Енгин Акюрек - преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” - Тема 215

  • 45 304
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 293


Здравейте, мили мои... newsm51
Гледам снимката на Керим от момента, когато осъзнава случилото се и си мисля за терапевтичния ефект, който той изигра върху Фатмагюл – безкористно и самоотвержено постави живота си като залог в краката й.
Аз не твърдя, че на нея й е било лесно. Когато човек пострада от насилие светогледът му се променя. Цялото му същество се обръща наопаки. В душата му, в начина му на живот зейва огромна дупка и му се струва, че всяко зло, всяко чудовище ще влезе безпрепятствено през нея. И го обзема страх. Див, нечовешки страх. И погнуса, в случая на Фатмагюл. Нямаше искрица, нямаше светлина. Агония на тяло и на съзнание. Цялата беше само болка.
Този страх може да бъде преборен само ако човек погледне случилото се в очите. Иначе той те разгражда, изяжда те клетка подир клетка като злокачествен рак.
Олицетворение на този страх беше Керим – един от злосторниците, макар и всъщност да нямаше вина. Той беше пред очите й ежеминутно, ежечасно, ежедневно и й напомняше за случилото се. Но с поведението си я уверяваше , че все пак е просто човек, а не чудовище от нейните кошмари. И бавно-бавно ужасът започна да се разсейва, дупката започна да се запълва с неговата човещина, топлота, търпение и всеотдайност. Чертите на Фатмагюл се отпуснаха, сърцето й, свито в юмрук, се отвори за щастието.  Имаше жестоки моменти, болезнени и за двамата, когато страхът и ненавистта надделяваха над любовта и без малко да я погубят, но посоката вече бе начертана.
Тук възниква въпросът може ли човек да се промени и да започне отначало? Да захвърли миналото като стара дреха и да заживее като някой друг? Достатъчно ли е само облекчението от възмездието?
И си отговарям: може, но не е достатъчно само да получиш възмездие. Керим беше олицетворение на силата на изкуплението, мехлема на опрощението. От него бликаше желание да съедини двете части – светлата и тъмната – в едно цяло и той предаде това желание на Фатмагюл.
Ако тя бе оставена да се бори сама със своята болка и ужас, резултатът нямаше да е положителен и тя нямаше да овладее този страх.. От състоянието й на безизходица бе извадена най-вече от Керим. Той й показа, че животът има и светла страна, че си заслужава човек да живее, стига да имаш доверие в някого. И в неговата любов, а не някакво подобие на любов, което щеше да има с Мустафа…

# 706
  • Мнения: 23 341
 

Привет момичета!

Нека съботният ден бъде спокоен, ведър и пълен с положителни емоции !

# 707
  • Мнения: 4 966


"Аз съм този човек, Фатмагюл"... Аз съм и този, който те посочи в тъмното, аз съм и този, който ти посочи светлината...

 newsm51 Любов

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 34 210


Момчето преди да започне кошмара.
.............
Любов, страхотни размисли. Гони, да минава леко работния ден. Марта май днес Керим ни е на всички на сърце. Марица вероятно е в творчески моменти.
............
Да не забравяте - по едно оче и в темата. Ех, как ни липсва сега една нова снимка....

# 709
  • Мнения: 4 966


"Момент"

Позна, Марианка, забавлявам се с Енгин...

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 405
Момичета, привет!
Кой в домашната ,кой в служебната тръстика е до ушите LaughingНо да минава бързо и задължително едното око е тука Heart Eyes
Аз до обяд бях тук ,че даже и се изморих  Embarassed

Скрит текст:

Затова сега ще направя като Керим:

Хубав почивен ден ,до после   Hug

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 34 210


haqsko, оглеждайте се с Гони по плажа...момчето се приготвя. Може да ви изненада.

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 405
Марианка,ето така съм на плажа Grinning

То това моето вече на нищо не прилича:
Скрит текст:
Ходих преди няколко дена в близкия до нас МОЛ.Там открили изложба за подводния свят и съкровищата на морето-риби, корали и други.Но в следващия момент виждам ,че има и изложена екипировка за водолази.Че като залепна Хаяско,ще речеш надява плавниците и се гмурка.Ама на домочадието не казвам откъде е тази любов към подводните спортове и оборудването им  ooooh! .

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 405
Предлагам нещо разхлаждащо  Blush

# 714
  • Мнения: 1 097

Да не ви изпусна,преди да се преместите се разписвам.Имам малък ангажимент свързан с определено време и после ще съм по-трайно в темата.

# 715
  • Мнения: 1 097
За да не ми се разсърди Булута

# 716
  • Мнения: 4 966


Продължавам да се забавлявам с двамата. Simple Smile) Предлагайте заглавие Simple Smile

# 717
# 718
  • Мнения: 4 966


Напомнят ни... Как е изглеждал Енгин между ролите...



Това е Енгин... преди да се промени в нова роля. Simple Smile

Хаяско,

Скрит текст:
ще ме накараш и аз да потърся специализирани магазини... Wink)) Да се образовам, де. Simple SmileJoy

# 719
  • Мнения: 23 341


Хаяско, направо си за завиждане - хем морето ти на една ръка разстояние, хем добиваш представа по отблизо за аксесоарите които се ползват при подводните спортове...

Мен са ме обявили доста отдавна за ... във връзка със пристрастията ми към ... "общите ни интереси" ако мога да така да се изразя.

В момента пиша от лаптоп, където всичко ми е на обратно - затова съм и по кратка, защото незнайно как някои неща ми изчезват докато ги напиша 

Ето - 4 нови отговора няма да свикна и това е...трудно се разделям с придобитите си навици ...

Общи условия

Активация на акаунт