Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 399
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 1 185
  • София
  • Мнения: 3 182
Преглеждам и с 25 и с 50. Все пак ви съветвам да се запишете първо при нашите детски гастроентеролози, а после да дойдете при мен. Аз гледам предимно хирургически на нещата.

# 1 186
  • Мнения: 175
[Здр.Професоре, случайно напипах топче отзад в тила на бебето от дясната страна мисля че е движещо се

мн се извинявам то така виртуално няма как да се види но все пак, тъй като за момента нямам вазможнаст за лекар

# 1 187
  • София
  • Мнения: 3 182
Това може за бъде само лимфен възел. Нормално е.

# 1 188
  • Мнения: 175
А имали възможност, да се скрие от само себе си, и имали място за притеснение, и на какъв лекар до отидем, Благодаря Ви Много,

# 1 189
  • Мнения: 150
Проф. Бранков, детето ми е на 10 г. и преди месец при ехография на тестисите установиха, че е с двустранно недесцендирани тестиси. Написаха ми, че и двата тестиса са с нормална морфология, но левият е бил по латерално, а двата са високо в ингвиналните канали. Ходим от 5 месеца на ендокринолог, тъй като сме по пълнички и TSH ни беше висок. Пием Л-Тироксин. Ендокриноложката предложи да опитаме с Прегнил или Хориоман за да слязат в торбичките, но не било сигурно, че ще слязат. Как ще ни посъветвате. Имаме вече назначена планова операция... но все пак едно мнение... Възможно ли е стрес или нещо неочаквано да е довело до покачване на тестисите .... Защото съм почти сигурна, че лятото нямахме такива проблеми ???

# 1 190
  • София
  • Мнения: 4 558
Проф. Бранков, синът ми беше опериран като малък в Пирогов - двустранен крипторхизъм.
Този месец направихме консултация с двама детски уролози. И двамата са на мнение, че трябва да се направи ревизия на единия тестис.
Предвид това, че се очертава повторна операция на вече опериран тестис, към кой детски уролог бихте ме насочили за операция?

# 1 191
  • Мнения: 5
Здравейте, проф. Бранков. Днес с 3годишната ми дъщеря посетихме хирург в Русе, който иска да отхвърли болест на Хиршпрунг. Това, за което отидохме е вечно издутото коремче, от новородено, все чаках да се прибере, но се издува. Няма запек, не я боли, има доказана алергия към мляко. Не яде нищо млечно, никога не е яла. Какъв е начинът да се докаже,/отхвърли болестта? Запек в миналото мисля, че е имала, около двуемсечно бебе да е била, имаше период 3,4 дни да не ходи, но си го обяснявах с това, че е единствено на кърма. До клизми не сме стигали. Тя каша няма да изпие за цветна снимка. Какви други варианти има за доказване и спешно ли е доказването й при положение, че няма запек вече и някакви симптоми освен подут корем? На обикновена снимка или ехо граф ще се види ли нещо?
Благодаря

# 1 192
  • София
  • Мнения: 3 182
Проф. Бранков, детето ми е на 10 г. и преди месец при ехография на тестисите установиха, че е с двустранно недесцендирани тестиси. Написаха ми, че и двата тестиса са с нормална морфология, но левият е бил по латерално, а двата са високо в ингвиналните канали. Ходим от 5 месеца на ендокринолог, тъй като сме по пълнички и TSH ни беше висок. Пием Л-Тироксин. Ендокриноложката предложи да опитаме с Прегнил или Хориоман за да слязат в торбичките, но не било сигурно, че ще слязат. ....

Не мога да преценя, защото не съм видял детето. Ако е "пълничък" (колко?) тестисите могат да се крият в тлъстините. Ехографията не поставя диагнозата, а е допълнение към обективния преглед.
Ако искате да изберете между хормони и операция - изберете операция, хормоните се отричат като средство за смъкване на тестисите.

# 1 193
  • София
  • Мнения: 3 182
Проф. Бранков, синът ми беше опериран като малък в Пирогов - двустранен крипторхизъм.
Този месец направихме консултация с двама детски уролози. И двамата са на мнение, че трябва да се направи ревизия на единия тестис.
Предвид това, че се очертава повторна операция на вече опериран тестис, към кой детски уролог бихте ме насочили за операция?

Имайте пред вид, че не само детските уролози но и детските хирурзи правят такива операции. Но ако сте оперирани първично в урологията, сега се обърнете към д-р Пеев.

# 1 194
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, проф. Бранков. Днес с 3годишната ми дъщеря посетихме хирург в Русе, който иска да отхвърли болест на Хиршпрунг. Това, за което отидохме е вечно издутото коремче, от новородено, все чаках да се прибере, но се издува. Няма запек, не я боли, има доказана алергия към мляко. Не яде нищо млечно, никога не е яла. Какъв е начинът да се докаже,/отхвърли болестта? Запек в миналото мисля, че е имала, около двуемсечно бебе да е била, имаше период 3,4 дни да не ходи, но си го обяснявах с това, че е единствено на кърма. До клизми не сме стигали. Тя каша няма да изпие за цветна снимка. Какви други варианти има за доказване и спешно ли е доказването й при положение, че няма запек вече и някакви симптоми освен подут корем? На обикновена снимка или ехо граф ще се види ли нещо?

Обикновена рентегенова снимка дава приблизителна представа. Истинската диагноза на рентген е вкарване на контраста през ануса в дебелото черво. Следващата стъпка е ректоскопия и вземане на биопсия за хистологично изследване. Тези изследвания се правят в Детска хирургия "Пирогов" при д-р Георгиев. Това е само за информация, относно детето не мога да се изкажа, понеже не съм го виждал.

# 1 195
  • Мнения: 9
Здравейте отново Професоре,
все още нямаме пълно отваряне на пишката. Седи си все така залепнало от едната страна , като от другата почти изцяло е ОК. Младежа вече навърши 1 г и 3м. следва ли да чакаме още или да предприемаме нещо (не сме спрели да почистваме)?

Благодаря Ви предварително!
Боби


Здравейте отново професоре,

Със сина ми идахме преди 3,5 месеца (2 пъти) при Вас, като става дума за фимоза на пишлето. Тогава се отвори по-рязко и прокърви кожичката. Мазахме с дипрозон и проблемът се реши на този етап. От около 2 месеца прави впечатление че препуциумът не се отваря повече (прилагам снимки), като започват да се появяват торбички със смегма в долната част. Смятате ли че следва да предприемем нещо на този етап? Ако е нужно можем да си запишем час при Вас в удобно време.
Поздрави!



# 1 196
  • Мнения: 1
Здравейте Проф.Бранков! Синът ми е на 7г.От 4 годишна възраст пишлето му е забелено само от едната страна,и до това положение си стои.Просто от едната страна е като циментирано заедно със юздичката .Досега не сме имали проблеми с уринирането.Няма зачервяване,подуване и струята е нормална.Притеснява ме това,дали с времето ще се забави естествено,или ще се наложи хирургическа намеса.Педиятърката ни каза,че няма да се случат нещата без намеса,и че трябва да се цепне.Тук във Варна обаче практикуват в амбулаторни условия с забелване на пешката,което е много страшно.Не искам да причинявам такъв стрес на детето си,и съм против насилственото забелване,тъй като могат да се случат по-страшни неща.Разбира се,че ако се появи някакъв дискомфорт, ще се съглася на намеса но под пълна упойка.Затова се обръщам към вас,да ми кажете,при това ни положение без оплаквания да изчакаме ли естествено да се случат нещата,или да предприемем друго решение.

# 1 197
  • София
  • Мнения: 3 182

Здравейте отново професоре,

Със сина ми идахме преди 3,5 месеца (2 пъти) при Вас, като става дума за фимоза на пишлето. Тогава се отвори по-рязко и прокърви кожичката. Мазахме с дипрозон и проблемът се реши на този етап. От около 2 месеца прави впечатление че препуциумът не се отваря повече (прилагам снимки), като започват да се появяват торбички със смегма в долната част. Смятате ли че следва да предприемем нещо на този етап? Ако е нужно можем да си запишем час при Вас в удобно време.


На снимката препуциумът изглежда добре. Не е проблем, че е частично залепнал. След толкова намеси оставете на този етап  нещата на спокойствие. Само поддържайте нормална хигиена и след къпане го подръпвате доколкото може. Доведете го да го видя след 3 месеца.

# 1 198
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте Проф.Бранков! Синът ми е на 7г.От 4 годишна възраст пишлето му е забелено само от едната страна,и до това положение си стои.Просто от едната страна е като циментирано заедно със юздичката .Досега не сме имали проблеми с уринирането.Няма зачервяване,подуване и струята е нормална.Притеснява ме това,дали с времето ще се забави естествено,или ще се наложи хирургическа намеса.Педиятърката ни каза,че няма да се случат нещата без намеса,и че трябва да се цепне......

На тази възраст измененията на кожичката са доста сериозни. Възможно е да се наложи частична пластика. Това става с приемане в болница и обща упойка. В никакъв случай амбулаторно. Трябва да видя детето.

# 1 199
  • Мнения: 118
Здравейте проф. Бранков, обръщам се към Вас с молба за съвет.
Ще се опитам да съм кратка, но изчерпателна.
Преди 7-8 месеца идвахме на консултация при Вас. Диагнозата беше вродена фимоза. Един месец мазахме кожичката с кремче /Дипразон, ако не ме лъже паметта/. Продължихме само с леко придърпване по време на баня и почистването. Пишлето беше забелено на половина. При една консултация с нашата педиатърка, тя ни насочи към уролог,  заради голямо топче смегма. Уж най-добрият в нашия град, без мое съгласие забели синът ми. За щастие нямаше сериозни последици тогава. След консултация с Вас по телефона/ бяхте в отпуск/ и преглед от д-р Златанов слагах компреси с риванол само и възпалението затихна.
Всичко май вървеше добре- бавно и леко придърпвах всяка вечер, пишлето беше забелено молко повече от половината, преди седмица дори спонтанно се отлепи кожичката от едната страна повече.....
Този вичер забелязъх, че пенисът е подут и леко зачервен.
Не мога да отворя и придърпам- много е стеснена кожичката, а главичката изглежда подуто.Детето изпитва болка.
Не зная има ли значиние, но от седмица е с хрема и обриви, кисел, раздразнителен.

Молбата ми е като начало за съвет какво да предприемем като спешна мярка.
Наясно съм, че трябва да се види, но няма да можем да пътуваме утре.

Влагодаря Ви предварително.

Последна редакция: чт, 07 фев 2019, 23:11 от POLLINE777

Общи условия

Активация на акаунт