Куче или внуче

  • 2 088
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Да, абсолютно. Знаеш ли и моите свекита имат огромна немска овчарка. Много е симпатична, въобще не закача Бебо, само го подуши в началото.
Въпреки това гледам по-рядко да водя сина ми там, защото колкото и редовно да се чисти има КОСМИ навсякъде. Освен това като нищо Бъкито /кучето/ може да го оближе по ръцете или лицето.... Та кучето си вре муцуната в какви ли не боклуци и мръсотии навън...
Мисля, че не е редно бебе да си играе с куче.
Виж, когато поотрасне, нямам нищо напротив.
  animal037
P.S. Аз пък допреди да забременея все гледах котки.

# 16
  • Мнения: 574
Ако свекървати се грижи добре за животното,чисти го ,четка го,ОБЕЗПАРАЗИТАВА го и животното не е агресивно смятъм, че не е правилно да реагираш така. Не мога нито да я критикувам ,нито да я защитя,защото незнам как се грижи за дома. Мога да кажа,че децата трябва да живеят със животни. Не трябва само от снимки,телевизия и чат пат от зоопарка да получават информация за животните. Пак повтарям ,че кучето трябва да е сигурно, че е добронамерено при всякъкви ситуации. Имам 3 кучета,котка ,риби,м. свинче и всичко това в апартамента. Работата е повече ,но си заслужава. Да не говорим ,че дъщеря ми иска още животни. Научили сме я как да се държи с тях и те си знаят мястото, пазят я и понякога ядът само ако тя ги храни, а от нас нещат.
Даже когато родих дъщеря ми педиатърката и сестрата многосе радваха на животинките и понеже знаят ,че ги гледам добре нищо не са казвали за махане. Дано да стигнете до някъкъв компромис.

# 17
  • Мнения: 1 190
Аз съм на тоя принцип: Такова същество, което като се изходи /с извинение/ и после си лиже дупето - по далече от детето ми  Wink

# 18
  • Мнения: 6 315
Аз в никакъв случай не бих карала никого да си "разкара" кучето. Ако не ми харесва, просто няма да си водя детето там.

Ако се поддържа достатъчно добра хигиена, не виждам какъв е проблема.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Аз в никакъв случай не бих карала никого да си "разкара" кучето. Ако не ми харесва, просто няма да си водя детето там.

хмммммм, а ако живеете заедно  newsm78
Ако се поддържа достатъчно добра хигиена, не виждам какъв е проблема.
понякога усилията ти се оказват недостатъчни. Както писах нашето куче ревнуваше и в знак на протест опикаваше цялата къща. Е за какво говорим тогава?! Просто невъзмажна ми беше да гледам бебе, да ходя след тъпанара да бърша (с Мр Пропър, чиято миризма явно го дразнеше и той повтаряше процедурата ву митото .......), понякога просто е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се махне животното. А иначе и аз обичам гадинки.

# 20
  • Мнения: 6 315
Виж, не ми се спори. До колкото разбрах, не живеят на едно място. Аз имах две кучета. Ако не бяха умрели щяха да живеят с нас. При мен в това отношение няма компромиси. И вариантът изгонване на същество, което ми е влязло под кожата по някакъв начин не съществува.

Много е простичко   bouquet.

# 21
  • Мнения: 2 047
   Мен не би ме притеснявало кучето - детето е малко и няма да лази по пода да обира космите. Ако е затворено на терасата и изчистено не бих отказала да погостувам 2-3 часа, а и бебето ще си спи в кошчето  newsm78...

  И друго - възрастните хора се привързват къвм животни и ги обичат, не бих казала на никой директно да си хвърли животното, когато  ме кани на гости с бебето. Просто бих го водила рядко там или учтиво ще отклоня поканата.

Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 12:03 от У н и

# 22
  • Мнения: 99
 И аз мисля,че няма проблем бебе да съжителства с куче, зависи от хигиената разбира се. Аз винага съм имала животно в къщи, че и по николко даже:) и никога не съм имала проблем, с баткото от както се е родил сме били с куче, сега с малката сме само с заек, но тои си обитава друга стая. Така,че моето мнение е: животинките не са проблем,свекървите са!!! Ако ти си търсиш подходящо оправдание да не ходите там, това определено е добро Wink Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 967
В семейството ми има доста алергии, та за това съм доста предпазлива на тази тема. Според алерголозите ако животно е живяло в един дом после няколко години не бива там да живее човек с алергия към съответното животно, защото космите, лигите и т.н. се почистват, но невидимите с просто око микроорганизми, които носи съответното животно не могат лесно да се махнат и може да причинят проблем. Казвам го във връзка със съвети от сорта ми от кучето няма да е в стаята докато бебето е в нея. Единствено може да си спокойна ако свекърва ти избере една стая, в която кучето НИКОГА да не влиза, ПО НИКАКЪВ ПОВОД, стая която да бъде старателно изчистена и дезинфекцирана и след няколко месеца ще можеш там да си пускаш детето да пипа и да щъка, но да разчиташ че допреди половин час кучето е било вътре и тя после е минала с прахосмукачка и всичко с магическа пръчица е ОК - това е само за невежите.

# 24
  • Мнения: 6 315
И невежите са чували за акари  Wink.

# 25
  • Мнения: 7 821
Аз не смятам, че си постъпила добре. Как така ще я караш да си изгони кучето  Shocked  Shocked  Shocked .  И какъв е проблема, че детето ще отиде един път в месеца в къща е която се гледа куче  Rolling Eyes , няма да слагаш кучето в количката на бебето я ?!?
Изобщо сте ми странни мами на първо и все още малко дете  Wink ... само след 6 - 7 месеца децата ви ще се заровят в пясъчниците където бездомните кучета пикаят, е тогава какво ще правите  newsm78 , ще търчите да им бършете ръцете с дезинфектанти ли?
Я по-спокойно гледайте на живота и се стремете да сте по-толерантни с околните за да може да изисквате и вие толерантност.
Успех в избора и извинете ако съм ви засегнала  Peace .

# 26
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
   Мен не би ме притеснявало кучето - детето е малко и няма да лази по пода да обира космите. Ако е затворено на терасата и изчистено не бих отказала да погостувам 2-3 часа, а и бебето ще си спи в кошчето  newsm78...

 И друго - възрастните хора се привързват къвм животни и ги обичат, не бих казала на никой директно да си хвърли животното, когато ме кани на гости с бебето. Просто бих го водила рядко там или учтиво ще отклоня поканата.
подкрепям горния цитат  Peace доколкото знам кучетата не са толкова опасни за бремените и бебетата отколкото котките аз имах две котки но като забременях ги командировахме на село при бабите - много ми беше мъчно но нали за здавето на бебечо

Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 12:53 от desytka

# 27
  • Мнения: 69
Някои имат много странна логика JoyВ моето семейство винаги е имало животни и никой няма алергии, алергии могат да се появат от много други неща, а ако семейството е обременено това е друг въпрос. А по повод това , че кучето си ближе г..а- я си представете - идва ви приятелка на гости и тя преди 5 мин. е била в тоалетната и си е бърсала г..а , а не си е мила ръцете  и има примерно хепатит...Та всичко е въпрос на хигиена. Навън например аз  след кучетата си събирам с пликче и лопатка , а повечето не го правят. #2gunfireА иначе съм виждала майка , на която детето й  с..е на плажа , а тя го зарива с пясък. newsm78. А наистина невежите са много - има доста литература по въпроса - какви болести пренасят кучетата например - сигурна съм , че точно тия дето обвиняват знаят най- малко!А свекървите - и ние живот и здраве ще бъдем свекърви и тъщи така , че...

# 28
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ние имаме котка и нямаме проблеми. Просто животното не влиза в стаята на бебето и това е.
А как гони котката из апартамента hahaha! Много и се радва, а тя горката само гледа как да се скрие от него.
Не мисля, че ште му стане нещо на бебето ако 1-2 пъти в месеца ходи на място където има животно.

# 29
  • София
  • Мнения: 212
Мисля,че ако кучето се обезпаразитява редовно няма никакъв проблем!
Децата,които живеят с дом.животни си изграждат имунитет.Ако се замислиш след известно време бебенце ще проходи и навън в пясъчниците и градинките е пълно с доста опасни неща-изпражнения,боклуци,вируси...и какво ли още не,които дори не се виждат с просто око!Неможеш да го предпазиш от всичко,което го заобикаля!!! Sad
Ние с мъжа ми навремето(бяхме още гаджета) си взехме куче по мое настояване!Аз забременях,но вече се бяхме привързали към животинчето-все пак като си представя,че беше на 40 дни и се побираше в двете ми шепички,а сега е един 70-килограмов красавец-огромен...  ...та оставихме си кучето,но когато бебчето се роди,командировахме кучето го за 40 дни при свекървата.
Кучето беше на година,когато се роди бебето-отраснаха заедно!!!Дъщеря ми беше едно здраво и щасливо бебе с един красив домашен любимец!А ако само си представите,че кучето беше 5-пъти по-голямо от нея!!!-сами се разбираха кой пръв да мине по коридора,когато тя прохождаше,защото живеехме в гарсониера...  ...беше забавно,тя умираше за него-не можеше да казва "Р",но непрекъснато викаше"Клис,Клис!"
...Тази есен,когато се роди синът ми,кучето си остана вкъщи,но ние сме вече в голяма къща и бебчето през първите месеци си беше на горния етаж. baby_neutral

Малко се поувлякох с разказа при нас как са нещата,но в общи линии мисля разбираш каква е моята позиция по въпроса!Все пак всеки сам си решава! Peace

Общи условия

Активация на акаунт