ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 30

  • 54 872
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 753
Вероятно нищо... ЛЛ срещу това направление би трябвало да напише резултата, но нищо няма да напише...  Laughing  То е като направление за например кръвно изследване, което си се отказал да правиш... Направлението вероятно има давност месец и после не важи... Да не ти го е давала... Можеше да види белег, какво пък...   Mr. Green

# 31
  • Мнения: 4
Благодаря,Стелт,ще се разровя:-)

# 32
  • Мнения: 5 234
"Пробивът" е, че неваксинирани деца могат да посещават детска градина, ако са освободени официално от ваксини по медицински причини. Толкова по въпроса с грижата за останалите.
Ако питаш комисията в София, ще ти кажат, че и освободените деца нямат право да посещават детска градина. ooooh!

# 33
  • Мнения: 2 140
Интересно след време дали ще откажат ДГ на бебетата, които сега се раждат?
Бебетата и децата у нас останаха без ваксини

# 34
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Късметлийчета  Peace!

# 35
  • Мнения: 10
Здравейте,на рождения ми ден на 13Юли,ме ухапа нашето куче,което не е ваксинирано против нищо,отидох в Бърза помощ и ми поставиха ваксина против Тетанус,но за Бяс казаха,че не е необходимо,защото била много опасна,особено при недоказан случай на бесно куче!искам да попитам-КАКВО ДА ПРАВЯ?Защото ако е болно,имам много малко време,докато е инкубационния период Sad

# 36
  • Мнения: 4 753
Здравейте,на рождения ми ден на 13Юли,ме ухапа нашето куче,което не е ваксинирано против нищо,отидох в Бърза помощ и ми поставиха ваксина против Тетанус,но за Бяс казаха,че не е необходимо,защото била много опасна,особено при недоказан случай на бесно куче!искам да попитам-КАКВО ДА ПРАВЯ?Защото ако е болно,имам много малко време,докато е инкубационния период Sad

След като кучето е домашно е по-лесно да го наблюдавате дали дава признаци на бяс и дали ще умре за няколко дни... Но на първо време се успокой, нищо ти няма...  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 10
Здравейте,на рождения ми ден на 13Юли,ме ухапа нашето куче,което не е ваксинирано против нищо,отидох в Бърза помощ и ми поставиха ваксина против Тетанус,но за Бяс казаха,че не е необходимо,защото била много опасна,особено при недоказан случай на бесно куче!искам да попитам-КАКВО ДА ПРАВЯ?Защото ако е болно,имам много малко време,докато е инкубационния период Sad

След като кучето е домашно е по-лесно да го наблюдавате дали дава признаци на бяс и дали ще умре за няколко дни... Но на първо време се успокой, нищо ти няма...  Simple Smile
Ами не знам,то нещо му се случва с краката,не може да ходи,ту е добре,ту само си лежи,утре ще идва ветеринар да го види,аз мисля,че когато съм го пускал да се разхожда,някой или го е бил,или му е дал нещо,защото последната вечер когато го пуснах си беше добре,а сутринта го намерихме да лежи и да трепери...Но пък ми харесва това,че си хапва каквото му даваме,и се повлия добре от един стрит на прах аспирин...Възлагам големи надежди утре лекаря какво ще каже PraynigБлагодаря,че ми писа Hug

# 38
  • Мнения: 4 753
Здравейте,на рождения ми ден на 13Юли,ме ухапа нашето куче,което не е ваксинирано против нищо,отидох в Бърза помощ и ми поставиха ваксина против Тетанус,но за Бяс казаха,че не е необходимо,защото била много опасна,особено при недоказан случай на бесно куче!искам да попитам-КАКВО ДА ПРАВЯ?Защото ако е болно,имам много малко време,докато е инкубационния период Sad

След като кучето е домашно е по-лесно да го наблюдавате дали дава признаци на бяс и дали ще умре за няколко дни... Но на първо време се успокой, нищо ти няма...  Simple Smile
Ами не знам,то нещо му се случва с краката,не може да ходи,ту е добре,ту само си лежи,утре ще идва ветеринар да го види,аз мисля,че когато съм го пускал да се разхожда,някой или го е бил,или му е дал нещо,защото последната вечер когато го пуснах си беше добре,а сутринта го намерихме да лежи и да трепери...Но пък ми харесва това,че си хапва каквото му даваме,и се повлия добре от един стрит на прах аспирин...Възлагам големи надежди утре лекаря какво ще каже PraynigБлагодаря,че ми писа Hug

Непременно обясни на ветеринаря от кога кучето се държи странно и какво точно прави... Бяса се проявява по много начини, фазите се сменят, той вероятно ще знае...

# 39
  • Мнения: 82
Интересно след време дали ще откажат ДГ на бебетата, които сега се раждат?
Бебетата и децата у нас останаха без ваксини

ще им се намери някоя дозичка до месец-два, сакън, няма да ги оставят да им се размине...пък и нали родители звънят - да молят да им се даде...Cry(

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2013/07/14/2 … /?sp=1#storystart

# 40
  • Мнения: X
Няма страшно, неваксинирани няма да останат.  Tired

# 41
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз имам въпрос за мантуто. След като имам направление, но не отида, какво следва?
Попитах педиатърката като ми го даваше, но тя каза, че е нейно задължение да ми го даде, след като нямаме белег и не уточни повече.

А слагано ли му е
Защото, някои лекари не виждат белега. Разгледай добре.

# 42
  • Мнения: 10
Ето моите преживявания от днес-обадих се на добър ветеринарен лекар,за да попитам може ли да прегледа кучето и да каже болно ли е от бяс или не,той каза,че няма как да установи болестта,трябва кучето да се умъртви и да се отнесе главата му в София за да кажат на 100% ShockedСлед това звъннах на Националния противобесен център за информация,от там казаха,че няма опасност за мен,да си наблюдаваме кучето в следващите 14дни,и ако през това време почине-ще го изследват и ако се наложи-ще ми сложат противобесна ваксина...Иначе в този 14-дневен срок нямало опасност за мен ConfusedИ това засега е опита ми с ваксините,ако искате коментирайте,всякаква помощ ми е от полза  Hug

# 43
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
http://www.zdrave.net/Portal/WeekTheme/Default.aspx?share=facebo … &evntid=57443
Поредната статия...
Ето и едно филмче, което може и да го има на сайта на Xvisible, на мен ми го прати едно момиче. http://vimeo.com/65119319
И материали от една майка, защитник на ваксините.
http://www.who.int/immunization/documents/positionpapers/en/
http://www.who.int/wer/2011/wer8647.pdf
На мен са ми малко трудни за четене последните.

# 44
  • Мнения: 832
Аз имам въпрос за мантуто. След като имам направление, но не отида, какво следва?
Попитах педиатърката като ми го даваше, но тя каза, че е нейно задължение да ми го даде, след като нямаме белег и не уточни повече.

А слагано ли му е
Защото, някои лекари не виждат белега. Разгледай добре.

Слагана му е ваксината в родилния дом. Аз лично виждам белег, наистина е много трудно забележим, но при подходящ ъгъл на гледане и светлина, се вижда. Сестрата в кабинета на педиатърката също каза, че го вижда (тя заяви, че абсолютно ме поздравява за решението да не ваксинирам). Показва на лекарката къде се вижда, но последната заяви, че с много фантазия било. И ме прати на проба. Аз няма да отида, решено е. Просто исках да знам какво следва и затова питах.

Общи условия

Активация на акаунт