Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 578
  • 1 618
  •   0
Отговори
# 960
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, проф. Бранков! Синът ми е на 3г. и 7месеца, педиатъра ми каза,че има фимоза, и от тогава в продължение на няколко месеца забелвам вечер след тоалет,от едната страна  кожичката е до долу, един вид не е отлепена само от едната страна и не се вижда главичката! Какво ще ми препоръчате да направя, да продължавам ли сама или да отида на хирург ,както ме посъветва педиатъра! Ако има вариант да мажа с някакъв крем за омекотяване и придърпване в домашни условия, ще съм благодарна да споделите!

Здравейте,
може да опитате с крем Дипрозон 0,05 %. Намазва се на фин слой върху неразлепената ципа и върху стегнатата кожичка под нея. Но след 1 месец трябва да го доведете да го видя.

# 961
  • Мнения: 40
Благодаря Ви!

# 962
  • Мнения: 1 202
Благодаря Ви!

# 963
  • Пловдив
  • Мнения: 14 386
Здравейте, проф. Бранков! Питането ми е във връзка с пъпа на сина ми, който е на 8 седмици. Пъпът му още не е зараснал напълно, от него сълзи течност и се образуват жълтеникави корички, като част от пъпчето не е покрита с кожа, а представлява подаващо се отвътре тъмночервено продълговато образувание, не е голямо, около пет на два или три милиметра е това, което се вижда. Аз като лаик предполагах, че може да е остатък от кръвоносните съдове на пъпа, но порових в интернет и ми заприлича на това, което се описва като гранулом на пъпа. Четох, че се премахвало от лекар с разтвор на сребърен нитрат или оперативно, но четох също, че в някои случаи минавало самО. Разбира се, ще го покажа на личния лекар, но ако става дума за същото нещо, дали има някакъв препарат, с който бихме могли да го мажем вкъщи? От раждането до момента за пъпа използвах, не много редовно, лосион Цикабио.

Последна редакция: пн, 30 юли 2018, 13:36 от Магдена

# 964
  • София
  • Мнения: 3 188
Това е гранулом на пъпа. Третира се с чист спирт и концентрат на сребърна вода. Трябва с памучена клечка за уши да почиствате вътре пъпчето със спирт и после с водата. Но понякога е нужна и хирургична превръзка - не може да се обясни. Трябва да доведете бебето при мен в Детския център на Токуда.

# 965
  • Пловдив
  • Мнения: 14 386
Благодаря! Бих го довела, но съм в Пловдив, ако личният лекар не реши проблема, вероятно ще трябва да отидем при колегите Ви от "Св. Георги".

-----
Извинявам се, че допълвам. Вчера, когато писах първия пост, при четенето намерих материали за някакви бабешки методи със слагане на сол върху гранулома за половин час и го направих вчера два пъти. Дори имаше някакво проучване от Саудитска Арабия, чието заключение беше, че методът действа. Днес сутринта мислех да продължа, като започнах да почиствам според написаното във Вашия пост със спирт и клечка за уши. Грануломът беше доста засъхнал и го побутнах с клечката - падна. Днес сме за ваксина при ЛЛ и ще им спомена, но се надявам нататък да няма проблеми, да зарасне и да престане да отделя течност. Написаното не е израз на недоверие към детските хирурзи - на два пъти сме лежали в "Св. Георги" с каката на бебето, за голямо щастие проблемите не се оказаха сериозни, и имам добри впечатления.  Embarassed  Благодаря Ви още веднъж за отговора!

Последна редакция: вт, 31 юли 2018, 08:41 от Магдена

# 966
  • Мнения: 16
Здравейте проф. д-р. Бранков,

В края на годината очакваме син. Искаме да му направим пълно обрязване още докато е бебе, в най-добрия случай през първите седмици след раждането. Бихте ли ни посъветвали дали процедурата може да се направи в болницата, в която работите? Ако да, колко време по-рано бихме могли да запазим час при Вас? Доколкото прочетох в интернет в България на повечето места препоръчват детето да е на поне 2 години, но ми се струва странно. Бащата е от САЩ и там ги обрязват веднага.

Предварително благодаря и Ви желая прекрасен ден!

# 967
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте проф. д-р. Бранков,

В края на годината очакваме син. Искаме да му направим пълно обрязване още докато е бебе, в най-добрия случай през първите седмици след раждането. Бихте ли ни посъветвали дали процедурата може да се направи в болницата, в която работите? Ако да, колко време по-рано бихме могли да запазим час при Вас? Доколкото прочетох в интернет в България на повечето места препоръчват детето да е на поне 2 години, но ми се струва странно. Бащата е от САЩ и там ги обрязват веднага.

Не навсякъде в Щатите ги обрязват веднага. Вече има отдръпване от тази манипулация. Ще попитам специално нашите анестезиолози, дали биха приели толкова малко бебче. Не че не биха се справили, но трябва да имам тяхното съгласие. Пишете ми след два дни на Лични.

# 968
  • София
  • Мнения: 3 188
.....Извинявам се, че допълвам. Вчера, когато писах първия пост, при четенето намерих материали за някакви бабешки методи със слагане на сол върху гранулома за половин час и го направих вчера два пъти. Дори имаше някакво проучване от Саудитска Арабия, чието заключение беше, че методът действа. Днес сутринта мислех да продължа, като започнах да почиствам според написаното във Вашия пост със спирт и клечка за уши. Грануломът беше доста засъхнал и го побутнах с клечката - падна. Днес сме за ваксина при ЛЛ и ще им спомена, но се надявам нататък да няма проблеми, да зарасне и да престане да отделя течност. ....

Това е много интересно. Ще го приложа и аз. Предполагам, че няма значение каква е солта - на прах, на кристали, натриева сол или хималайска.

# 969
  • Пловдив
  • Мнения: 14 386
За солта - говорех за материали като тези:

# 970
# 971
  • София
  • Мнения: 2 409
Доктор Оги, синът ми е на 6м и половина и не е забелен. Мислехме следващия месец да ви го доведем да го видите. Днес мъжът ми го е водил на нефролог и докторката го е “отворила” и фъстъкът се е разплакал. Чакам ги да се приберат да видя какво е поражението... нито е питала, нито нищо... дръпнала... ако има подутина/кръв или болка какво да правим? Пирогов ни е близо, но ако трябва да облекчим - компрес с риванол? на марля, на памук? Направо ми се реве в момента.
Редактирам: Сега видях има малка като реска горе до дупката за пиш, и леко зарвеное цялата кожа около дупчицата и съвсем малко кръв имало и пампррсът е доста сух, ся ще видим следващия Sad

Последна редакция: пн, 06 авг 2018, 10:12 от Erinne

# 972
  • Мнения: 496
Здравейте, д-р Бранков!
Синът ми е на 1г и 2м. с лявостранен крипторхизъм. Когато беше на 6м го водихме на хирург и той каза да изчакаме до към 1г и нещо, защото можел сам да слезе тестиса, когато детето проходи. Той ходи от 2м., но тестиса не слиза. Имам блед спомен от първите дни на раждането сякаш слизаше от време на време в скротума. След това вече , не. Пробвах и с по-топла вода в коритото да изчакам( четох го някъде), но пак не слиза. Самия хирург с палпация , не успя да установи, къде се намира тестиса. Вече започвам да се притеснявам. Какъв е вашия съвет? Благодаря!

# 973
  • София
  • Мнения: 3 188
Доктор Оги, синът ми е на 6м и половина и не е забелен. Мислехме следващия месец да ви го доведем да го видите. Днес мъжът ми го е водил на нефролог и докторката го е “отворила” и фъстъкът се е разплакал. Чакам ги да се приберат да видя какво е поражението... нито е питала, нито нищо... дръпнала... ако има подутина/кръв или болка какво да правим? Пирогов ни е близо, но ако трябва да облекчим - компрес с риванол? на марля, на памук? Направо ми се реве в момента.
Редактирам: Сега видях има малка като реска горе до дупката за пиш, и леко зарвеное цялата кожа около дупчицата и съвсем малко кръв имало и пампррсът е доста сух, ся ще видим следващия Sad

На този етап правете компреси с риванол - поне 4 пъти дневно, сменяйте марлите след всяко пишкане. Марлята трябва да е голяма, добре напоена и се слага върху пишлето без то да се забелва.

# 974
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, д-р Бранков!
Синът ми е на 1г и 2м. с лявостранен крипторхизъм. Когато беше на 6м го водихме на хирург и той каза да изчакаме до към 1г и нещо, защото можел сам да слезе тестиса, когато детето проходи. Той ходи от 2м., но тестиса не слиза. Имам блед спомен от първите дни на раждането сякаш слизаше от време на време в скротума. След това вече , не. Пробвах и с по-топла вода в коритото да изчакам( четох го някъде), но пак не слиза. Самия хирург с палпация , не успя да установи, къде се намира тестиса. Вече започвам да се притеснявам. Какъв е вашия съвет? Благодаря!

Това което описвате си е чист крипторхизъм. Ако тестисът не слезе до 6 месец повече никога няма да се намести правилно. Доведете да видя детето в Детския център на токуда.

Общи условия

Активация на акаунт