Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 549
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 1 125
  • София
  • Мнения: 3 188

Може да доведете детето при мен в Детския център на Токуда. Запишете се на 02 403 4948.
На този етап е достатъчно да се направи рентген на белия дроб.

Здравейте проф. Бранков,
Благодаря за бързия отговор. В моента синът ми има хрема от която покашля сутрин. Да запиша час сега или да лекувам първо хремата и тогава да дойдем при вас?
Рентгена на белия дроб прдварително ли да го направя или вие ще го назначите когато дойдем при вас?

Може и така да дойдете. Рентгена ще направим тук.

# 1 126
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, проф. Бранков!
Имаме насрочена операция за крипторхизъм при Вас за 29.11. Казахте да дойдем на 28.11. най-късно до 12ч. на обяд, за да му се пуснат изследвания и да се направи консултация с анестезиолог.

Може спокойно да закуси сутринта.

# 1 127
  • Мнения: 209

Може да доведете детето при мен в Детския център на Токуда. Запишете се на 02 403 4948.
На този етап е достатъчно да се направи рентген на белия дроб.

Здравейте проф. Бранков,
Благодаря за бързия отговор. В моента синът ми има хрема от която покашля сутрин. Да запиша час сега или да лекувам първо хремата и тогава да дойдем при вас?
Рентгена на белия дроб прдварително ли да го направя или вие ще го назначите когато дойдем при вас?

Може и така да дойдете. Рентгена ще направим тук.


Утре в 12:20 сме при вас. Съпругът ми ще го доведе.

Благодаря отново и лека вечер!

# 1 128
  • Мнения: 272
Здравейте, проф. Бранков!
Синът ми е на 9 години и се оплаква от време на време, че го боли главичката на пениса, днес забеляза,  че има доста изпъкнала вена и казва, че го боли.
Какво да предприемем, нужна ли е намеса?
Благодаря Ви!
Поздрави,
Людмила

# 1 129
  • Мнения: 41
Здравейте, проф. Бранков.
На моята бебка й се появи нещо като “топче” на главата. Не съм сигурна кога точно се е появило, но аз го забелязах когато беше на 1 месец. Веднага я заведох при ДП и тя каза, че е просто особеност в структурата на черепа. Заведох я за второ мнение и оттам ни казаха, че е малка киста, която не е опасна и след годинка да я заведем на дерматолог, за да прецени, дали да я махнат. Питах, дали трябва да правим ренген и категорично отказаха. На пипане топчето е твърдо с размер на грахово зърно. Не расте и не й причинява дискомфорт. Има ли ли сте подобен случай и преположение какво може да е? Прикачам снимка.

# 1 130
  • Мнения: 209

Може да доведете детето при мен в Детския център на Токуда. Запишете се на 02 403 4948.
На този етап е достатъчно да се направи рентген на белия дроб.

Здравейте проф. Бранков,
Благодаря за бързия отговор. В моента синът ми има хрема от която покашля сутрин. Да запиша час сега или да лекувам първо хремата и тогава да дойдем при вас?
Рентгена на белия дроб прдварително ли да го направя или вие ще го назначите когато дойдем при вас?

Може и така да дойдете. Рентгена ще направим тук.


Утре в 12:20 сме при вас. Съпругът ми ще го доведе.

Благодаря отново и лека вечер!

Здравейте проф. Бранков,
Този Четвъртък прегледахте синът ми Теодор Стойков, дойдохме при вас, защото започна да си поема често дълбоко въздух все едно не му достига. Казали сте на съпруга ми, ако искаме да го заведем на невролог. Вие мoжете ли да ми препоръчате при кого да го заведа?
Или да изчакам?

Благодаря!

Последна редакция: нд, 25 ное 2018, 10:30 от sisill

# 1 131
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, проф. Бранков!
Синът ми е на 9 години и се оплаква от време на време, че го боли главичката на пениса, днес забеляза,  че има доста изпъкнала вена и казва, че го боли.

Тази изпъкнала вена е нещо нормално за мъжкия полов орган. Може да има друга причина, трябва да се прегледа.

# 1 132
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, проф. Бранков.
На моята бебка й се появи нещо като “топче” на главата. Не съм сигурна кога точно се е появило, но аз го забелязах когато беше на 1 месец. Веднага я заведох при ДП и тя каза, че е просто особеност в структурата на черепа. Заведох я за второ мнение и оттам ни казаха, че е малка киста, която не е опасна и след годинка да я заведем на дерматолог, за да прецени, дали да я махнат. Питах, дали трябва да правим ренген и категорично отказаха. На пипане топчето е твърдо с размер на грахово зърно. Не расте и не й причинява дискомфорт.

Имал съм такива случаи. В тази задтилна област вродените дермоидни кисти са рядкост. Повече прилича на увеличен лимфен възел. Може да се направи ехография.

# 1 133
  • София
  • Мнения: 3 188

Здравейте проф. Бранков,
Този Четвъртък прегледахте синът ми Теодор Стойков, дойдохме при вас, защото започна да си поема често дълбоко въздух все едно не му достига. Казали сте на съпруга ми, ако искаме да го заведем на невролог. Вие мжете ли да ми препоръчате при кого да го заведа?
Или да изчакам?

Благодаря!

# 1 134
  • София
  • Мнения: 3 188


Здравейте проф. Бранков,
Този Четвъртък прегледахте синът ми Теодор Стойков, дойдохме при вас, защото започна да си поема често дълбоко въздух все едно не му достига. Казали сте на съпруга ми, ако искаме да го заведем на невролог. Вие мoжете ли да ми препоръчате при кого да го заведа?
Или да изчакам?

Детска неврология има в Педиатричната болница след Военна болница.

# 1 135
  • Мнения: 495
Здравейте, професоре!
Неудобно ми е да Ви звъня, навярно сте зает.
Утре трябва да дойдем за изследванията с малкия за операция за крипторхизъм, която  насрочихте за следващия ден 29.11.Първо на информация ли трябва да отидем или на друго място за приемане?

# 1 136
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, професоре!
Неудобно ми е да Ви звъня, навярно сте зает.
Утре трябва да дойдем за изследванията с малкия за операция за крипторхизъм, която  насрочихте за следващия ден 29.11.Първо на информация ли трябва да отидем или на друго място за приемане?

Идвате към 9 часа и се регистрирате на информацията на детска урология, която е близко до детския кабинет. По някое време ще намина да ви видя.

# 1 137
  • София
  • Мнения: 321
Здравейте професоре,
След преглед при вас мажем с дипрозон кожичката на сина ми (1г.9м.) вече 20 дни.
До преди два дни нямаше никаква разлика, но сега сякаш се е отлепила кожичката от едната страна и стои като охлузено - червено е и го боли. Реших да спра да го мажа с дипрозона и да продължа с риванол докато се успокои.
Днес по-рано имаше някаква бяла течност точно върху засегнатото място и като почистих с марля с риванол изчезна. Възможно ли е да е гной? Той не дава да го пипам и днес плачкаше доста, а по принцип е много спокоен.
Нужно ли е нещо друго на направим и това разраняване част от процеса ли е?

# 1 138
  • София
  • Мнения: 3 188
Това бяло топче е секрет на половите жлези - смегма, която е нормално да се отделя. Възможно е смегмата и манипулацията за отстраняването да е дало зачервяване. Ако имате безпокойство спрете временно дипрозона и правете компреси с марля напоена с риванол и поставена върху пишлето без да го забелвате.

# 1 139
  • Мнения: 23
   Здравейте,проф.Бранков!
На 20.11.доведохме на преглед при Вас нашето бебе,което има плосък хемангиом над горната устна.Изписахте ни Гелтим за мазане по веднъж на ден,вечер.Бих искала да попитам опасно ли е,ако по някакъв начин гелът попадне върху устните на детето и то го погълне,дори да е съвсем малко и също така всяка вечер ли да мажем.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт