МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 13

  • 40 798
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 298
TDI , за стволови клетки,мога да ти отговоря само в частта - как е манипулацията.
Аз дарявах стволови клетки и нищо не усетих. Пъпната връв не се реже веднага,
тоест за известно време седяхме свързани, докато точат кръвта.
Абсолютно безболезнена манипулация е...Успех!

# 691
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
В девата възможно ли е да се лежи за задържане по здравна каса? Трябва ли да им се носи някакво направление?

Възможно е да. Аз така лежах по ЗК. Не се иска направление - отиваш на преглед и ако доктора прецени те приема. На ден се заплаща допълнително по 5лв. и стотинки (това се заплаща, в която и болница да те приемат, само при раждане не се дължи такава такса, до колкото знам) + допълнителните разходи за храна, т.к. ЗК поема само 3 лв. на ден, но пък плюса е, че можеш да си поръчваш за хапване, а и не е скъпо. Първоначалния преглед, след който са те приели, също се заплаща накрая като те изписват. Peace

това не е така...лежах в Шейново и 1 стотинка не съм платила, ни за храна, ни за преглед, просто на всяко място е различно.

# 692
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
TDI , за стволови клетки,мога да ти отговоря само в частта - как е манипулацията.
Аз дарявах стволови клетки и нищо не усетих. Пъпната връв не се реже веднага,
тоест за известно време седяхме свързани, докато точат кръвта.
Абсолютно безболезнена манипулация е...Успех!

А на болницата нещо плаща ли се или само на фирмата, която ще ги съхранява?

За таксата, явно наистина е различно, но така или иначе според мен си заслужават тези 5лв., условията в болницата наистина са много добри, персонала също е много отзивчив - като натиснеш бутона и за секунди са при теб, обясняват, много са мили  Peace

# 693
  • Мнения: 1 298
TDI , не съм раждала в България, затова и казах, че мога да ти дам отговор само в частта
- същинска манипулация. Wink

Моите ги дарих и така или иначе нищо не съм плащала, не ги и съхранявам.
Те си се оправят с тях, но не са ми писали, казах че ще ме уведомят,
ако намерят донор, явно не са. newsm78

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 166
Момичета, някоя от вас има ли телефонът на Ани? Писах й на лични, но тя от доста време не е влизала, а имам въпроси, които бих искала да обсъдя с нея.

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
аз го имам да, ама ако искаш може да й пишеш и във фейса Simple Smile Ако не пиши едно ЛС и ще ти го дам.

# 696
  • Мнения: 84
Момичета, някоя от вас има ли телефонът на Ани? Писах й на лични, но тя от доста време не е влизала, а имам въпроси, които бих искала да обсъдя с нея.

Тук, тук!  Heart Eyes
tsangel , имаш поща Hug
TDI - не, към болницата нямате никакви финансови задължения за съхранение на стволови клетки. Договорите се сключват със самата фирма, която си избрала, а тя вече организира нещата с нас. Всеки лекар, който работи в отделението е сертифициран и може да взема кръв за това.
...Сърбят ме ръцете да се намеся в една друга тема, на една друга болница, където представител на лечебното заведение коментира и дава "компетентни" отговори за условията в "Дева Мария" ... ама днес съм с добрите и ще си замълча...за момента. Никога не съм си позволявала да изказвам мнението си, или да квалифицирам работата в другите болници, моля и колегите от там да не го правят. Тази политика не е присъща за нас! Жалко, че други разчитат не на способностите си, на екипите си, на базата си ...а на черния ПР.... но понякога това е единственото с което разполагат.

# 697
  • Мнения: 1
 Здравейте, не мога да видя графика на училището за родители. Като отворя сайта точно върху дните и часовете се отваря и някакво приложение, което ми пречи.  Дали не може да се направи нещо по въпроса?

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Ани, намеси се...ако не дай линк ние ще се намесим Simple Smile

# 699
  • Мнения: 84
Ани, намеси се...ако не дай линк ние ще се намесим Simple Smile

Таничка...грозно ми е вече. Вече какво ли не съм чула по наш адрес. Даже понякога чета тука и се чудя - абе аз в друга болница ли работя, за нас ли става въпрос... Както и да е, няма да спамя нашата хубава и добронамерена темичка.  Hug

Ето го и графика на болницата: http://www.devamaria.com/divisions/id/1/page/3
Пробвах с няколко браузера... навсякъде ми излиза  newsm78
Някой друг има ли го този проблем?

# 700
  • Мнения: 0
Да, при мен върху датите и часовете за провеждане на лекциите отгоре излизат клипчета на болницата Simple Smile

# 701
  • Мнения: 84
Да, при мен върху датите и часовете за провеждане на лекциите отгоре излизат клипчета на болницата Simple Smile

мх..
ще го кача целия във фб страницата на училището и ще ви дам линк. Пускаме нов сайт, там се надявам да няма такива проблеми  Peace

# 702
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Благодаря, Ани. Това щеше да ми е следващия въпрос - дали всеки д-р може да вземе пробата, въпреки, че като говорих с едната фирма и ме питаха с кой д-р ще раждам, като казах Хубчев, от фирмата казаха "ааа да, д-р Хубчев, добре " Wink

За програмата на училището - да не би да отваряте през Mac? На мен така ми дава актуализация на някакво приложение като го отворя през Mac на Apple.

Последна редакция: ср, 06 ное 2013, 08:37 от TDI

# 703
  • Мнения: 93
Тотално съм ПОТРЕСЕНА, от това което прочетох! Нямам думи... Знам че тук не е мястото и не е темата, но все пак сметнах за необходимо да го споделя защото преди време тук се писа за тази мама....
http://www.flagman.bg/новини/54922/Прокурор-пита-възможна-ли-е-размяна-на-живо-бебе-с-мъртъв-урод-в-МБАЛ-Черноморска-Бургас

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 260
Присъствах на лекцията където собственика на клиниката обясни на всеослушание кои лекари е освободил и защо. Много грозно впечатление ми направи.

Общи условия

Активация на акаунт