АВГУСТинче за море се стяга, но майка му от форума не може да избяга - 30

  • 24 995
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 27 524
Иглуб, мерси за линка  Hug

Миланова, разбира се, както ти казах то тук децата от 3-месечни тръгват на ясла, а всички са си ок. А да не забравяме, че има деца, на които яслата им се харесва много, а други, като мен например - пък никога не свикнаха и не харесаха нито детската градина, нито учлището  hahaha

Тази ваксина, Синфлорикс, тя за какво е? Тук ваксината за полио е комбинирана с тетанус, коклюш, хепатит В. Ама се казва Инфанрикс, но вероятно е същата? За нея има 4-ти прием 13-ти месец, ама то по-страшно ли е от първите три приема? И след това има още една, в 15-ти месец, 3-та доза от Превенара (пневмококите), това е  Thinking В БГ са същите, предполагам  Thinking

На Криско слагах за рубеола и заушка, както и варицелата и менингит С (ама педито тогава твърдо препоръча, пък аз нито четях, нито се интересувах тогава). За нея не съм решила още твърдо, вероятно ще ги пропусна, с изключение на варицелата. Те са изрично ако ги поискаш от педито.

Теф, честито ви забелване, щом така сте решили, дано няма ядове  Hug (то какво ли мнение сте очаквали от бг доктор, много трудно ще намерите педиатър или уролог, който да е в час по този въпрос  Simple Smile)

Уф, аз слагам коритото й на пода в банята, но тук баните нямат канал отвън, а в душ кабината да се нагъзя с коритото и с нея ще ми е много сложно, но скоро и това ще трябва да става вече  Crazy

Месечинке, аз чета кола за ядене на Борко и се чудя каква е тая кола за ядене  Joy

# 736
  • До морето
  • Мнения: 7 061
Oффф, пак забравих да пиша на Фери  Blush Фери, кърмата ми си спря сама супер бавно и постепенно. Не съм пила нищо, според мен Самуил се отби сам като по учебник  Laughing Последният месец се кърмехме само сутрин и вечер и по веднъж през нощта. ПОсле махна сутрешното, после махна и вечерното и остана само нощес. Когато едната нощ отказа да суче и изпи Ам, после през деня не го кърмих, вечерта пак заспа без цица и на следващият ден нещо бяхме на разходка и се размрънка и аз реших да го сложа на гърда и той направо взе да ме блъска и да се дърпа. Това ми беше последният опит за кърмен (на 21.05.). Повече не съм го слагала на гърда, той не е търсил и за секунда. Ккато беше страстно кърмаче, така се отказа изведнъж. Аз честно казано бая го преживях, ама сега съм много доволна, че така стана и нямаше никаква драма, а и се отби точно преди големите жеги - Идеал Петров  Laughing

ЧРД на Ачето на Бореборе! Да е жив и здрав, да бъде палаво, щуро, усмихнато и щастливо дете!

Роши, как е Рош днес?

За подаръци още не съм мислила, а трябва, че и за бабите и дядовците трябва да избирам  Rolling Eyes

# 737
  • Мнения: 20
Месечинка,аз и сега не го пия по толкова колкото ти каза. Сутрин и вечер само. Не съм много по лекарствата и пия само в мноо краен случай и ако не се търпи.
Но вече не усещам твърдо и бучки. Като натисна боли,но както казваш сигурно е травмирано.Сякаш и зърното боли обаче  newsm78 И ли така ми се струва от силната болка.


На Калина съм й обещала да не умирам ...никога. Това измислих. Мисля че за този момент не съм сгрешила и като порасне ще знае достатъчно за да знае че съм го казала за да я утеша.
Аз растях с майка която постоянно искаше да мре! Даже ни разказваше как ходила на някакъв гледач дето й казал,че на 39 г. ще умре.е,представете си как всяка година я питах "Мамо,на колко ставаш?" и ме беше страх да не дойде заветното 39  Cry Доста травмирано дете,а ! Е,още си е жива и не се е осъзнала.

# 738
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Блонди,
синфлориксът е аналог на Превенар. Другата тук е Пентаксим - ДТК+Полиомиелит+HAEMOPHILUS ТИП b (каквото и да значи това).
Муки,
Щом ти е подействала по-малка доза няма лошо. Просто за друг път ако се наложи спокойно може да пиеш и до 4 на ден. А това не е лекарство, то е естествена хранителна добавка, съдържа се в много храни, просто тук е извлечен Simple Smile Може и зърното да боли, ако е имало запушвания около него. Аз веднъж се бях запушила точно там, супер отвратително беше, защото и сукането/цеденето болеше, но щом веднъж се отпуши се успокоява полека-лека.

# 739
  • Мнения: 250
Посетихме докторката ни, няма видима причина за температурата, и продължавам със сиропите до поява на други симптоми или нормална температура. А каката вече нищо й няма, тя май от солидарност към братята си или от умора е била така, поне тя е добре със сигурност. Аз също се чувствам добре, като изключим че цял ден ми се спи заради снощи. Отделно това комбинирано с разходка и лек режим на хранене е малко изтощаващо. Общо взето засега сме 3:2 с болестта.

Вдъхнових се от опитите за отказване от памперси, но не събрах смелост за толкова сложно нещо на този етап, та реших да им спра достъпа до биберони - залъгалки. Скоро ще са големи момчета и смятам до другия месец да са без биберони. Вече са без тях на разходка, остава при приспиването да не ги търсят.
А другата пролет и лятото ми е за опити за отказване от памперсите, ако не пожелаят сами по-рано.

Каката се опитвам да я науча да използва тоалетната, засега без успех. Но имаме уговорка преди да започнат близнаците да използват гърнета, тя да се е отучила, защото няма място за 3 гърнета в банята.

Мина ни и консултацията: Саш е 9800гр, Владо е 9200гр, и двамата по 75см.

Последна редакция: чт, 18 юли 2013, 17:26 от Five magnificent

# 740
  • Мнения: 21
Момичета, не съм ви чела, нета ми е ужасно бавен  Crazy  Влизам само да дам отчет от днешната консултация. Дани е 9215( +540) и 76см(+1). Вчера му правихме и прощъпулка  Grinning Не ходи стабилно, но пък не му липсва желание и все бърза  Heart Eyes

# 741
  • Мнения: 38
Запис и от мен...

# 742
  • Мнения: 20

А нещо повече....?!

# 743
  • Мнения: 264
Да бе и аз се опулих  Mr. Green Ще имаме май 2 нови мами:) blood_cat представи се:)  Wink
Албена, ухааа добре сте качили  Laughing И Гогата много бърза като ходи и все пада, ама, да е жив и здрав:)

# 744
  • Мнения: 38
Ам...тъкмо си направих лентичка, но не излиза...както и да е..
Мама съм на момченце на 11м и 27 дни.
Божидар лази усърдно, все още не можем да ходим самостоятелно, но с всеки изминал ден става все по-уверен и се надявам,че и ние няма да се забавим с прощъпулника. Wink
От вчера може да се похвалим с ново зъбче..вече сме с 4 отгоре и 2 отдолу..Лошото е, че всеки зъб е съпроводен с много сълзи, безсънни нощи , мрънкане и раздразнителност.. Като се сетя ,че идва ред на кътници и... но каквото такова,ще го преминем и този период.. 
Хайде това от мен за сега  Blush Blush Blush
 

# 745
  • Мнения: 264
blood_cat, айде официално вече, добре дошла на теб и Божидар  Mr. Green А ти от къде си? Как се казваш? Wink
Хи хи забалязала съм, че когато някоя мама реши да се запише и след нея се записват и други  Mr. Green Помня ВДТ, така се беше престрашила  newsm78, може и да бъркам  Mr. Green

# 746
  • Мнения: 38
Ами, дано да има още...Казвам се Катя. Живеем в София по принцип, но откакто малчо се роди сме при моите родители В Нови Хан (не знам дали ви говори нещо, намира се близо до София ), по добре ни е, къща , дворче, спокойно е и чудесно за разходки..Както се очертава, може би ще останем още тук, защото не ни приеха в общинска детска градина в София и се записахме тук..живот и здраве на пролет ще сме в ясла.. Wink

# 747
  • Мнения: 27 524
Хайде на новата тема с благодарности за заглавието на Фери  Hug

Общи условия

Активация на акаунт