Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 296
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 8
Хубаво е да се изказва мнение, но с правилния тон. Д-р Бранков е тук да помага и насочва. Повярвайте ми, на никой в тази държава от управниците, нито от ЗК му пука с кой код ще се прегледа което и да е  дете.  Все пак да уважим и да благодарим на  Д-р Оги за това, че отделя от времето си  във този форум.

# 856
  • Мнения: 1 943
Здравейте проф. Бранков
Следващата седмица синът ми (2г 3м) е на преглед при Вас. Има проблем с изхождането ("акото боли" и е способен да стиска по седмица).
Въпросът ми е дали е удачно да вземем мерки да се изходи преди прегледа, ако пак направи няколко дни пауза, или да си оставим нещата в "естествен" вид. Стараем се с лаксативи и в редки случаи с микроклизми да не стават повече от 2-3 дни.
Благодаря

Последна редакция: чт, 12 апр 2018, 15:45 от Нения

# 857
  • София
  • Мнения: 3 182
Правилно постъпвате и няма нужда да прекъсвате лаксативите. Когато дойдете, ще си поговорим за много неща, особено за дневния режим на детето.

# 858
  • София
  • Мнения: 5 613
Здравейте,
Правихме рутинни изследвания на кръв и урина на сина ми, който е на 6м.
Стойността на неутрофилите е ниска - при референтни за лабораторията 20.0-45.0 неговите са 12.9%.
Също при референтни 1.500-6.500 неговите са 0.900.
При граница на лимфоцитите 50.0-70.0 стойността е 77.3%.
Не е боледувал, изключително здраво бебе е. Хемоглобин 101. Да се притеснявам ли?

# 859
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, лабораторните показатели са само цифри. Трябва общ преглед на детето, за да се прецени какво е състоянието. Обърнете се към личния лекар или към педиатър в специализирана клиника.

# 860
  • Мнения: 498
Здравейте, проф.Бранков!
Педиатъра на детето (6месеца) каза, че има асансьорни тестиси. Когато му сваля памперса се забелязва как се качват леко нагоре - десния с около 1см, а левия с около 2. Прочетох доста неща в интернет и доколкото разбрах, когато има асансьорен тестис, то той се качва в ингвиналния канал. Аз не мисля, че при нас проблема е точно такъв, защото тестисите се усещат..вярно, че са малко по нависоко, но все пак са там. Според вас нормално ли е това движение? Имаме час при детски хирург за 27ми, а аз ще се побъркам дотогава.

# 861
  • Мнения: 752
Здравейте. Били сме при вас, синът ми е на 2 год и 2 мес, има  стегнат пръстен на пишлето ( така разбрах), който не се повлия от дипрозона. Казахте , че трябва операция май месец. Но въпросът ми е дали не е по-добре да е септември, за да се помъча сега лятото да го отуча от памперса. Тоест как е по- добре за следоперативния период - детето да е с памперс или без? Не знам дали може да изчакаме до септември или пък е хубаво да е преди летния период ( и морето)... Как процедирате в такива случаи. Благодаря!

# 862
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, проф.Бранков!
....Аз не мисля, че при нас проблема е точно такъв, защото тестисите се усещат..вярно, че са малко по нависоко, но все пак са там. Според вас нормално ли е това движение? Имаме час при детски хирург за 27ми, а аз ще се побъркам дотогава.

Може да дойдете при мен в Детския център на Токуда още в понеделник на 23. Много вероятно е това да са нормални тестиси, които имат силен мускулен (кремастерен) рефлекс. Това е нещо нормално.

# 863
  • София
  • Мнения: 3 182
.... Тоест как е по- добре за следоперативния период - детето да е с памперс или без? Не знам дали може да изчакаме до септември или пък е хубаво да е преди летния период ( и морето)... Как процедирате в такива случаи. Благодаря!

Може спокойно да изчакате до септември. Хубаво лято!

# 864
  • Мнения: 498
Здравейте, проф.Бранков!
....Аз не мисля, че при нас проблема е точно такъв, защото тестисите се усещат..вярно, че са малко по нависоко, но все пак са там. Според вас нормално ли е това движение? Имаме час при детски хирург за 27ми, а аз ще се побъркам дотогава.

Може да дойдете при мен в Детския център на Токуда още в понеделник на 23. Много вероятно е това да са нормални тестиси, които имат силен мускулен (кремастерен) рефлекс. Това е нещо нормално.
Благодаря ви! Ние сме от провинцията и при първа възможност ще ви посетим.

Последна редакция: пт, 20 апр 2018, 19:48 от glamz

# 865
  • Мнения: 683
Здравейте,професоре,мами!
Имам нужда от мнение.Какво може да е това насекомо?Снимките не са с много добро качество.

# 866
  • Мнения: 32
Здравейте проф. Бранков, синът ми е на 3 г. и 5 м. и пенисът му не е "забелван". Вчера го заведох при детски хирург тук във Варна, който категорично каза, че детето трябва да се обреже, т.к. пръстенът е много стегнат и фиброзен.  Четох доста за физиологичната и патологичната фимоза и се притеснявам да не вземем прибързано решение. Бих искала да получа и второ мнение и докато търсех Ваши координати, попаднах на този форум. Удобно ли е да Ви се обадя да уговорим час за преглед/консултация? Благодаря

# 867
  • Мнения: 752
.... Тоест как е по- добре за следоперативния период - детето да е с памперс или без? Не знам дали може да изчакаме до септември или пък е хубаво да е преди летния период ( и морето)... Как процедирате в такива случаи. Благодаря!

Може спокойно да изчакате до септември. Хубаво лято!
Благодаря ви! Но Има ли вероятност пръстенът да стане по- стегнат или нещо да се влошат нещата, ако изчакам до септември?аз сега почти не пипам, леко отварям, колкото да видя дали се отваря и да не е замърсено, тъй като ме е страх от инфекция.

# 868
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте проф. Бранков, синът ми е на 3 г. и 5 м. и пенисът му не е "забелван". Вчера го заведох при детски хирург тук във Варна, който категорично каза, че детето трябва да се обреже, т.к. пръстенът е много стегнат и фиброзен.  Четох доста за физиологичната и патологичната фимоза и се притеснявам да не вземем прибързано решение. Бих искала да получа и второ мнение и докато търсех Ваши координати, попаднах на този форум. Удобно ли е да Ви се обадя да уговорим час за преглед/консултация? Благодаря
Потъсете ме на 0888 373 857. Може да ви приема на първата седмица на май.

# 869
  • София
  • Мнения: 3 182

[/quote]
Благодаря ви! Но Има ли вероятност пръстенът да стане по- стегнат или нещо да се влошат нещата, ако изчакам до септември?аз сега почти не пипам, леко отварям, колкото да видя дали се отваря и да не е замърсено, тъй като ме е страх от инфекция.
[/quote]

Не мога да Ви отговоря без да съм го прегледал отново.

Общи условия

Активация на акаунт