трансплантация на тъпанче

  • 1 549
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте.Днес бях на УНГ. Малкия е на почти 6г. Искат да му махат третата сливица след това трансплантация на тъпанчето защото поти го няма. Някой би ли ми казал каква е тази операция и дали е опасна защото лекарите нищо не ми обясниха. Много се притеснявам за детенцето ми.

# 1
  • София
  • Мнения: 134
Върви при проф.Едрев.Преглежда в правителствена болница -понеделник и четвъртък/за четвъртъка е по-сигурно/.Миналия месец оперира племенницата ми , при нея имаше холестеатом и й прави пластика на тъпанчето.Операцията мина сравнително леко/доколкото е възможно за една операция/.За съжаление проф. в момента е отпуска до края на август .Пропуснах да ти кажа,че операцията е микроскопска и е с пълна упойка.Успех!

# 2
  • Мнения: 0
Благодаря много аз съм от Стара Загора и мисля третата сливица да я оперирам тук но за ушенцето се притеснявам и искам да е в София .като операция знаете ли подробности сложна ли е,болезнено ли е за детето, има ли усложнения .Много ме е страх от неизвестното,тук при нас никой нищо не обяснява. Cry

# 3
  • София
  • Мнения: 134
Ами при всеки случай ще трябва да зададеш въпросите на професора,аз мога да кажа само това,което е било при племенницата ми.Тя е на 15години и лежа само 1 денонощие в болница свети пантелеймон.Проф. оперира само там и не работи със здраваната каса.При нея беше по-сложно,защото освен пластика на тъпанчето имаше и холестеатом.1 месец след това ходеше 2 в седмицата на превръзки.Възстанови се и сега е добре.Операцията продължи 2 часа.Ако искате операцията да е по здравната каса вървете в исул,там също има много добри лекари.Ако искаш да знаеш нещо определено,питай,стига да мога да отговоря. Peace

# 4
  • Мнения: 0
Искам само да знам дали е сложна операция как се прави в мисъл реже ли се какво е прави сложно ли е има ли рискове,какви изследвания се правят какво се получава ако не се оперира незнам всичко искам да знам

# 5
  • София
  • Мнения: 134
Операцията е през самото ухо като се разширява ушния канал/предполагам,че се срязва/.Пластиката се прави под микроскоп.Сложността, предполагам зависи от опитността на лекаря.Професора каза,че след известно време ще се разбере дали се е получила/пластиката/.При превръзките уж всичко беше наред.Един ден преди това се взема кръв и се дава урина.Това е ,с което бих могла да помогна.Знам,че е огромно притеснението,но те са силни, млади организми и се възстановяват бързо.

# 6
  • Мнения: 0
Много ти благодаря!

# 7
# 8
  • Мнения: 507
Някой може ли да каже каква е цената за преглед при професора и колко време е прегледа, че попаднах на много странна ситуация във ВМА. Прегледи записани през 5 минути. Поне десет минути има ли между прегледите на професор Едрев

Общи условия

Активация на акаунт