Кое мляко за кърмачета избрахте за вашето бебче #4

  • 44 955
  • 225
  •   1
Отговори
# 75
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
devi4ca тя реално не е пила АМ само е близала и не и харесват на вкус . След разговор с педи ми каза че тези млека които съм пробвала са хубави и да пробвам хипа дали няма да и допадне . Та затова питам ако има мама със подобен проблем да ми каже как се е справила защото кърмата ми просто намаля и не знам докога ще одържам положението.А не искам да давам на детето си нещо което не харесва още по малко да я храня с рев
Разбрах те!
Затова и писах,да направиш съвместна консултация с педиатъра и да се спрете на едно АМ.Безразборното сменяне формула е лошо за детето.
Щом си решила да дохранваш,решаваш с какво и ако понася на детето продължаваш само с нея.
Нормално е да се дръпне в началото,съвсем различно е кърма и АМ!
Успех и бърза адаптация желая  Hug

# 76
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте мами имам нужда от съвет . Моята бебка е на кърма изцедена защото беше на месец и  отказа да суче . Само че кърмата ми взе да намаля и се налага едно хранене да замествам с АМ и то не всеки ден но искам да имам за всеки случай. Та взех Лактана Био то беше един рев едно чудо и това мляко ми мирише ужасно. Предложих го два пъти а бебка така и не го засука само го опита и почна да върти глава , след това купих Аптамил първия път не го засука , втория изпи 100мл с триста зора и след това беше някак ревлива и кисела и снощи пак и дадох въобще не го искаше . Като изцедих кърма си я изяде всичката . Сега мисля да взема Хип Комбиотик та да видим какво ще стане , а и тя реално не е пила АМ и предполагам няма да и пречи че ги сменям млеката . Въпроса ми е кое АМ е най близко до вкус със кърмата та да взема него и да и хареса.

Marysa, защо не пробваш Селия Експерт? Млякото е френско и аз съм изключително доволна от него.

# 77
  • Мнения: 2 052
Аз започнах да дохранвам на 9м. и се прие единствено Лактана Био от първия път. В началото няма как да и хареса при положение, че е на кърма. Ще свикне Simple Smile

# 78
  • София
  • Мнения: 6 361
Marysa, продължавай с цеденето, дори и 'на празен ход', в един момент млякото ще се увеличи, просто малко постоянство и упорство трябва.
Детенцето е свикнало на кърма и затова не харесва вкуса на млеката. А може да е била нервна, ако АМ й е дразнело нещо стомахчето.

Моя приятелка се цеди, а половината хранения са с АМ, сега дава Хипп, преди даваше друго (мисля, че Хумана), след това за малко Фризо вом, защото беше много запечено бебето.

Ние сме с НАН 1 по съвет на педиатърката, според нея е хубаво и вкусно мляко.

# 79
  • Мнения: 1
Здравейте , моята бебка е на 3 месеца и 8 дни. От раждането до сега е на изцедена кърма , защото не успя да засуче. Няколко пъти опитвам да давам АМ , но без успех.Първо пробвах аптамил ,изяде го , но след 2 часа повърна всичко на фонтан. Вчера купих Фризо вом по съвет на педиатъра , то е много гъсто и мирише ужасно , изяде 20 гр. , след това яде кърма и повърна всичко след 1 час. Днеска и дадох пак , като усети ,че не е кърма и почна  да и се повдига. Не знам с какво мляко да заменя кърмата , не мога бизкрайно дълго да сменям млека. Педиатрите нямат адекватно мнение по въпроса , казват опитваш докато свикне.

# 80
  • Мнения: 64
Милумил-а го дават за злояди деца Peace

# 81
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Че то детето не изглежда да е злоядо. Просто иска кърма. То не се разбира какъв е казуса тука. Livshe, защо просто не продължаваш да се цедиш или ти е писнало и за това искаш да го минеш на АМ? Аз препоръчвам Хипп Комбиотик от личен опит...Всеки педиатър работи с даден представител на фирма за АМ и получава пари и подаръци от съответната фирма за да изписва тяхното мляко. Ти си преценяваш, но моя съвет е да цедиш поне още 3 месеца.
Успех!

# 82
  • Мнения: 33
Здравейте мами благодаря за съветите на всички . Бебка най после захапа Хип комбиотика  два дни давам и го приема сравнително добре . Днес не се наложи и дано до утре да не му е забравила вкуса  Simple Smile

# 83
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Момичета, какво АМ да предложа на детето си (точно на 1 год.)? Досега е бил на кърма. Направо с преходно мляко за деца над 1 годинка ли да започна? Thinking Колко ще го пие е друг въпрос, защото и кърмата напоследък доста често я отказваше, но поне да опитам. Според педи трябва да давам пълномаслено краве мляко, но нещо не ми се иска...

# 84
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Момичета, какво АМ да предложа на детето си (точно на 1 год.)? Досега е бил на кърма. Направо с преходно мляко за деца над 1 годинка ли да започна? Thinking Колко ще го пие е друг въпрос, защото и кърмата напоследък доста често я отказваше, но поне да опитам. Според педи трябва да давам пълномаслено краве мляко, но нещо не ми се иска...
Не бих дала прясно мляко,рано е още.
Дъщеря ми след годинката започна с Нестле Джуниър 1+.
Има голям избор на пазара:Хип,Лактана,Милумил.

# 85
  • Мнения: 2 052
Елфи, и аз не бих дала прясно мляко, не бързай с него. Можеш да започнеш с АМ за след 1г. Нямам голям опит с АМ за да правя сравнение, доволна съм от Лактана.

# 86
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Благодаря, момичета   bouquet
Ще взема Лактана за след 1 година, пък дано да пие, ако не иска, здраве да е, вече е голям Crossing Arms
Прясно мляко и аз категорично още няма да давам. Споменах го, защото сме в Германия и тук педиатрите масово препоръчват да се започне с прясно мляко още на 10 месеца, но в тяхната система за захранване и без това има доста неща, с които не съм съгласна.

# 87
  • София
  • Мнения: 6 361
Здравейте , моята бебка е на 3 месеца и 8 дни. От раждането до сега е на изцедена кърма , защото не успя да засуче. Няколко пъти опитвам да давам АМ , но без успех.Първо пробвах аптамил ,изяде го , но след 2 часа повърна всичко на фонтан. Вчера купих Фризо вом по съвет на педиатъра , то е много гъсто и мирише ужасно , изяде 20 гр. , след това яде кърма и повърна всичко след 1 час. Днеска и дадох пак , като усети ,че не е кърма и почна  да и се повдига. Не знам с какво мляко да заменя кърмата , не мога бизкрайно дълго да сменям млека. Педиатрите нямат адекватно мнение по въпроса , казват опитваш докато свикне.
Пробвай с АМ, което е за деца с лека непоносимост към протеина на кравето мляко. Не помня кое беше, защото тепърва и аз с малката купувам АМ, но като ги разглеждах в магазина видях няколко такива. Ако даваш Фризо вом, мисля трябва с по-широка дупка на биберона.

# 88
  • Мнения: 513
Момичета, какво АМ да предложа на детето си (точно на 1 год.)? Досега е бил на кърма. Направо с преходно мляко за деца над 1 годинка ли да започна? Thinking Колко ще го пие е друг въпрос, защото и кърмата напоследък доста често я отказваше, но поне да опитам. Според педи трябва да давам пълномаслено краве мляко, но нещо не ми се иска...
можеш да преминеш направо към Nestle junior или Humana kinder, на приемлива цена са и са хубави на вкус.  Peace

# 89
  • Мнения: 513
Здравейте , моята бебка е на 3 месеца и 8 дни. От раждането до сега е на изцедена кърма , защото не успя да засуче. Няколко пъти опитвам да давам АМ , но без успех.Първо пробвах аптамил ,изяде го , но след 2 часа повърна всичко на фонтан. Вчера купих Фризо вом по съвет на педиатъра , то е много гъсто и мирише ужасно , изяде 20 гр. , след това яде кърма и повърна всичко след 1 час. Днеска и дадох пак , като усети ,че не е кърма и почна  да и се повдига. Не знам с какво мляко да заменя кърмата , не мога бизкрайно дълго да сменям млека. Педиатрите нямат адекватно мнение по въпроса , казват опитваш докато свикне.
здравей, на тази възраст бих давала ХА мляко, по простата причина че когато детето е било на кърма в началото и е толкова малко, не е хубаво да се смесва или преминава така бързо на АМ. Има риск от алергия. Препоръчвам ти Аптамил ХА, то единствено от всички които сме опитвали не е с променен вкус.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт