Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 812
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 825
  • Бургас
  • Мнения: 31
Здравейте проф.Бранков.Имах удоволствието да се запозная с вас преди 6 год.в Пирогов,когато поставихте на детето ми диагноза Среднинна киста на шията.Бяхме насрочили дата за операция,но в абтобуса на път за София от Бургас, детето ми вдигна температура 39 градуса.От тогава не сме имали проблеми,но преди 1 месец участък на шията му се наду.УНГ го прати на ехограф,където доктора се кълнеше ,че там няма киста,бил с възпалени лимфни възли и затова се е получило така.Към днешна дата, той е пак надут,но вече друг доктор,след друг ехографски преглед написа-''Краниално от истмуса са скенира киста на шията с хипоехогенна структура и приблизителни размери 28\25\15mm.Какво трябва да направя оттук нататък,необходими ли са други изследвания и от какво още се нуждая ,за да се планира евентуална операция.Също така ,бих се радвала, ако ми дадете номер на диагнозата,за да се обадя в болница Токуда, за да попитам каква ще е сумата, която ще е необходимо да се доплати.

# 826
  • София
  • Мнения: 3 188
Очевидно диагнозата е срединна киста. Тя подлежи на операция. Въпросът е, че след толкова възпаления отстраняването й няма да е лесно. Трябвало е още тогава да я махнем.
Доплащането за тази операция е 350 лв. Потърсете ме на 0888 373 857

# 827
  • София
  • Мнения: 860
Здравейте, докторе! Ще си позволя да ви задам един въпрос:
Имам две секцио и искам трето дете. Отидох на профилактичен преглед и се оказа, че имам истмикоцеле. Ходих на преглед при д-р Ковачева от 1 АГ и ще се оперирам при д-р Бечев в Щерев, където има подходяща техника, става дума за лапароскопска операция. Мъжът ми много настоява да търся трето мнение, на мен ми се струва, че освен чрез операция, този проблем не може да бъде премахнат, а не мога да бременея при наличието му. Правилно ли постъпвам, като отивам на операцията?
Сърдечно ви благодаря предварително!  bouquet

# 828
  • София
  • Мнения: 3 188
Аз не мога да дам професионално мнение. Но щом колегите гинеколози са прецении, че трябва, доверете им се.

# 829
  • Бургас
  • Мнения: 324
Здравейте проф.Бранков, запазих час за 10,04 в Токуда за 4 месечната ми дъщеря, която е с хемангиом на лицето / пратила съм ви съобщение със снимка /, според Вас на пръв поглед дали въпросният хемангиом има шанс да изчезне след време без хирургична намеса?

# 830
  • София
  • Мнения: 3 188
Ще опитаме с пропранолол, но дали през устата или локално, ще преценя пи прегледа.

# 831
  • Бургас
  • Мнения: 324
Ще опитаме с пропранолол, но дали през устата или локално, ще преценя пи прегледа.

Благодаря!

# 832
  • Мнения: 683
Здравейте, д-р Оги!
Синът ми е на 1 г и 2м. Когато беше на около 6м се поду лимфен възел от дясната страна на вратлето.ЛЛ каза,че е нормално на тази възраст.Досега не е спадал.От няколко дни са надути всички възли от дясно и 1 вляво и по един от двете страни на слабините. Не е боледувал.Гърлото не е зачервено,според педиатъра дробчетата са чисти.Имаше хрема и кашлица,но избиха 4 зъбчета за няколко дни.Все още отказва да яде,поне водичка започна да пие по малко.На 7-03 поставиха ваксина за Морбили. Преди 3-4 мес беше одран от улична котка.Днес пуснахме диференциална кръвна картина.Резултатите ще са готови в четвъртък. Достатъчни ли са тези изследвания?  Според резултатите ще бъде назначен антибиотик.
Благодаря за отзивчивостта.

# 833
  • Мнения: 5
Здравейте , да изкажа и аз мнение. Благодаря за прегледа днес и за съветите който ни дадохте. Но не за това пиша , въпроса ми е друг. Защо днес НЕ ми беше прието направление с код 50 (който и по списък на НЗОК е детска хирургия) , и пойскахте код 25 (който е за възрастни хора) не е въпроса в това че платих прегледа на синът ми който няма и 2 месеца, а в това че пойскахте личният ни лекар да издаде направление за възрастен на бебе. Не мисля че е етично. Въпросът ми е защо?

# 834
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, д-р Оги!
Синът ми е на 1 г и 2м. Когато беше на около 6м се поду лимфен възел от дясната страна на вратлето.ЛЛ каза,че е нормално на тази възраст.Досега не е спадал.От няколко дни са надути всички възли от дясно и 1 вляво и по един от двете страни на слабините. Не е боледувал.Гърлото не е зачервено,според педиатъра дробчетата са чисти.Имаше хрема и кашлица,но избиха 4 зъбчета за няколко дни.Все още отказва да яде,поне водичка започна да пие по малко.На 7-03 поставиха ваксина за Морбили. Преди 3-4 мес беше одран от улична котка.Днес пуснахме диференциална кръвна картина.Резултатите ще са готови в четвъртък. Достатъчни ли са тези изследвания?  Според резултатите ще бъде назначен антибиотик.
Благодаря за отзивчивостта.

Освен кръвните изследвания тябва поне една ехография на големия възел.

# 835
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте , да изкажа и аз мнение. Благодаря за прегледа днес и за съветите който ни дадохте. Но не за това пиша , въпроса ми е друг. Защо днес НЕ ми беше прието направление с код 50 (който и по списък на НЗОК е детска хирургия) , и пойскахте код 25 (който е за възрастни хора) не е въпроса в това че платих прегледа на синът ми който няма и 2 месеца, а в това че пойскахте личният ни лекар да издаде направление за възрастен на бебе. Не мисля че е етично. Въпросът ми е защо?

От много години се опитваме да убедим Здравната каса, че е нужно код 50 (детска хирургия) да се активира. Срещаме съпротива, навярно не им се занимава с дребна подробност. Тъй като код 25 е за хирург, в него влизат и всички детски възрасти (от 0 до 18 години) с предполагаеми хирургични заболявания. Много лични лекари не знаят тази подробност. В тяхната компютърна система съществува код 50 и направлението може да се издаде, но той не е актуален и не се отчита от системата на приемащоно зъведение.

Само това да й беше кусурът на ЗК... Вашата лична лекарка отказа да смени направлението, след като й се обадихме, което е укоримо - не е проблем да анулира старото и да издаде друго.

Последна редакция: вт, 27 мар 2018, 17:49 от доктор Оги

# 836
  • Мнения: 5
Извинявайте но аз днес разговарях по телефона с НЗОК и това което те ми казаха е че направлението ми е издадено с првилния код и не е било нужно да плащам за частен преглед. Също така казаха че ще направят проверка по случая. Аз не ви обвинявам или търся сметка , не ме разбирайте погрешно. Благодаря че обърнахте внимание ма детето , но не всеки може да си позволи сумата за преглед. Става въпрос за децата ни и тези неуредици в някой случай струват после един невинен човишки живот.

# 837
  • София
  • Мнения: 3 188
Това което се склучваше досега беше, че системата на болницата не приема код 50. И почти всички деца идват с код 25. Аз също ще проверя в ЗК. Може да има нещо ново, което аз не знам.

# 838
  • Мнения: 5
С риска да прозвучи като заяждане ( а не това е целта ми ) в единя комента р написахте че касата него активира , сега пишете болницата не го приема  . Кое е причината в крайна сметка? Аз не целя да споря с вас , но в крайна сметка става въпрос за деца. Обвинихте личната ни лекарка че е некомпетентна , че аз незная и в крайна сметка си платихме. Не е въпроса в парите , тук става въпрос за принципи . Брагодаря за вниманието дано поне занапред други да не бъдат принудени да плащат за неща който по право им се полагат. Дано проверката на касата си свърши работата и казуса да бъде решен.

# 839
  • София
  • Мнения: 3 188
С риска да прозвучи като заяждане ( а не това е целта ми ) в единя комента р написахте че касата него активира , сега пишете болницата не го приема  . Кое е причината в крайна сметка? Аз не целя да споря с вас , но в крайна сметка става въпрос за деца. Обвинихте личната ни лекарка че е некомпетентна , че аз незная и в крайна сметка си платихме. Не е въпроса в парите , тук става въпрос за принципи . Брагодаря за вниманието дано поне занапред други да не бъдат принудени да плащат за неща който по право им се полагат. Дано проверката на касата си свърши работата и казуса да бъде решен.

Вярно е, че от няколко години касата е активирала код 50. Но моят договор с Токуда, който е от 4 години, е сключен като за хирург - код 25. Затова системата не приема другия код. Така ми обясниха от болницата. Съжалявам за недоразумението, по принцип операторите които записват за преглед при мен би трябвало да предупреждават с кой код да се издава направлението.

Общи условия

Активация на акаунт