Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 424
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 945
  • София
  • Мнения: 3 182
Друг начин освен лепенката няма. При големи и проблемни хернии операцията може да се извърши и на 6 месечна възраст. Оикновено се чака до 1 - 2 години. Преценката е индивидуална.

# 946
  • Мнения: 13 082
Благодаря Ви! Ще запиша час за консултация. Хубава вечер!

# 947
  • София
  • Мнения: 2 409
Др Бранков, синът ми е почти на 6 месеца. Педиатърката го беше леко забелила на 3 месеца,  оттогава всяка вечер почистваме леко, но няма и следа от забелване. Пишка без проблем, хубава голяма струя, но реално все едно не е нищо забелено. Педиатърката каза, че на 10-11 месеца ще ни праща на хирург да го забели. Такава ли е практиката? Има ли възможност да почне само леко да се разлепя? Чистим всяка вечер с марля, като придърпваме леко кожата, но нищо не става. Кога и при какъв специалист е хубаво да отидем да види дали има наченки на проблем. Начетох се на страхотии с рязко забелване или пък въобще незабелено. Благодаря!

# 948
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте,
ако нямате притеснения с пишлето нищо не правете. Почистване с марля е малко грубичко, опъвайте доколкото позволява кожичката и измивайте с бебешки шампоан. Ако не настъпят патологични проблеми на кожичката няма нужда да се бърза с разлепването.

# 949
  • София
  • Мнения: 2 409
Здравейте,
ако нямате притеснения с пишлето нищо не правете. Почистване с марля е малко грубичко, опъвайте доколкото позволява кожичката и измивайте с бебешки шампоан. Ако не настъпят патологични проблеми на кожичката няма нужда да се бърза с разлепването.

Благодаря за бързия отговор! Опъваме, но реално нищо не се показва. Според вас на каква възраст е удачно да се отиде за преглед, да се види дали всичко е наред? Това, което ни тревожи, е че мъжът ми преди няколко години се наложи в Пирогов да влезе, за манипулация заради фимоза и се възстановява месец после. И сега той е притеснен да не стане и при малкия нещо.

Последна редакция: чт, 12 юли 2018, 16:53 от Erinne

# 950
  • София
  • Мнения: 3 182
Ако фимозата е патологична и кожичката на върха е променена, може да се опита с Дипрозон. Трябва да го доведете на преглед за да преценя.

# 951
  • Мнения: 2
Здравейте д-р Бранков,
Синът ми е на 6 месеца от скоро забелязах, че гръдният му кош е еко деформиран, в долната си част гръдната кост е хлътнала същевременно долната апаратура на гръдният кош е разширена. Какво бихте ме посъветвате?

# 952
  • Мнения: 2
Здравейте, доц. Бранков!😀ПРЕДИ около месец бяхме на преглед при вас в бившата Токуда болница със синът ми, на 9г. Проблемът беше, че след изхождаме по голяма нужда, имаше капчица кръв върху хартията. Благодарение на вас, проблемът е почти разрешен.😀Много рядко се появява и се надявам да изчезне напълно. Тогава имах и друго притеснение, което споделих с вас- главичката му не беше забелена напълно.Разрешихте и това. Мазахме с Фитороид.От 10 дни обаче забелязвам, че има стеснен препуциум, а когато направи опит за отдръпване, се нашепва тази кожичка отпред и леко кърви. Личната лекарка ми препоръча смрадлика, лайка и дефламол. Започнахме от днес. Вашето мнение обаче и препоръка какви са? За мен е изключително важно. Беше чест за мен след самия преглед да се върна в кабинета и просто да ви стисна ръката и да ви благодаря за отношението и за всичко!!!😀

# 953
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте д-р Бранков,
Синът ми е на 6 месеца от скоро забелязах, че гръдният му кош е еко деформиран, в долната си част гръдната кост е хлътнала същевременно долната апаратура на гръдният кош е разширена. Какво бихте ме посъветвате?

Така започва проявата на вроденото заболяване "птичи гърди". То прогресира с възрастта. Все пак трябва да се наблюдава и ако проявата напредне, към 4 - 5 годишна възраст се прави специална операция. В зависимост от дълочината на хлътването това може да стане и по-късно. В по-голяма възраст на детето може да се опита един вакуумен апарат. Всичко е до преценка.

# 954
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, доц. Бранков!......От 10 дни обаче забелязвам, че има стеснен препуциум, а когато направи опит за отдръпване, се нашепва тази кожичка отпред и леко кърви. Личната лекарка ми препоръча смрадлика, лайка и дефламол. Започнахме от днес. Вашето мнение обаче и препоръка какви са?


Започнете да мажете с Дипрозон 0,05% на фин слой, който полагате върху стеснената кожичка. След 1 месец доведете да видя детето.

# 955
  • Мнения: 2
Много ви благодаря за бързия отговор.Ще действаме😀! Успешна седмица!

# 956
  • Мнения: 2
Благодаря ви много! Успешна седмица!

# 957
  • Мнения: 40
Здравейте, проф. Бранков! Синът ми е почти на 14 години и е с "обущарски гръден кош". Диагностициран е с тази аномалия преди 3 години. Преди това нямаше никакви признаци и никой не ни е обръщал внимание на това. С възрастта започва все повече да личи. Не се оплаква от затруднения с дишането или нещо друго. Бихте ли ме посъветвали към кого да се обърна за консултация и дали се налага някаква интервенция, гимнастика или нещо друго. Детето ходи на плуване от близо 3 години, защото е и с неправилна стойка, но нещата стават по- зле.

# 958
  • Мнения: 1 202
Здравейте, проф. Бранков! Синът ми е на 3г. и 7месеца, педиатъра ми каза,че има фимоза, и от тогава в продължение на няколко месеца забелвам вечер след тоалет,от едната страна  кожичката е до долу, един вид не е отлепена само от едната страна и не се вижда главичката! Какво ще ми препоръчате да направя, да продължавам ли сама или да отида на хирург ,както ме посъветва педиатъра! Ако има вариант да мажа с някакъв крем за омекотяване и придърпване в домашни условия, ще съм благодарна да споделите!

# 959
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, проф. Бранков! Синът ми е почти на 14 години и е с "обущарски гръден кош". Диагностициран е с тази аномалия преди 3 години. Преди това нямаше никакви признаци и никой не ни е обръщал внимание на това. С възрастта започва все повече да личи. Не се оплаква от затруднения с дишането или нещо друго. Бихте ли ме посъветвали към кого да се обърна за консултация и дали се налага някаква интервенция, гимнастика или нещо друго. Детето ходи на плуване от близо 3 години, защото е и с неправилна стойка, но нещата стават по- зле.
Здравейте. Потърсете доц.Шивачев от детска хирургия на Пирогов. Там прилагат най-съвременните методи за лечение на тези аномалии.

Общи условия

Активация на акаунт