Отговори
# 360
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Честито на рождениците! Да са живи, здрави и щастливи!  Grinning

Днес правих домашен пастет, който намазах на филийка за Самуил и той го хареса  Simple Smile
Ако някой се интересува мога да дам рецептата. Много е проста  Simple Smile

# 361
  • Мнения: 175
Да са много здрави малките курабийки, да слушкат много и да растът щастливи деца с винаги сияещи узсмивки на лицата Simple Smile

# 362
  • Мнения: 441
Кога се изтърколи годинката Simple Smile
Ние ще празнуваме вкъщи още не съм решила дали с други дечица или семейно само. Досега бяхме на 1 детски рожден ден и децата се забавляваха. Ще помоля мъжа ми да направи торта с подходящи съставки и може да дадем малко и на бебето.

# 363
  • Мнения: 42
Честито на рождениците! Да са живи, здрави и щастливи!  Grinning

Днес правих домашен пастет, който намазах на филийка за Самуил и той го хареса  Simple Smile
Ако някой се интересува мога да дам рецептата. Много е проста  Simple Smile
Давай Simple Smile

# 364
  • Мнения: 0

Честито на рождениците! Да са живи, здрави и щастливи!  Grinning

Днес правих домашен пастет, който намазах на филийка за Самуил и той го хареса  Simple Smile
Ако някой се интересува мога да дам рецептата. Много е проста  Simple Smile
И аз съм заинтригувана

# 365
  • Мнения: 2
Мами, мислили ли сте вече как ще отпразнувате първата годинка - вкъщи, party club, с родата, с приятели или пък съвсем тесен кръг?


Аз мисля да го празнуваме в детски център и да извикаме и фотограф . То е ясно, че детето не разбира , но поне ще остане един спомен в снимки от едно прекрасно детско парти : ))

Последна редакция: сб, 23 ное 2013, 23:12 от Ashly.

# 366
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
На рождения ден на Сами аз ще съм фотограф. Приготвила съм апарата, избърсала съм обектива и съм мизвадила статива.  Simple Smile

Рецептата ми за домашен пастет е много лесна. Аз я правих с пилешко, но ще стане с всякакво месо, също и с риба.

Сварих парче месо колкото кибритена кутийка. Накълцах го с дървеното чукало за орехи (стана на нещо като ситни трохи). Добавих равна кафена лъжичка меко масло, пълна кафена лъжичка кисело мляко и мъничко пресен копър. Разбърках до хомогенна смес. Намазах на филийка и я нарязах на кубчета. Самуил омете всичко  Laughing
Мъжът ми каза, че е вкусно. Аз не опитах, защото съм вегетарианка.
Тази рецепта може да стане и за възрастни - като се добавят сол, черен пипер, евентуално майонеза вместо киселото мляко, други неща на вкус. За по-голямо количество може да се смели направо в блендер.  Simple Smile

# 367
  • Мнения: 45
Зимна роза, много вкусно звучи със сигурност ще се опита  Wink
Рождения ден мислим да празнуваме вкъщи с баби и дядовци, лели и кумовете. Тортата ще я правя аз като от сега се подготвям, ще направя проба за 6. 12. именния ден на баткото  Laughing Ако тортата се получи добре ще кача снимка....
6poni, с изприщване по дупето беше големият ми син при всяко изникване на ново зъбче. В началото ходих по какви ли не доктори и накрая ни изписаха един кортикостероиден крем... След това започнах да мажа с домашно приготвена мас с невен, а сега това ползвам при необходимост и при бебчо...

# 368
  • Мнения: 175
Ще празнуваме рожденния ден на 2 транша. Сутринта ще се съберем с момичетата с които излизаме секи ден с дечицата. За тях ще подготвя хапки (всякакви и солени и сладки) и ще направя бисквитена торта за да могат и децата да ядът защото са малки. Хапките реших защото ще ни е по-лесн да се занимаваме с децата и няма да се бърка по чинии и работи. А следобяд ще се съберем с бабите, дятото и кръсниците. За тогава ще поръчам торта с някакви захарни фигурки да е шаренка и весела детска торта. Снимки ще си правим ние. Не смятам че ще е кой знае какво събитие, но искам да се съберем с всички на които държа...

# 369
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Правих домашен плодов крем. Измислих си рецептата, но взе, че стана божествен!  Crazy

Рецептата:
Скрит текст:
1 ябълка се вари на пара. В събралата се водичка на дъното на тенджерката се добавят 2 суп. лъжици брашно (може и царевично нишесте, чисто, без аромати, но аз нямах). Разрежда се с вода на око - да стане като боза. Аз разредих с домашно цеден гроздов сок, за да е по-сладко. Слага се на котлона и се бърка с тел. Става за 3-4 минутки. Като се охлади се добавя ябълката и половин банан. Ако е правено с вода може би трябва цял банан, за да е по-сладко.  Simple Smile

Много обичам да си измислям разни рецепти.  Laughing

# 370
  • Мнения: 48
Зимна роза, пробвах твоите питки с ябълка, много хубави стнаха ималкия ги хареса, обаче добавих канела и малка масло. Ти да вземеш книга с детски рецепти да направиш Wink

# 371
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Ееее, много се радвам, че са се харесали ябълковите ми измишльотинки  Grinning
Всичко може да им се добави - канела, орехи, стафиди...

# 372
  • Мнения: 0
Здравейте,
от няколко дни имаме сополки - станаха гъсти и зеленикави, а сега започна и кашлица. Предполагам, че е от зъбките. Сблъсквали ли сте се с подобен проблем? Искам да я лекувам с народна медицина, а не лекарства. Това, което научих като варианти са: шуслерови соли, сребърна вода, капки от лайка и мед. Ако знаете нещо друго, моля ви споделете!
Мерси!

# 373
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Лекар най-добре ще ти каже дали е от зъбите.  Peace
Сами изкара нещо като хрема от зъбите, но сополите му си бяха бистри, макар и течащи като река. И не е кашлял. От растежа на зъбите пада имунитетът и е възможно да се хване хрема. Консултирай се с лекар. Трябва да преслуша гърдите на детето, да прегледа гърлото и езика за зачервяване и налепи, а също и ушите за възпаление. Не лекувай на своя глава.
Дано бързо да се оправи дечко  Peace

# 374
  • Мнения: 441
Според преподавателките в яслите и познат зъболекар, избиването на зъбите не предизвиква вдигане на температурата. Проблемът идва от това, че бебетата си дъвчат ръцете много по-често когато избиват зъбките (след като са пълзели навсякъде и пипали навсякъде) и съответно налапват всякакви микроби.

Общи условия

Активация на акаунт