Кое мляко за кърмачета избрахте за вашето бебче #4

  • 44 884
  • 225
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 170
Млякото на Ганчев се произвежда в Полша, но не знам защо не пише, че е там, а ЕС. Пише PL на едно овално кръгче, близо до баркода, но защо баркода е български, не знам...
Баркода е БГ, защото товае изискване, което трябва да се спазва. Същото и с Еu

Винаги съм си мислела, че баркода трябва да отговаря на страната, в която е произведена дадена стока. Другият вариант е млякото само да се пакетира в БГ.

# 61
  • UK
  • Мнения: 5 999
Много полезна тема  bouquet

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Хипп Комбиотик, но го ползвам само за да приготвям кашите и за храненето преди заспиване. Харесва му и явно го засища, защото от 6-месечен го пие за вечеря и спи по 9 часа Simple Smile Не е повръщал.

# 63
  • Мнения: 20
Ако евентуално искам да сменя марката мляко на малкият, как става това - постепенно ли се вмъква новата храна или може директно да си  мине на нея?  newsm78

# 64
  • София
  • Мнения: 4 143
Ако евентуално искам да сменя марката мляко на малкият, как става това - постепенно ли се вмъква новата храна или може директно да си  мине на нея?  newsm78

Постепенно, защото ако е рязка смяната може да предизвика - запек, диария и други проблеми. Но по принцип смяна е добре да се направи при консултация с педиатър или друг специалист, а не така на своя глава.

# 65
  • Мнения: 20
Ако евентуално искам да сменя марката мляко на малкият, как става това - постепенно ли се вмъква новата храна или може директно да си  мине на нея?  newsm78

Постепенно, защото ако е рязка смяната може да предизвика - запек, диария и други проблеми. Но по принцип смяна е добре да се направи при консултация с педиатър или друг специалист, а не така на своя глава.

Благодаря.  Grinning Ще послушам съвета.Не съм се замисляла, че това може да доведе до проблеми ама то за това се пита.  Mr. Green

# 66
  • София
  • Мнения: 4 143
Ако евентуално искам да сменя марката мляко на малкият, как става това - постепенно ли се вмъква новата храна или може директно да си  мине на нея?  newsm78

Постепенно, защото ако е рязка смяната може да предизвика - запек, диария и други проблеми. Но по принцип смяна е добре да се направи при консултация с педиатър или друг специалист, а не така на своя глава.

Благодаря.  Grinning Ще послушам съвета.Не съм се замисляла, че това може да доведе до проблеми ама то за това се пита.  Mr. Green

Разбира се Simple Smile По добре ако има някакъв проблем или смятате, че млякото не е ОК да се консултирате със специалист и след това да се смени. Ако той прецени ще ви каже какво да вземете и как да преминете към него без да се създадат проблеми за детето.

# 67
  • Мнения: 327
 Храним се с Нан.

# 68
  • Мнения: 44
Аз давам НАН1 и никога не сме имали проблеми, може би защото е свикнал, не съм и пробвала да го сменя с друго мляко.

# 69
  • Мнения: 20
Аз давам НАН1 и никога не сме имали проблеми, може би защото е свикнал, не съм и пробвала да го сменя с друго мляко.

AngelHaze, здравей.  Simple Smile
Искам да те попитам дали предлагате водичка на бебчето и ако давате, по колко долу-горе за денонощие изпива?

# 70
  • Мнения: 327
От вчера заменихме Нан1 с Нан АР по съвет на педиатъра, защото бебка повръща. Много трудно го намерих обаче. В Кауфланд и Билла го търсих и не го продават. Имам проблем с разбиването му-стои на буци и е гъсто.

# 71
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
От вчера заменихме Нан1 с Нан АР по съвет на педиатъра, защото бебка повръща. Много трудно го намерих обаче. В Кауфланд и Билла го търсих и не го продават. Имам проблем с разбиването му-стои на буци и е гъсто.
Всчики НАН са с по гъста консистенция от другите АМ.
Съветвам те да доливаш водата на порции и така поетапно да разбиваш до хомогенизиране.
Хамалогия си е  да,но иначе оставаш без ръце от друсане на бутилката/от личен опит зная/

# 72
  • Мнения: 33
Здравейте мами имам нужда от съвет . Моята бебка е на кърма изцедена защото беше на месец и  отказа да суче . Само че кърмата ми взе да намаля и се налага едно хранене да замествам с АМ и то не всеки ден но искам да имам за всеки случай. Та взех Лактана Био то беше един рев едно чудо и това мляко ми мирише ужасно. Предложих го два пъти а бебка така и не го засука само го опита и почна да върти глава , след това купих Аптамил първия път не го засука , втория изпи 100мл с триста зора и след това беше някак ревлива и кисела и снощи пак и дадох въобще не го искаше . Като изцедих кърма си я изяде всичката . Сега мисля да взема Хип Комбиотик та да видим какво ще стане , а и тя реално не е пила АМ и предполагам няма да и пречи че ги сменям млеката . Въпроса ми е кое АМ е най близко до вкус със кърмата та да взема него и да и хареса.

# 73
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте мами имам нужда от съвет . Моята бебка е на кърма изцедена защото беше на месец и  отказа да суче . Само че кърмата ми взе да намаля и се налага едно хранене да замествам с АМ и то не всеки ден но искам да имам за всеки случай. Та взех Лактана Био то беше един рев едно чудо и това мляко ми мирише ужасно. Предложих го два пъти а бебка така и не го засука само го опита и почна да върти глава , след това купих Аптамил първия път не го засука , втория изпи 100мл с триста зора и след това беше някак ревлива и кисела и снощи пак и дадох въобще не го искаше . Като изцедих кърма си я изяде всичката . Сега мисля да взема Хип Комбиотик та да видим какво ще стане , а и тя реално не е пила АМ и предполагам няма да и пречи че ги сменям млеката . Въпроса ми е кое АМ е най близко до вкус със кърмата та да взема него и да и хареса.
Напротив!Хич не е хубаво да сменяш постоянно млеката.Консултирай се с педиатъра ви и преценете заедно коя е най-удачната формула за бебето.

# 74
  • Мнения: 33
devi4ca тя реално не е пила АМ само е близала и не и харесват на вкус . След разговор с педи ми каза че тези млека които съм пробвала са хубави и да пробвам хипа дали няма да и допадне . Та затова питам ако има мама със подобен проблем да ми каже как се е справила защото кърмата ми просто намаля и не знам докога ще одържам положението.А не искам да давам на детето си нещо което не харесва още по малко да я храня с рев

Общи условия

Активация на акаунт