Вече преносвам-какво да правя?

  • 3 672
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 172
Аз родих на 9-мия ден след термина. Казаха ми същото както и на теб. Не съм ходила да ми слушат тоновете, защото гинеколожката ми не каза нищо за ежедневно следене на тоновете. Седмицата мина много добре, без критични ситуации, ходих накъде ли не пеша, пазарувах и т.н. с  цел да поускоря нещата, но нямаше ефект.
Отидох в Шейново на 8-мия ден (с градски транспорт) и след многократни проверки за разкритие, ходене в и около болницата, в първите часове на 9-тия ден родих леко и бързо (според мен) - без изкуствено предизвикване.
Важно е ти да си спокойна, така че ако ще ти е по-спокойно да следиш тоновете всеки ден прави го.
Желая ти леко раждане и сладко бебче.

# 16
  • София
  • Мнения: 154
mira, не се притеснявай. Разбирам те напълно, защото оз преносих една седмица. Но наистина бебето си знае най- добре. Случват се и грешки в определянето на термина, така че спокойно, всичко ще е ок Peace Добре е наистина да ти следят тоновете, въпреки че и на мен никой не се беше засилил да ги слуша всеки ден. Това не ти пречи да изискваш. Послушай своя генеколог и изчакай 7 дни. Сигурна съм, че съвсем скоро ще се похвалиш с прекрасно здраво бебече!!!!!  ylinfant
Леко раждане

# 17
  • Мнения: 124
Аз също уж преносих - цели десет дена, ако се гледа термина, но всъщност белези за преносеност нямаше - гледаха ме на ехограф и излизаше, че околоплодните води не са намалели, плацентата не е "остаряла" . Е, аз, честно казано, от страх, все пак постъпих в болница и висях там една седмица, и наистина бях по-спокойна, защото по няколко пъти на ден ми слушаха тоновете (със слушалка) и ежедневно правеха запис на същите тези тонове.

# 18
  • Мнения: 384
И аз преносих 5 дни,слушаха ми тоновете през ден,но лекарката ми още при прегледа ми каза,че ще пренося.Имах леки контракции вече цяла седмица,но нищо.Два дни преди раждането ми падна тапата и постъпих в болницата,въпреки,че нямах желание ме убедиха че е по-добре и наистина и аз бях по-спокойна,че съм под наблюдение.На другия ден все още не раждах и лекарката ми каза,че на сутринта ще ми го предизвика,но вечерта точно в 12.00 започна и така в 7.40 сутринта се роди-и наистина си беше преносена,цялата й кожичка беше набръчкана,но след две омазвания с дефламол се оправи.УСПЕХ,ЛЕКО РАЖДАНЕ И ДА ПИШЕШ КАК Е БИЛО-АЗ СЪМ СИГУРНА,ЧЕ ВСИЧКО ЩЕ Е ОК!

# 19
  • Мнения: 3 042
 bouquetАз преносих второто 2 дена, но всеки ден ходех на преглед при лекарката да слуша тоновете. Мисля, че в къщи ще ти е по-спокойно да изчакаш момента на раждането, но това все пак зависи от лекаря. Колкото до системата не бързай докато лекарят не каже, че е необходимо да предизвика раждане.По добре е раждането да си започне само.
Пожелавам ти леко раждане, всшчко да е наред и скоро да гушнеш малкото човече.

# 20
  • Мнения: 1 840
С второто и аз преносих и на осмия ден ми предизвикаха раждане. Всичко стана бързо и лесно. Детето си беше съвсем добре, водите ми бяха чисти. Но познавам една майка, която преноси 21 дни, защото не искаше да влиза в болница, все казваше: "Да става, каквото е писано". Детето се роди 5,100 кг и беше съвсем здраво. Аз също съм преносена 15 дни, родила съм се 5,000 кг, но съм се разболяла веднага от преносването и са ми назначили лечение с антибиотици. Но тогава не е имало нито видозони, нито нищо.

# 21
  • Мнения: 528
Споко и аз бях така.На седмия ден постъпих в болница и на осмия ми предизвикаха раждане чрез система.ХОди да му слушат тоновете ако можеш всеки ден.Да ти е приготвен багажа за болницата предварително.Леко и без проблемно раждане.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 164
На осмия ден след датата на термина е задължително да постъпиш за наблюдение в болницата, в която си избрала да раждаш. Дотогава всеки ден трябва да ходиш да слушат тоновете на бебо.
Аз преносих 11 дни, беше ми писнало! На осмия ден постъпих в Шейново за наблюдение. Три денонощия бях с контракции на 5 минути с разкритие 0. Беше кошмарно. Емма обаче се роди без абсолютно никакви признаци на преносване. И досега смятам, че терминът ми не е бил добре изчислен.
Леко раждане ти желая и търпение!

# 23
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Аз също преносвам, вече 3 ден - отидох в 2 градска за запис на тоновете и ме върнаха, да съм ходела при доктора, който ме следи или да им платя. Щях да им платя, ако се бяха помръднали поне да ме прегледат, а те седят и ме гледат и ми се чудят защо съм отишла, нито ме питат кой ден преносвам, нито нищо - само дай парите. Не ми хареса това отношение - тръгнах си. В тази връзка искам да питам, ако знаете, редно ли е да плащам за този запис, поема ли се от здравната каса, къде е записано, че трябва да се прави всеки ден?

# 24
  • Мнения: 1 403
Aз преносих една седмица,влязох в болница на термина. Съветвам те да влезеш. На мен ми мериха тонове всяка сутрин,чувствах се по спокойно там.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 115
всеки ден на тонове ходи, а а ко да 7-мия нищо не се случи влизаш в болница, там правят изследвания дали случайно не ти е сгрешен терминът и дали веднага да предизвикат раждането или да изчакат ден - два.
И аз преносих малко еи ходих да ми слушат тонавете няма страшно, а и не виждам какво хубаво има да си болнца, но ако ще ти е по-дабре....
Успех и леко раждане   bouquet

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Аз също преносвам, вече 3 ден - отидох в 2 градска за запис на тоновете и ме върнаха, да съм ходела при доктора, който ме следи или да им платя. Щях да им платя, ако се бяха помръднали поне да ме прегледат, а те седят и ме гледат и ми се чудят защо съм отишла, нито ме питат кой ден преносвам, нито нищо - само дай парите. Не ми хареса това отношение - тръгнах си. В тази връзка искам да питам, ако знаете, редно ли е да плащам за този запис, поема ли се от здравната каса, къде е записано, че трябва да се прави всеки ден?
Шоколадка, спомена ми е че не се поема от касата, въпреки всичко моята акушерка ме "слушаше" безплатно - запис не ми е правила. На видеозон отидох на 7-мия ден на частно. Изчакай още ден два и иди направо при гениколог да види състоянието на околоплодните води и плацинтата. През това време  ОБРЪЩАЙТЕ ВНИМАНИЕ НА ТОВА ДАЛИ УСЕЩАТЕ БЕБЕТО, ТО ТРЯБВА ДА РИТА.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 901
Трябва да ходиш всеки ден да ти следят тоновете на бебчо в болницата.
Съвет от мен, изчакай, недей да бързаш с предизвикване на раждането, защото няма нищо по-гадно от предизвиканото раждане. Говоря ти от личен опит.
Не искам да те плаша, а просто ти давам приятелск исъвет.
Леко раждане!!  bouquet

Радвам се, че и pipince се е включила - толкова време го чакахме това нейното бебе!

Трябва да ходиш всеки ден на запис на тоновете. Спокойно можеш да ходиш в болницата, в която си си избрала да раждаш, а не в поликлиниката (ако са те следили в такава). След 7 ден предизвикват раждането по принцип, като по лекарско предписание може и до 14-ти ден да се изчака (но не повече) - може терминът ти да не е изчислен правилно. На мен ми направиха секцио на 6-ти ден, не беше планово както виждаш, понеже от системата нищо не се получи, пък и по други съображения. Леко раждане ти желая и после се усмихвай. Прочети за депресията - това е най-неприятния ми спомен след раждането, но можех да съм по-подготвена и нищо да ми няма!!!

# 28
  • Мнения: 248
Задължително трябва да ходиш всеки ден на тонове! Бебето трябва да рита, да го усещаш. Ако намалеят движенията, независимо кое време на денонощието е, не се колебай да потърсиш лекар. Записът на тоновете след термина не се поема от здравната каса, но това нека да не е причина да не ги правиш. Мисля че 10 лв взимат в Шейново за тонове. Ако пък те приемат след тоновете в болницата да раждаш - не ги плащаш - влизало си в болничния пакет.
Аз преносих 10 дни. Ходих 7 дни всеки ден на тонове, на 8-ия влезнах в болница и на 10-ия ми предизвикаха раждането със система. Мисля, че ти не можеш да кажеш на лекарите "слагайте ми система". Това става по тяхна преценка. Могат да ти сложат хапче за предизвикване на раждането, например. Всичко е много индивидуално, но ходи задължително всеки ден!!! Успех и леко раждане!

# 29
  • Мнения: 524
И аз преносих. Слушаха ми всеки ден тонове. След 7 ден преносване предизвикаха раждане.

Слушай доктора си
Желая ти леко раждане и едно здраво и усмихнато бебче.

Общи условия

Активация на акаунт