Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 527
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 1 200
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, все пак кажете на колко години е момчето. В света е прието да не се бърза с разлепване на фимозата, стига тя да е физиологична. Но под влияние на запарване от памперсите или зацапване тази фимоза става патологична - върха на кожичката е свит и скрива отвора за урината. Тогава вече се прилага дипрозон, и след като не се постигне резултат правим частична пластика. При малките деца става по-лесно, но при големите често не минава без операция.
При вас може би има някаква инфекция, затова правете отново компреси с риванол, после елате да видя детето.

# 1 201
  • Мнения: 118
Здравейте, все пак кажете на колко години е момчето. В света е прието да не се бърза с разлепване на фимозата, стига тя да е физиологична. Но под влияние на запарване от памперсите или зацапване тази фимоза става патологична - върха на кожичката е свит и скрива отвора за урината. Тогава вече се прилага дипрозон, и след като не се постигне резултат правим частична пластика. При малките деца става по-лесно, но при големите често не минава без операция.
При вас може би има някаква инфекция, затова правете отново компреси с риванол, после елате да видя детето.

Здравейте, детето е на 1г. и 7 м., заведохме го при местен педиатър, който предписа БетазонТрио.
Тъй като прочетох, че е  силен прерарат мисля да слагам сутрин и вечер след измиване само няколко дни.
Ще Ви посетим много скоро.
Благодаря за коментара, успешен и слънчев ден.

# 1 202
  • Мнения: 752
Здравейте. Синът ми е на 1 год и 2 мес. От 6 месечен има запек.  Давам различни храни,пробиотик,свещички.Имаме час за гастроентеролог  във вторник в Токуда...Но сега съм притеснена. ЗащОт му е 4 - ти ден,от както не е ходил ( само едно топче)..А слагах вече два пъти свещичка Изилакс и тя не действа. Пробвах Мелилакс и май не успях добре да го сложа и пак нищо. Това от вчера и днес. Той засега още не се напъва и мъчи,което ми е странно. В аптеката ми дадоха бизакодил супозитори 5 мг....Но се притеснявам да не са много силни и да го заболи корем. Днес и ваксина слагахме... Ще се радвам на съвет какво да дам ,за да се изходи.Благодаря!

# 1 203
  • София
  • Мнения: 3 188
При това положение, което описвате, свещичката Бизакодил е единствения изход.

# 1 204
  • Мнения: 752
Ами дадох Дуфалак някаква еднократна доза.  Пробвах пак с глицеринова свещичка и засега нищо. Ще изчакам до вечерта и ще сложа бизакодил една свещичка. Според вас няма да е прекалено силна. Пише за деца на 2 год... Или да сложа половината?

# 1 205
  • Мнения: 1
Здравейте! Ще съм изключително благодарна, ако получа
някаква помощ. Бебчо е на 3 месеца и половина и има рефлукс. Качва добре, но след всяко ядене връща по няколко пъти понякога кърма, а друг път кърма със сокове. Често връща и преглъща. Има кашлица и сополи. Спи постоянно в мен изправен, като половин час след заспиване се буди с рев. Вечерите са изпълнени с постоянни гърчове и пъшкане. Запекът също не е изключение. Всички ми казват, че това са нормални неща и отминават, но аз съм силно притеснена за бебо. Все си мисля, че не бива да оставяч времето да определя нещата и че има нещо, което да се направи. Моля ви! Помогнете!

# 1 206
  • Мнения: 493
Здравейте проф. Бранков!
Края на ноември беше операцията за крипторхизъм на детето ми. Началото на януари бяхме при Вас на контролен преглед. Казахте, че всичко е нормално. Тестиса е в скротума, малко по-високо, но все пак там.Д-р Златанов го гледа на ехограф и каза също, че всичко е наред. Казахте след 6 месеца отново да дойдем на контрола. Не Ви попитах, до колко време кожата на скротума на засегнатия тестис трябва да започне да се отпуска?Знам, че е твърде рано да се отпусне и да изглежда, както на другия тестис. Имам чувството, обаче че почти няма разлика в отпуснатостта си преди и след операцията. Повод за притеснение ли е това?

# 1 207
  • Мнения: 752
Здравейте.  Два поста нагоре ви писах за запека на сина ми.  Заведох го при д-р Лазарова в Токуда, каза че няма нищо притеснително. Назначи ефакол джуниър. Обаче в  течение на прегледа каза,че детето май има асансьорни тестиси. ...И като се замислих наистина не се личат ясно винаги. Понякога много се виждат,друг път е някак по-малка торбичката....На 1 год и 3 мес ще стане сега детето. КАкво се предприема, за какво да го наблюдавам?
Мислех началото на април да водя батко му при вас? (тогва педиатърката ни ще има наравления) Но ако трява по- рано ще дойдем с двамата.
За баткото казахте,че има пръстен на пениса,мазахме с дипрозон три месеца тогава....главичката се забелва,не е стегнат пръстен,но още го има. На 3 години  е той,притеснявам се да не сме закъснели и за двамата...

# 1 208
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте проф. Бранков!
Края на ноември беше операцията за крипторхизъм на детето ми. Началото на януари бяхме при Вас на контролен преглед. Казахте, че всичко е нормално. Тестиса е в скротума, малко по-високо, но все пак там.Д-р Златанов го гледа на ехограф и каза също, че всичко е наред. Казахте след 6 месеца отново да дойдем на контрола. Не Ви попитах, до колко време кожата на скротума на засегнатия тестис трябва да започне да се отпуска?Знам, че е твърде рано да се отпусне и да изглежда, както на другия тестис. Имам чувството, обаче че почти няма разлика в отпуснатостта си преди и след операцията. Повод за притеснение ли е това?

Не мога да преценя. Трябва му време скротумът да се отпусне. Възможно е тестисът да се е вдигнал още малко нагоре. Във всичски случаи той е в началото на торбичката, което е неговото нормално място. Доведете го другия вторник да го видим отново и да преценя какво следва нататък. Не изключвам възможността да се наложи и втора операция, но да не избързваме.
Все пак, при тази вродена патология нещата рядко ставата такива, както при нормалното положение.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 17:08 от доктор Оги

# 1 209
  • София
  • Мнения: 3 188
....На 1 год и 3 мес ще стане сега детето. КАкво се предприема, за какво да го наблюдавам?
Мислех началото на април да водя батко му при вас? (тогва педиатърката ни ще има наравления) Но ако трява по- рано ще дойдем с двамата.


Може да дойдете и двамата с едно направление.

# 1 210
  • Мнения: 1
Здравейте, проф. Бранков,
След ехографски преглед е установена диагноза крипторхизъм на синът ми на 1,4м.  Какъв е възстановителният период след този тип операция и силно травматична ли е при толкова малко дете?

# 1 211
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
диагнозата крипторхизъм се поставя след преглед, а ехографията е помощно изследване. На тази възраст на момчето вече трябва операция. Тя е доста деликатна, понякога сложна, тъй като зависи от местоположението на тестиса и от това дали добре са развити неговите връзки (или кордон) - това са кръвоносните съдове и семенния канал. Детето се възстановява за 2 - 3 дни. Има много да се говори по този проблем, ако желаете елате да го обсъдим в Детския център на Токуда - записвате се на 02 403 4948.

# 1 212
  • Мнения: 284
Здравейте! От доста време напипвам топче върху тила на сина ми. Консултирала съм се с педиатъра и според него това е нормално в детска възраст. Наскоро пуснах ПКК и дифер. броене и стойностите на моноцитите са завишени. Исках да попитам дали нивата им се завишат при някаква инфекция (в момента детето е с кашлица) и наложително ли е да се консултирам с хематилог? Благодаря!

# 1 213
  • Мнения: 2
Здравейте, проф. Бранков. Тази седмица доведохме на преглед при Вас моя син (на 8 месеца) поради липсващ тестис в скротума в ляво. След преглед Вие не открихте тестиса. Направихме ехографско изследване при д-р Тасева. Нейното заключение след обстоен преглед е, че в ингв канал и долен ляв квадрант на абдомена не се открива ляв тестис. Размерите на десния тестис са по-големи от очакваното за възрастта - 1.81/1.02 см. При това положение какви следващи стъпки да предприемем? Ако ляв тестис изобщо липсва има ли изследване, което може да даде категоричен отговор или единственият вариант е операция? Благодаря за помощтта !

# 1 214
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте! От доста време напипвам топче върху тила на сина ми. Консултирала съм се с педиатъра и според него това е нормално в детска възраст. Наскоро пуснах ПКК и дифер. броене и стойностите на моноцитите са завишени. Исках да попитам дали нивата им се завишат при някаква инфекция (в момента детето е с кашлица) и наложително ли е да се консултирам с хематилог?

Здравейте,
Най-вероятно това е лимфен възел, такива напипващи се възли имат повечето малки деца. Веднаж увеличени, те бавно намаляват. Не виждам нещо тревожно в кръвната картина. Когато оздравее идете ако искате на хематолог, но той ще Ви каже същото.

Общи условия

Активация на акаунт