ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 30

  • 54 859
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6
Манту не е безопасно.
Туберкулозният антиген, който се използва за провеждане на теста е PPD (purified protein derivative (пречистен протеинов дериват). Този тест се използва за откриване на туберкулозна инфекция. Провежда се като скринингово изследване, при наличие на специфични симптоми или при съмнение за туберкулоза след рентгенова снимка на гърдите.
Туберкулиновият кожен тест не може да отчете от колко време е инфекцията с туберкулоза и дали се касае за латентна или активна инфекция.

И ако детето е алергично? ако се разчеше. Зависи и от този който го измерва.
Аз съм против Манту. Минете покрай оградата на белодробна и вижте колко на колко е % -роми/българи. И всички те са били задължително ваксинирани още в деня на раждането. Сами си направете сметка кой е факторът предразполагащ към развитие на туберкулозата при  това, че около 90% си носим туберкулозния бацил.

# 46
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз имам въпрос за мантуто. След като имам направление, но не отида, какво следва?
Попитах педиатърката като ми го даваше, но тя каза, че е нейно задължение да ми го даде, след като нямаме белег и не уточни повече.

А слагано ли му е
Защото, някои лекари не виждат белега. Разгледай добре.

Слагана му е ваксината в родилния дом. Аз лично виждам белег, наистина е много трудно забележим, но при подходящ ъгъл на гледане и светлина, се вижда. Сестрата в кабинета на педиатърката също каза, че го вижда (тя заяви, че абсолютно ме поздравява за решението да не ваксинирам). Показва на лекарката къде се вижда, но последната заяви, че с много фантазия било. И ме прати на проба. Аз няма да отида, решено е. Просто исках да знам какво следва и затова питах.

Покажи го на ЛЛ, така показах на една майка и тя като се закахъри, че ЛЛ и е дала направление и понеже сме при една и сащ - вдигнах телефона и и казах че се оплаквам от майката, че въпреки че виждам белег пак иска да го води. И личната, ама няма нужда тогава. Следващия път ЛЛ е тази Дороти къде вижда белег и като го показала майката, ЛЛ се съгласила. Та огледай, просто на това дете беше по-напред, не там където се слагат обикновено.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
 Hug

# 48
  • Мнения: 4 753
Бебета и деца останаха без ваксини

"Още в края на май поради липса на количество е спряно раздаването на трите най-важни детски ваксини в страната. Сред тях е ваксина БЕДЕЖЕ, която е жизнено необходимата за новородени бебета."

 hahaha Joy rotfImao


Ох, майко...  Joy Joy  Винаги съм знаела, че БеДеЖе (БДЖ) е жизненоважно за всички бебета (и пенсионери)...  Laughing

# 49
  • Мнения: 301
Оо, да да БДЖ-то!
 Joy

# 50
  • Мнения: 208
ПС2 Познавам момиче на 26 години без нито една ваксина в живота си (има предвидливи и съобразителни родители явно), живо, здраво, право, че и умно и красиво! Дет' се вика - дай, Боже всекиму такива хубавини!

На мен също не са ми правени ваксини, и понеже съм на мнение, че те вредят а не помагат аз също не правя ваксини на моята дъщеря (изключение е само тези в родилното, но за тях нямаше как да се противопоставя) Педиатърката беше ужасена като и казах че аз съзнателно няма да тровя детето си но това е

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 40 841
Да разбирам ли,че ако ЛЛ "види" белег няма да иска да правим Манту Rolling Eyes

Ееее...БДЖ-то е велико!Да живей! hahaha

# 52
  • Мнения: 71
Здравейте!

Имам следният въпрос-възможно ли е поради липсата на ваксини и това,че организмът на детето ми не е тровен,да кара варицела без обичайните пъпки по главата и дни наред с висока Т?Педиатърката треди ден се кахъри дали малкият е с варицела или не,защото имал пъпки само по тялото,но не и по главата.
И другият ми въпрос е-може ли аз да съм пренесла вируса на детето,ако съм била в контакт с болен,а аз съм карала варицела?Отделение на ортопедията в Горна Баня е пламнало от шарка,а аз бях няколко пъти подред там.

# 53
  • Мнения: 832
Да разбирам ли,че ако ЛЛ "види" белег няма да иска да правим Манту Rolling Eyes

Да, на мен така ми каза, но не провяви разбиране да го ''види'' този белег  ooooh!

# 54
  • Мнения: 6
veshtizata, тая педиатърка трябва да гледа обрива-спецефичен е за варицела и не може да бъде объркан- пъпчиците образуват мехурчета, който след няколко дни завяхват, а не дали има на главата или не. Някои имат и в устата, а дали има по главата или не това не определя диагнозата. Консултирай се с друг детски лекар. Просто се учудвам на лекар който не може да различи обрив на варицела от това на друго заболяване. Що се отнася за това дали ти си я пренесла-възможно е, но сега има бум на варицела, а и в детска възраст по-леко се изкарва шарката. Ако ти не си я карала като дете е възможно да се заразиш и ти или от варицела или херпес зостер, но това зависи от много неща и най-вече от това как е имунната система в момента.

# 55
  • Мнения: 263
Здравейте! Гледам новините и имаше репортаж за момче, за което събират пари за лечение. Преди 12 години, когато е било на 2, след ваксина е изпаднало в някакъв вид кома. Неможах да повярвам! Надявам се, че не съм разбрала правилно  #Crazy Неможе да има такива последствия от нещо, което ти го налагат, но ако се случи нещо, се оправяш сам!!!
     Напротив-може,може

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 40 841
Момичета,снощи чух реклама за шоуто на Слави,че правят рубрика "Искам думата" или нещо от сорта,където можеш да се изкажеш свободно... Thinking
Няма ли как да повдигнем темата за ваксините и да се направи отново едно предаване с добре подготвени кадри/наши естествено/ и материали+доказателства Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 208
http://petel.bg/3-MESECHNO-BEBE-POCHINA-SLED-IMUNIZATSIYA-V-BLAGOEVGRAD__43520

Tова се случи съвсем на скоро и докторката е моята лична, жалко само за детенцето защото ваксините никога не са виновни те само помагат и никога не вредят


# 58
  • София
  • Мнения: 1 715
Съвсем сигурно ли е, че в училище не слагат ваксини? С какъв документ се застраховате от неочаквана намеса там?

# 59
  • Мнения: 289
Декларацията за отказ???!!! се дава на родилките, заедно с други документи, които трябва да се подпишат. Инспекторите допускат, че е възможно някои от майките да не са разбрали какво [/i]

Как така декларацията за отказ се дава с другите документи? За каква декларация иде реч тук?

Общи условия

Активация на акаунт