Плакнене на устата?

  • 1 747
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
Ние си имахме млечница още от болницата. Лекувах беба с нистатин-глицерин, а себе си с Гармастан. И давах лъжичка вода след хранене...Все едно давах хинин-с такова отвращение плюеше. сега от 2 месеца няма досег с вода. Няма млечница. А често повръща. Гърдите ги заплаквам веднъж дневно само с вода.
Колкото и да е топло времето-няма нужда от вода. Стига да се храни на поискване.
Емито, би трябвало да ти мине за няколко дни. Но не знам дали и ти трябва да се мажеш с Дактарин /на мен Нистатин-ът не ми помогна/.
А гърдите НЕ е добре да се мият/мажат със сода-алкалната среда изсушава кожата и нарушава защитния слой.

# 16
  • Мнения: 4 242
Опитвала съм няколко пъти да изплаквам след кърмене, но на Ива и се догаждаше и повръщаше и погълнатото мляко и аз се отказах. Млечница не е имала до сега.

# 17
  • Мнения: 7 430
Моят бонбон в началото не връщаше и аз давах по 1-2 лъжички вода - и не хвана млечница  Naughty После вече, когато се сещах - давах, но бе по-рядко, а и той почти след всяко хапване връщаше и дори и да давах, едва ли щеше да има резултат Wink
А това за рахита - за пръв път го чувам #Crazy

# 18
  • Мнения: 398
В болницата ме съветваха да й чистя по 2-3 пъти на ден устата с влажна кърпа, която слагам върху показалеца. Ама опитахме и пълен крах, тя си крие езика - ела го изчисти. Та нищо не правим в това отношение, до сега не съм й давала въобще вода.

Първите дни й беше бял езика и се опасявах да не е хванала млечница. Но като почнах да давам витамин Д и от него сякаш се прочисти от налепеното мляко и да чукна на дърво - нямаме такива проблеми.

Не е нужно да миеш преди всяко кърмене гърдите. Един път на ден и честа смяна на тампончетата за кърмене, ако се мокрят много, са достатъчни.

# 19
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
A тази млечница боли ли? Мене или беба? Само по езика на беба ли се познава? newsm78
да боли го бебчето предполагам че и теб,млечницата се познава не по това че на бебето му е бял езика а по това че отстрани на бузки те има белички неща като афти

Цитат
плакна с вода след всяко кърмене и па хванахме млечница. за препатилите мами, ползвам дактарин, кога ще му мине на бебо? мажа и зълната. ще ми мине ли и на мен? благодаря
зависи колко се е разпространила млечницата -може да се доста упорити тези гъби,на нас лично с Дактарин за два дена с по максимум две намазвания се оправиха нещата а дактарина и на теб ще ти помогне

# 20
  • София
  • Мнения: 563
миенето на гърдите не помага срещу млечница, но изсушава кожата ти и е възможно да получиш рагади
Простете моето невежество, ама какво е "рагади"? Embarassed

# 21
  • Мнения: 1 559
   Рагадите са болезнени ранички на зърната. Най-често се получават от неправилно поставяне на бебето на гърда.
   Плакнене на устата не е нужно според мен...и аз в началото опитах 2-3 пъти да дам вода с лъжичка след кърмене.Резултатът - рееев  ShockedДребчо обича да заспива на гърда и през първите месеци бяхме като залепнали един за друг и бебко само папаше денонощно. Та трябваше постоянно да го мъча с вода ли? Пък и идеята да събуждам сладко задрямало на гърда бебе ми се струва абсурдна. Млечница не сме имали Laughing Според педката имахме,ама тя явно беше в грешка, тъй като "млецницата" ни изчезна, щом спрях да я третирам (при гъбична инфекция това не е възможно).
    Млечницата представлява нещо като бяла пелена, като каймак,налепи. И се получава от какво ли не (пиене на антибиотици от майката или от бебо, консумиране на прекалено много сладки неща от мама, анемия на мама и т.н.), пусни търсачка.

Последна редакция: пн, 06 мар 2006, 16:05 от MammaEli

Общи условия

Активация на акаунт