стойностите се увеличават?

# 816
  • Мнения: 960
.....
Притесни ме това, че й предписаха сироп Синекод.
Нормално ли е при влажна, отхрачваща и не мъчителна кашлица да се предписва сироп за подтискане  на процеса?
......

Здравейте, нали разбирате че само по Вашето описание не мога да дам точен съвет. Синекод не е най-добрия избор, щом вече е започнало отделянето на секретите. Може би по-добър ефекти би имал Ен-Ти-Тус или Биокс-Тими (съдържа екстракт от мащерка). Това е само ориентировъчен съвет.

Разбирам Докторе! Благодаря за отговора.
Точно за това и се обърнах към Вас.
Още при първото " разкъртване " на кашлицата предишната лекарка й предписа Ен Ти Тус. Но както писах ,вече нямаме достъп до нея - до лекарката. Но за няколко дни нещата отидоха към  пневмония.
Детето се притесни ,че ще му слагат инжекции, а тя започна да му крещи, че сама си е виновна и тя нямало какво да прави. И поради тази причина не ми се влиза в спор с нея защото съм в ръцете й.
Но да не Ви занимавам повече със странични неща.
Огромни благодарности към Вашия труд и човечност.
Бъдете жив и здрав!

# 817
  • София
  • Мнения: 3 186
..... По препоръка на личния лекар, направихме един десет дневен курс на лечение с Уназин 375mg, след което отново изследвахме кръвта. Изследванията от февруари показват AST - 800.
Моля за съвет, към какъв лекар трябва да се обърна? Защо стойностите се увеличават?

Съветвам Ви да заведете детето в детска пулмология на Александровска болница, а също така и на детски ревматолог.
Впрочем в Токуда Ви препоръчвам д-р Лисички.

# 818
  • Мнения: 3
Докторе интересува ме при резултат от биопсия за хиршпрунг какъв трябва да е за да е положителен,благодаря

# 819
  • София
  • Мнения: 3 186
Докторе интересува ме при резултат от биопсия за хиршпрунг какъв трябва да е за да е положителен,благодаря

В препарата не трябва да има или да се намират оскъдно ганглиеви нервни клетки.

# 820
  • Мнения: 616
Здравейте, от около година и половина с Ваш колега се борим с аналната фисура на дъщеря ми, която е на 7 години. Всичко беше сравнително спокойно до преди месец, когато прокърви при изхождане. След незабавен преглед доктора ни каза да мажем с Цикатридина и да приема течен парафин с храната. Нещата се успокоиха до петък, когато имаше кръв, по-малко от предишния път, вчера нямаше, днес отново имаше малко.  Когато я мажех видях и цепчицата, от която кърви. Имаме час за нов преглед в сряда. Ще Ви бъда много благодарна, ако и Вие ни посъветвате какво да правим. Благодаря предварително.

# 821
  • Мнения: 1
Добър вечер, професор Бранков! От всичко което чета за Вас в мрежата разбирам че сте добър специалист и затова реших да Ви пиша. Бебенцето ми е на 2 месеца и половина със съмнение за хемангиом в областта на черния дроб, има снимки от ехограф и рентген на който се вижда че има някаква находка с размери 1 см на 1,5 см. Отидох и се консултирах с детски хирург при което той му пусна тумор маркери на който резултатите са страшно завишени при което въпросният специалист заключи че образуванието не хемангиом, а е злокачествен тумор който трябва да се отрастрни хирургично. Въпросът ми към Вас е може ли да се постави такава диагноза без направата на ЯМР и биопсия. Бладаря предварително за отделеното време от Вас.

# 822
  • София
  • Мнения: 3 186
Здравейте, от около година и половина с Ваш колега се борим с аналната фисура на дъщеря ми, която е на 7 години. Всичко беше сравнително спокойно до преди месец, когато прокърви при изхождане. След незабавен преглед доктора ни каза да мажем с Цикатридина и да приема течен парафин с храната. Нещата се успокоиха до петък, когато имаше кръв, по-малко от предишния път, вчера нямаше, днес отново имаше малко.  Когато я мажех видях и цепчицата, от която кърви. Имаме час за нов преглед в сряда. Ще Ви бъда много благодарна, ако и Вие ни посъветвате какво да правим. Благодаря предварително.

Комбинирайте мазилото Цикатридина с Проктогливенол. Къде имате час за преглед?

# 823
  • София
  • Мнения: 3 186
Добър вечер, професор Бранков! От всичко което чета за Вас в мрежата разбирам че сте добър специалист и затова реших да Ви пиша. Бебенцето ми е на 2 месеца и половина със съмнение за хемангиом в областта на черния дроб, има снимки от ехограф и рентген на който се вижда че има някаква находка с размери 1 см на 1,5 см. Отидох и се консултирах с детски хирург при което той му пусна тумор маркери на който резултатите са страшно завишени при което въпросният специалист заключи че образуванието не хемангиом, а е злокачествен тумор който трябва да се отрастрни хирургично. Въпросът ми към Вас е може ли да се постави такава диагноза без направата на ЯМР и биопсия. Бладаря предварително за отделеното време от Вас.

Ама вие бяхте точно при мен и аз всичко ви обясних. Туморните маркери поставят диагнозата на 50 %, другите 50 се поставят от ЯМР. Направете го и тогава ще говорим.

# 824
  • Мнения: 616
Здравейте, от около година и половина с Ваш колега се борим с аналната фисура на дъщеря ми, която е на 7 години. Всичко беше сравнително спокойно до преди месец, когато прокърви при изхождане. След незабавен преглед доктора ни каза да мажем с Цикатридина и да приема течен парафин с храната. Нещата се успокоиха до петък, когато имаше кръв, по-малко от предишния път, вчера нямаше, днес отново имаше малко.  Когато я мажех видях и цепчицата, от която кърви. Имаме час за нов преглед в сряда. Ще Ви бъда много благодарна, ако и Вие ни посъветвате какво да правим. Благодаря предварително.

Комбинирайте мазилото Цикатридина с Проктогливенол. Къде имате час за преглед?

Здравейте, днес имаме час при д-е Станев в гр. Пазарджик. 

Общи условия

Активация на акаунт