ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 30

  • 54 875
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 289
Здравейте,на рождения ми ден на 13Юли,ме ухапа нашето куче,което не е ваксинирано против нищо,отидох в Бърза помощ и ми поставиха ваксина против Тетанус,но за Бяс казаха,че не е необходимо,защото била много опасна,особено при недоказан случай на бесно куче!искам да попитам-КАКВО ДА ПРАВЯ?Защото ако е болно,имам много малко време,докато е инкубационния период Sad

След като кучето е домашно е по-лесно да го наблюдавате дали дава признаци на бяс и дали ще умре за няколко дни... Но на първо време се успокой, нищо ти няма...  Simple Smile
Ами не знам,то нещо му се случва с краката,не може да ходи,ту е добре,ту само си лежи,утре ще идва ветеринар да го види,аз мисля,че когато съм го пускал да се разхожда,някой или го е бил,или му е дал нещо,защото последната вечер когато го пуснах си беше добре,а сутринта го намерихме да лежи и да трепери...Но пък ми харесва това,че си хапва каквото му даваме,и се повлия добре от един стрит на прах аспирин...Възлагам големи надежди утре лекаря какво ще каже PraynigБлагодаря,че ми писа Hug

Ще ме извините, че малко извън темата, ама...
Правилният въпрос тук е не КАКВО ДА ПРАВЯ?, както си писал по-горе, а КАКВО ДА ПРАВЯТ ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ, КОИТО КУЧЕТО БИ МОГЛО ДА УХАПЕ ДОКАТО ТИ СИ ГО ПУСКАЛ ДА СЕ РАЗХОЖДА САМО??????????? Винаги съм казвала, че са виновни не животните, а стопаните им. ooooh!

# 61
  • Мнения: 0
ПС2 Познавам момиче на 26 години без нито една ваксина в живота си (има предвидливи и съобразителни родители явно), живо, здраво, право, че и умно и красиво! Дет' се вика - дай, Боже всекиму такива хубавини!

На мен също не са ми правени ваксини, и понеже съм на мнение, че те вредят а не помагат аз също не правя ваксини на моята дъщеря (изключение е само тези в родилното, но за тях нямаше как да се противопоставя) Педиатърката беше ужасена като и казах че аз съзнателно няма да тровя детето си но това е

Поздравявам всички Ви...и Ви подкрепям - Напълно!!!
...но не ми е ясно едно - при положение , че се откажат ваксините , които са по ..  имонизационния календар - Какво следва от тук нататък -

1.засега предвиждат ли се санкции - към родителите - глоби или  спиране на надбавки
2.как стои въпроса с постъпването в детска градина

Ако се водят задължителни - има ли възможност да се бият на по-късен етап - евентуално "от немай-къде"!

# 62
  • София
  • Мнения: 679
 insomniata:

1. глоби - може, но не е задължително
2. спиране надбавки - задължително
3. няма ясла и детска градина /общински, други - според зависи/
4. винаги можеш да влезеш в крак с ваксините, т.е. да се завърнеш към праведните граждани  Grinning
 

# 63
  • Мнения: 0
insomniata:

1. глоби - може, но не е задължително
2. спиране надбавки - задължително
3. няма ясла и детска градина /общински, други - според зависи/
4. винаги можеш да влезеш в крак с ваксините, т.е. да се завърнеш към праведните граждани  Grinning
 


Мила ..благодаря ти... Simple Smile))
, а за училището - дали има смисъл да питам...
Приятели как се справяте тогава в тази ситуация?!

# 64
  • Мнения: 208
И аз се чудех как стоят нещата с училището, питах тук там но никой не ми каза нищо, струва ми се че не могат да забранят на не ваксинираните деца да ходят на училище  newsm78 но знае ли човек все пак говорим за България.

# 65
  • Мнения: 0
И аз се чудех как стоят нещата с училището, питах тук там но никой не ми каза нищо, струва ми се че не могат да забранят на не ваксинираните деца да ходят на училище  newsm78 но знае ли човек все пак говорим за България.

Мила .. мисля че си права - не могат да забранят- НО .. това е за сега...
Зависи от законите!

Последна редакция: нд, 21 юли 2013, 00:38 от insomniata

# 66
  • Мнения: 495
И за у-щето.Въпреки ,че образованието е задължително.Има противоречие и някои се възползват от това.С една дума  в у-щето поне по-лесно може да се защитите,колкото и да ви плашат.Мен от 6 мес. ме гони сестрата  за 1 манту/смятайте-не ваксина/,аз се правя на ударена....Но мисля на направа ТБ Голд тест на дъщеря ми ,тръшкам им резултата  и ще им подчертая дебело повече да не ме занимават с глупости.То от резултата сами ще разберат  до колко са умни де  Laughing

# 67
  • София
  • Мнения: 679
elbosi, какво значи "и за училището"? Мислех, че сме изяснили, че от училище не могат да те спрат заради липсващи ваксини, или?

# 68
  • Мнения: 0
Мисля си - че по-скоро биха направили проблем, при постъпване в 1ви клас.
Но вече щом си "захапал" образованието - може би трябва да е по-лесно newsm78

# 69
  • Мнения: 411
Не виждам проблем при записване в 1-ви клас. Иска сестрата в у-ще имунизационен статус, а не поставени ваксини.

# 70
  • Мнения: 208
И аз се чудех как стоят нещата с училището, питах тук там но никой не ми каза нищо, струва ми се че не могат да забранят на не ваксинираните деца да ходят на училище  newsm78 но знае ли човек все пак говорим за България.

Мила .. мисля че си права - не могат да забранят- НО .. това е за сега...
Зависи от законите!


Така е зависи от законите и знае ли човек какво ще им хрумне на господата които ни управляват, но няма да си тровя детето заради едно училище, по добре живо и здраво и неуко дете отколкото болнав и не дай боже мъртъв висшист умрял от рак на 23-24 г (звучи ужасно знам но е така)

# 71
  • Мнения: 0
Не виждам проблем при записване в 1-ви клас. Иска сестрата в у-ще имунизационен статус, а не поставени ваксини.

Е .. добре... Simple Smile))
Я вижте на какво попаднах - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=599082.0

# 72
  • Мнения: 68
Здравейте, и ние с нашето 16-дневно бебе се присъединяваме към отбора на неваксинираните! Отказахме ваксините още в родилното, педиатъпката изнесе кратка лекция, но нямаше какво да направи.

Последна редакция: нд, 21 юли 2013, 21:10 от green flower

# 73
  • Мнения: 208
Не виждам проблем при записване в 1-ви клас. Иска сестрата в у-ще имунизационен статус, а не поставени ваксини.

Е .. добре... Simple Smile))
Я вижте на какво попаднах - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=599082.0

В тази тема е написано че за прием в 1-ви клас искат следните документи ""Документите за прием в първи клас включват удостоверение за предучилищна подготовка, акт за раждане, за да се установи, че именно родителите записват детето в училище. И толкоз. През учебната година ще ви поискат документ от ЛЛ за имунизационен статус, дайте си го. Сестрата или училищната лекарка ще се опита да ви досади.""
Някои може ли да ми каже какво е документ  за имунизационен статус и след като не са правени ваксини този документ ще бъде празен  newsm78 newsm78 newsm78
 и имам и още един въпрос от къде ще взема документ за предучилищна подготовка  newsm78 нещо се обърках защото предучилищната са последните 2 год в детската така че май много скоро ще започнат проблеми и няма да записват децата на училище  #Cussing out #2gunfire не знам дано да греша но съм железна и няма да се поддам и да тровя детето си

# 74
  • Мнения: 0
Мисля си, че това с предучилищната - не е толкова фатално... Simple Smile)) - А в същност и не е полезно!!!
Защото да речем че живееш в София или някъде където има недостиг на места в ДГ , е няма как да стане - следователно тая работа - отпада.

Общи условия

Активация на акаунт