Електронни четци - X

  • 68 793
  • 759
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 7 819
Да повтория. Искам да си купя кинтал. После от чита нката тегля например Преди да се родя на Иваило Петров но то е на еpub и какво правя?
Сваляш го в txt от Читанката и го четеш директно или го сваляш е epub/fb2 пускаш през Калибре (програмата е безплатна) и го преформатираш в mobi, качваш и четеш.

# 151
# 152
  • Varna
  • Мнения: 433
добре ама май май kindle не чете mobi?
Или само при мен е така-изобщо не ми ги рапознава-само тхт и пдф
?Нещо май не правя както трябва

# 153
  • Мнения: 225
добре ама май май kindle не чете mobi?
Или само при мен е така-изобщо не ми ги рапознава-само тхт и пдф
?Нещо май не правя както трябва

А, чете, чете, нещо бъркаш... newsm78

# 154
  • София
  • Мнения: 291
Откъде можеше да се свали във формат, подходящ за киндъл, цялата chitanka? Помня, че имаше някъде в темите линк, но не мога да го намеря.

# 155
  • Мнения: 561
добре ама май май kindle не чете mobi?
Или само при мен е така-изобщо не ми ги рапознава-само тхт и пдф
?Нещо май не правя както трябва

Естествено че чете в моби - основен формат е. Wink
На тхт не е удобно - големи разстояния м/у редовете и т.н. ПДФ не можеш да променяш шрифта и също не е удобно много.
Изтегли файла в фб2 . После  разархивирай първо файла, тогава  го прекарай през Калибър в моби и запази моби файла на компа (десен бутон върху линка моби).
Ако не разархивираш пак ще може да се преформатира в моби, но четеца няма да го чете. Казвам го от опит  Mr. Green

Направи си няколко книги наведнъж и после от компа на Киндъла с копи/пейст. И от Калибъра има начин да зареждаш направо устройството, но аз го правя по гореописания начин.
Малко е досадно наистина, но ако го направиш с десетина книги ще ти отнеме 15-на минути и седмици четене после. Лошото е, че се чудя от къде да започна  Mr. Green

Последна редакция: ср, 17 юли 2013, 09:46 от Na_Vesi_Pateto

# 156
  • Мнения: 561
Откъде можеше да се свали във формат, подходящ за киндъл, цялата chitanka? Помня, че имаше някъде в темите линк, но не мога да го намеря.

Няма подходящ формат за киндъла, а как се сваля цялата пише .
http://wiki.chitanka.info/%D0%97%D0%B0_%D0%9C%D0%BE%D1%8F%D1%82% … D0.B5.D0.BA.D0.B0

# 157
  • София
  • Мнения: 291
Благодаря!

# 158
  • Мнения: 267
добре ама май май kindle не чете mobi?
Или само при мен е така-изобщо не ми ги рапознава-само тхт и пдф
?Нещо май не правя както трябва

Естествено че чете в моби - основен формат е. Wink
На тхт не е удобно - големи разстояния м/у редовете и т.н. ПДФ не можеш да променяш шрифта и също не е удобно много.
Изтегли файла в фб2 . После  разархивирай първо файла, тогава  го прекарай през Калибър в моби и запази моби файла на компа (десен бутон върху линка моби).
Ако не разархивираш пак ще може да се преформатира в моби, но четеца няма да го чете. Казвам го от опит  Mr. Green

Направи си няколко книги наведнъж и после от компа на Киндъла с копи/пейст. И от Калибъра има начин да зареждаш направо устройството, но аз го правя по гореописания начин.
Малко е досадно наистина, но ако го направиш с десетина книги ще ти отнеме 15-на минути и седмици четене после. Лошото е, че се чудя от къде да започна  Mr. Green

По-сложен начин не бях чела за форматиране към моби  #Crazy
Най-добре е книгите да се свалят е epub формат ( той е добре форматиран) и след това през калибрето когато се пращат към киндъла те пита дали искаш да се форматират в моби. Даваш "yes" и всичко е ок Peace

# 159
  • Мнения: 561
Дам, не претендирам за ефективност и опитност, от скоро ползвам и съжалявам, ако заблуждавам  Confused, Просто някъде четох, че чрез фб2 е най-добре в моби и споделям как аз го правя.
Ще опитам и твоя вариант. Благодаря за предложението. Wink
Освен това, ползвам време за това без четеца да е до мен и включен и за това си ги подготвям предварително. Peace

Последна редакция: ср, 17 юли 2013, 11:30 от Na_Vesi_Pateto

# 160
  • Мнения: 7 819
Аз също, когато преформатирам, предпочитам да ползвам фб2, ако имам възможност не епъб.

# 161
  • Мнения: 304
купихме киндал от техномарке169лв. Много сме доволни. Сваляме в тхт

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Относно коментираните по-горе формати:

 - .txt и неговите аналози са най-бедни откъм представяне - няма форматиране, няма активни препратки, просто един гол текст
 - .epub - с добро форматиране, но не винаги когато от него се преминава в друг формат като .mobi се получава 1 към 1, понякога се губи корицата или някои други графики от книжката
 - .fb2 - това за мен е идеалният формат, от него се преминава във всеки друг без загуба на каквото и да е инфо, препратки, снимки, графики Peace

Работата с Калибре е много лесна и интуитивна, и това, че ще отделя 10 мин, за да си преформатирам книгите във формат, подходящ за моя четец, хич не е от значение след като накрая ще имам книжки, идентични 1 към 1 с оригиналните книжни варианти, а четенето ще е пълно удоволствие Peace

# 163
  • Мнения: 267
Дам, не претендирам за ефективност и опитност, от скоро ползвам и съжалявам, ако заблуждавам  Confused, Просто някъде четох, че чрез фб2 е най-добре в моби и споделям как аз го правя.
Ще опитам и твоя вариант. Благодаря за предложението. Wink
Освен това, ползвам време за това без четеца да е до мен и включен и за това си ги подготвям предварително. Peace

Не съм искала да обидя никой, просто цялата процедура ми се стори много сложна.
Аз също си подготвям книги предварително, просто качвам epub и го конвертирам към mobi, а после решавам какво да си кача.
Колкото до това кой е идеалният формат... не съм много компетентна относно различните формати, но това което съм свалила от читанка в epub винаги е било много добре форматирано и за мен лично това е най-лесния и удобен за четене начин.

# 164
  • Мнения: 832
Един въпрос относно този калъф за NOOK - всъщност ще пасне ли на NOOK Simple Touch? Обърква ме това '2', което е написано след името на Нук в посочения търг, да не би да е нещо по-различно.

Общи условия

Активация на акаунт