Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 376
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 1 170
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, по принцип трябва да го прегледа специалист. Операцията се извършва между 6 месец и 1 година, но може нейното изпълнение да се отложи до година и половина. Въпрос на преценка. Елте да го видя.

# 1 171
  • Мнения: 2 842
Проф. Бранков, сигурно е коментирано, но все пак. Синът ми е на 3 месеца, педиатърът ни каза, че за забелване на пениса е рано и ще говорим след шестия месец. Каква е вашата практика и извършвате ли такава манипулация? Бих искала да осигурим на детето адекватна грижа без излишен стрес, доколкото това е възможно.

# 1 172
  • Мнения: 2
Здравейте, д-р Оги. Моят син е на 7 месеца и няма ляв тестис в скроталната торбичка. От написаното от Вас се ориентирах, че трябва да му се направи операция между 6 месеца и 1 година. Искам да попитам какъв е редът за поставяне на диагнозата, извършва ли се УЗ или се извършва само палпация. Можем ли да дойдем на консултация при Вас в Токуда или е необходимо първо да посещаваме ултразвук? Благодаря предварите лно !

# 1 173
  • Мнения: 3
Здравейте, професор Бранков!
Пиша ви с молба за отговор.
Касае се за детето на сестра ми. Той е на 3г и половина. С 90% инвалидност е. С ДЦП, Микроцефалия и мозъчно увреждане, което засяга и очите вследствие на недоносване.
Освен всичко това детето е със силно изразен рефлукс, който след боледуване се засилва. За съжеление до сега нито един доктор не е предписал адекватно лечение, нито са били назначени някакви изслвдвания. Доста изчетох по темата и установих, че при ГЕРБ се прави Ендоскопско изследване. Исках да попитам дали Вие бихте обърнали внимание на случая или поне да ме насочите към лекар, който адекватно би подходил към детето. Ние сме от Варна и за съжеление до сега тук не сме намерили такъв човек.
Всяко едно повръщане е придружено от храчки, които затрудняват и дишането...
Благодаря!

# 1 174
  • Мнения: 14
Извинявам се проф. Бранков ,но можете ли да  ни препоръчате доктор за гр.Пловдив да направим консултация
Синът ми е на 4 м. И тестисът не му е слязъл.Благодаря ви много

# 1 175
  • София
  • Мнения: 3 182
Проф. Бранков, сигурно е коментирано, но все пак. Синът ми е на 3 месеца, педиатърът ни каза, че за забелване на пениса е рано и ще говорим след шестия месец. Каква е вашата практика и извършвате ли такава манипулация? Бих искала да осигурим на детето адекватна грижа без излишен стрес, доколкото това е възможно.

На този етап не правете нищо. Все пак трябва да видя детето, защото може да има и проблем с прояви на патологична фимоза.

# 1 176
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, д-р Оги. Моят син е на 7 месеца и няма ляв тестис в скроталната торбичка. От написаното от Вас се ориентирах, че трябва да му се направи операция между 6 месеца и 1 година. Искам да попитам какъв е редът за поставяне на диагнозата, извършва ли се УЗ или се извършва само палпация. Можем ли да дойдем на консултация при Вас в Токуда или е необходимо първо да посещаваме ултразвук? Благодаря предварите лно !
Ехография не е задължително да се прави, ако тестисът се опипва в слабините. Елате в Токуда да го прегледам и да говорим за операцията. Запишете час на 02 403 4948

# 1 177
  • София
  • Мнения: 3 182
Извинявам се проф. Бранков ,но можете ли да  ни препоръчате доктор за гр.Пловдив да направим консултация
Синът ми е на 4 м. И тестисът не му е слязъл.Благодаря ви много

Търсете доц.Мошеков от Детска хирургия на Пещерско шосе.

# 1 178
  • София
  • Мнения: 3 182
..... Той е на 3г и половина. С 90% инвалидност е. С ДЦП, Микроцефалия и мозъчно увреждане, което засяга и очите вследствие на недоносване.
Освен всичко това детето е със силно изразен рефлукс, който след боледуване се засилва. За съжеление до сега нито един доктор не е предписал адекватно лечение, нито са били назначени някакви изслвдвания. Доста изчетох по темата и установих, че при ГЕРБ се прави Ендоскопско изследване. .....

При децата с ДЦП рефлуксът е част от симптомите, защото мозъкът не ръководи нормално движенията на стомашно-чревния тракт. Ендоскопия е излишна, положението е ясно. Ако се направи стандартна антирефлуксна операция тя няма да помогне, защото няма да разреши проблема с храненето. В такива случаи освен тази операция се постава тръба в стомаха (гастростома) за хранене, която остава за цял живот. Може да говорим подробно ако се срещнем. Аз дълго време се занимавах с този проблем, сега съм предал щафетата на доц.Шивачев от Пирогов.

# 1 179
  • Мнения: 372
Здравейте Д-р Бранков
Синът ми е на 1 година и 5 месеца ,не намирам нито един от двата тестиса.
Чувствам се виновна ,но никой не ми е казвал да проверявам като по-малък.
Сега незнам какво да правя .
Ако доктор подвърди ,че не са слезна ли ,какво трябва да направя след това?
Благодаря ви предварително

# 1 180
  • Мнения: 54
Здравейте, проф. Бранков!
Желая Ви здраве и още много професионални успехи през Новата година!
Имам син на 1 година и 5 месеца.
След прекарана настинка преди около 2 месеца левият тестис се уголеми ( поду) и достигна размер 3-4 пъти по-голям от другия тестис.
Преди месец  го заведохме в Детската хирургия на Пирогов. Там му поставиха диагноза Хидроцеле и ни насочиха за  скорошна операция.
По съвет на педиатъра проведохме консултация и ехография в Детската урология в Пирогов .  
Окончателната диагноза е "Фуникулоцеле" -  " В ляв ингвинален канал и към скротума се сканира ограничена течна колекция с рефлектиращо съдържимо и приблизителна дължина 5 см, дължаща се на Фуникулоцеле."
Д-р Пеев ни посъветва да изчакаме още поне 2 месеца за евентуално затваряне на отвора без хирургическа намеса.
Неговият колега, уролог, д-р Пелов, е на друго мнение - операцията няма да се размине и всяко '"протакане" може да доведе до спешна манипулация.
Всъщност, при нас има и друг проблем - желязонедоимъчна анемия, която вероятно ще се яви пречка за интервенцията.
И все пак, според Вас има ли шанс (дори нищожен) Фуникулоцелето да се оправи от само себе си или операцията е наложителна и неизбежна ?
Благодаря.



# 1 181
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте Д-р Бранков
Синът ми е на 1 година и 5 месеца ,не намирам нито един от двата тестиса.
Чувствам се виновна ,но никой не ми е казвал да проверявам като по-малък......

Здравейте, не Вие трябва да поставяте диагнозата, е лекаря и то специалист. Правилото е тези деца с подобни проблеми да бъдат насочвани към детски хирург още на 6 месечна възраст. Ако задръжката е двустранна тогава нещата се усложняват. Трябва да се направи операция, крайно време е. Ако искате да доведете детето при мен запишете се в Детския център на Токуда на 02 403 4948.

# 1 182
  • София
  • Мнения: 3 182
......
След прекарана настинка преди около 2 месеца левият тестис се уголеми ( поду) и достигна размер 3-4 пъти по-голям от другия тестис.
Преди месец  го заведохме в Детската хирургия на Пирогов. Там му поставиха диагноза Хидроцеле и ни насочиха за  скорошна операция.
По съвет на педиатъра проведохме консултация и ехография в Детската урология в Пирогов .  
Окончателната диагноза е "Фуникулоцеле" ......
Всъщност, при нас има и друг проблем - желязонедоимъчна анемия, която вероятно ще се яви пречка за интервенцията.
И все пак, според Вас има ли шанс (дори нищожен) Фуникулоцелето да се оправи от само себе си или операцията е наложителна и неизбежна ....

Здравейте,
Хидроцелето е вода около тестиса, а фуникулоцелето е киста с вода над тестиса по хода на семенния кордон. И двете имат еднакъв произход, това също е механизмът, по който се образува и ингвинална херния. На тази възраст трябва вече да се оперира - няма да се оправи от само себе си. Желязодефицитната анемия не е пречка за операцията.

# 1 183
  • Мнения: 3
..... Той е на 3г и половина. С 90% инвалидност е. С ДЦП, Микроцефалия и мозъчно увреждане, което засяга и очите вследствие на недоносване.
Освен всичко това детето е със силно изразен рефлукс, който след боледуване се засилва. За съжеление до сега нито един доктор не е предписал адекватно лечение, нито са били назначени някакви изслвдвания. Доста изчетох по темата и установих, че при ГЕРБ се прави Ендоскопско изследване. .....

При децата с ДЦП рефлуксът е част от симптомите, защото мозъкът не ръководи нормално движенията на стомашно-чревния тракт. Ендоскопия е излишна, положението е ясно. Ако се направи стандартна антирефлуксна операция тя няма да помогне, защото няма да разреши проблема с храненето. В такива случаи освен тази операция се постава тръба в стомаха (гастростома) за хранене, която остава за цял живот. Може да говорим подробно ако се срещнем. Аз дълго време се занимавах с този проблем, сега съм предал щафетата на доц.Шивачев от Пирогов.
Благодаря ви много!

# 1 184
  • Мнения: 731
Здравейте,
Сигурен съм, че д-р Гроздева ви е дала най-добрите наставления. Това, което сте пробвали, аз също бих препоръчал. Може би трябва да смените Мелилакс със детски свещички Изилакс, те са глицеринови и действат добре. Също така е много важно да приема течности. Пакетираните сокове не са добра идея - опитайте с айрян, може леко подсладен, прясно изтискани сокове от ябълка и морков, също и круша, но разредени с вода. В концентриран вид съдържат много захар. В никакъв случай сок от компоти. Тъй като трябва да има и целулоза, правете пюрета от крушите и ябълките - ако не ги приема така, разбъркайте ги с кисело мляко - аз бих препоръчал ЕлБи, Верея ДС или Елена.
Проблемът е психологичен. Все пак нека го видя, за да уточним състоянието на ануса.

Здравейте, звъннах днес да запазя час при Вас с направление, казаха ми код 25. Според педиатъра на детето не е този, а друг. Може ли да уточним кой е коректния код?

Благодаря предварително Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт