МАЙски бебета - тема 2

  • 30 260
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 326
Здравейте
Ние днес ще се разхождаме по горите, може и до Ловеч да отскочим.
Племенницата ми я закараха до Пловдив на 2 седмици някъде...за един уикенд. После влязоха в болница, че се оказа, че си влачи пневмония още от родилното.Но няколко дни след изписването я замъкнаха на хижа  Tired А след това на палатки. Нищо и нямаше де, герой беше това бебе, издържа сумати влачене и катерене.

Нанина, защо не лепнете легълцето и до вашето легло. Аз така направих.Махнах оградата и спя от външната страна, а леглото е точно до мен. Така ми е лесно да я слагам като я накърмя, а и винаги мога да и хвана ръчичката, да я погаля.  Не знам нататък как ще е, но ми изглежда като добър вариант, защото си свиква да спи в самото креватче, а след време ще го отдалечим от леглото, в един момент ще я преместим в нейната стая. След два месеца ще сме си само двете и мисля пак така да спим, да не свиква на моето легло.ММ като се прибира сигурно ще става голям проблем, че той ще спи на голямото легло, а нея я отделям.Затова мисля, въобще да не я свиквам да спи на леглото.
Може би ще я изнеса в нейната стая като стане по-голяма и осъзната, да мога да го измисля като игра, да си каже думата за стаята например.
Ние я къпем между 8 и 9. После я храня и заспива.
Дидолиния, ще се оправи. Има начини, няма да остане така детето.Всичко зависи от вас, да вземете мерки, да опитвате различни методи.
Дори и шапчица да му сложат-нищо. Важното е да се оправи, мънички са и няма толкива значение.По-добре сега, отколкото проблемът да го има, когато е по-осъзнат и голям.
 
Ида яде, когато и скимне.На поискване се кърмим, затова е различно. Някой път и е жега и не и се яде, друг път по цял ден ми виси на гърдите.

# 61
  • Мнения: 0
Jos благодаря за новата тема,записвам се да я следя с интерес  bouquet

За къпането,ние я къпем между 21-22 часа после хапва и заспива.Събужда се някъде към 1-2 часа пак да яде и след това сутринта в 5-5:30.миналия месец като бяхме при педито на консултация ми каза да и махна едното хранене например това в 2 часа,но не съм успяла.Честно казано и не съм направила много опити,защото мисля че е много малка още  SadЕдна нощ пробвах да и дам вода,но тя като се събуди започна да реве и после нямаше заспиване чак до 5 часа сутринта CrazyКато отидем на края на месеца  на консултация пак ще ме пита,незнам какво да и кажа newsm78?

Пожелавам слънчев и усмихнат ден на всички  bouquet

# 62
  • Мнения: 173
Belle,може и така да направя.И на мен хи не ми се ще да свиква, ама май май основно заради мен  слагам, че понякога не мога дже да се дигна от леглото от умора.Надвам се сама скоро да си махне денето към 2-3, както ис махна и това в 12.Ей сега се събуди към 11,30 и сама се приспа с пръста в уста та до 12,30 спа, направо не можах да повярвам.Сега рита тука до мен и се ядосва нещо.Опитвам се да я свиквам с играчките от активната гимнастика, за сега само ги гледа и следи и им се смее, надявам се скоро и да посяга към тях
Иначе я къпем към 8,30-9 и после спи до към 2-3 понякога до 4.Това и е дългит сън, иначе и през деня спи бая, вече по-лено се справяме и не плаче толкова, играе си поревава малко и заспива къде в количката през деня къде на ръце

# 63
  • София
  • Мнения: 484
Нанинка не е ли още мъничка за активна гимнастика newsm78

# 64
  • Мнения: 173
Ами, Кание не знам.Тя от много малка се заглежда, сега за сега я слагам само и показвам играчките, следи ги и им се смее интересни са и , но за 5  минутки.Ще видим кога ще почне да посяга Simple Smile

# 65
  • Мнения: 326
Аз нищо не махам...дреме ми.
Не ми се занимава да и правя режим и да махам хранения, и без това все се нервирам, не искам и с това.
А и искам да я свикна да яде, когато е гладна, а не защото е обяд, вечеря и т.н.. Педиатърката като ме пита кимам в знак на съгласие и това е. Тя сама спря да се буди по едно време, после пак започна... Та си мисля, че дори да и наложа някакъв режим, тя след 2-3 седмици пак може да започне да се буди или да мрънка от глад в друго време.

# 66
  • Мнения: 151
И аз мисля, като Бел..не се замислям за храненията и когато как се получи..даже вчера я будих за едно допълнително в 23 ч Mr. Green
Ние се къпем към 7.30, веднага след новините по бтв ..така си изградихме режим..Тя към 7 става една нервна и нетърпелива и като я изкъпя я накърмям и тя заспива. Спи си в креватчето, приспивам я и я слагам там. Спала е при мен през деня на спалнята, и понеже все връща поръчката Laughing и двете се припотяваме и ние не компомфортно..та така поотделно си е най-добре и всички са доволни:lol:
Никаква други ваксини освен задължителните не мисля да слагам
Днес таткото води каката да и бият ваксина ( реимонизация на 6 години), а нашта лекарка и намерила кусур зачервено гърло. Тя каката запоследно февруари е боледувала, откъде пък сега зачервено гърло Rolling Eyes
Ели нямаше и два месеца  се качиме на Витоша..малко над Железница, даже не съм сигурна каква е надморската височина..много добре и се отрази, беше много послушна и спа много повреме на разходката и след това Mr. Green
Дидолиния, дано се оправи бърже главичката..аз изобщо на нашта рошла..косата и стърчи във всички посоки не и виждам как и черепа Laughing

# 67
  • Мнения: 96
Запис и от мен в новата темичка  Simple Smile Ние вече започнахме да спим от 23:00 до 05-06:00 часа което много ме радва, но за сметка на това цял ден не мигва, само се разнасяме, пеем, гукаме и какво ли още не..... а сам си позволила да я оставя без внимание, а ми е разказала играта след това Mr. Green Освен това спи с повити в една пелена ръце иначе се буди през 15 мин от собственото си ръкомахане и триене на очи. Днес и аз за пръв път я сложих на активната гимнастика, тя погледа, погледа и заспа на нея  hahaha Много  Hug за всички мами и бебчета.

# 68
  • Мнения: 36
как сте момичета
от сутринта се глася, че по обяд ще ходим на боц боц и току що ми звънна личната, че им свършили ваксините. Вчера имаше, ама минали много деца и свършили, но не разбрах и двете ли или само едната, най-вероятно нашата процедира да ги бие на куп. Утре щели да им зареждат и ще ми каже кой ден да ида. Хем си отдъхнах, хем пък от друга страна щеше да е хубаво да си минем от реда, да не го мисля.
Вие как сте?

# 69
  • Мнения: 326
Здравейте
 
Ние сме си добре. Вчера се разхождахме, бяхме на пикник.
Обаче мен ме е наяло нещо  Laughing Ида нищо не я е ухапало, аз също се мазах уж...но ме е ухапало.
Или е на поляните, или в къщата някоя твар. Имам по краката и ръцете, по кръста. Едни средно големи подутини и сърбят. Не приличат на комарни. Надявам се да не са от паяк, защото ми стават на рани такива ухапвания и по 1 месец не ми минават.
Мажа се с алергозан. Ужас, постоянно съм крастава с разни обриви, алергии, петна. 
 
Силвия, ти можеш да и звъннеш пак и да искаш само едната. Няма как да ти откаже, а и някои казват, че така по-леко се понасят.
 

# 70
  • Мнения: 1 350
привет, как сте?
аз рано извеждам децата, до към 11 и нещо по сенчестите площадки де, то там всички деца се крият след 10.30. и после късно вечер, имаме с малкия едно кърмене навън сутринта, но не ми пречи.

hami, и аз като Бел правя, та ако педи де пита - клати глава за да и толкова.
не може за всичко да я слушаш, пък сега да седнеш да й обясняваш доводите си няма смисъл. но както си решиш, де.

didoliniq,  Hug дано се оправи по-скоро.

kaniе, то си е до бебе, но защо не опиташ да изместиш къпането към 20-20.30 ч и след час кърменето и заспиване, явно не му е комфортно късното къпане и спане. с Милица педи така ми беше казала къпане в 22 и кърмене и заспива, е, да, ама не. ей така си будувахме до полунощ, и реших да направя както си мисех, къпане към 19 и нещо - 20 и после си играем, кърмене и заспива, до 22 вече беше заспала на леглото си и спеше по-спокойно, за кърмене се будеше.
с Насето така правя - къпане рано или преди разходката или след, т.е. или в 18 или в 20-20.30, около.

 nanina, защо държиш да я отделиш напълно, взимай си я докато я кърмиш при теб, щом иска и сте добре така. слагай я от външната страна, така тм няма да има опасност да я затисне. нито ти.

Ние всички спим в една стая, ако има болен, и сме двамата с мм, може да се разместим.
светвам нощна лампа заради децата и като ставаме да не се бутам да светкам всеки път.
сега взехме 2ет.легло за децата (хахаха, не за нас с мм) и Мили вече се научи да се качва и слиза сама, някой път към 4-5ч се катурва при нас, спи открая на спалнята още час-два, Насето си спи в кошницата-люлка или на долния етаж, някой път го кърмя легнала, обикновено следобяд. нощем го взимам от кошницата, кърмя и го слагам там, заспива си. докато Мили нощем беше повече на спалнята от моята страна винаги, щото се будеше иначе. но от 9тия месец си искаше на леглото, а от 1г 9м като започна сама да се катери на леглото си, бяхме махнали решетката и започна да си спи само там, без да прескача на спалнята.
така че и за мен като Мон да го оставиш нейде само да заспива детето без то да е пожелало не върви. Детето само ще покаже когато е готово. Докато е малко има нужда от близостта на мама толкова, колкото и когато му е необходимо, особено като е бебе. Ако като сложа Насето в кошницата нощем и той ми се усмихне или се кокорчи, или маха с ръце нещо, го взимам при мен на спалнята, шушнем си нещо и той заспива и го пренасям пак. и така.

хубав ден за всички ви  Hug

Belle, има едни преносни комари отнейде, утрепахме един такъв миналата седмица дето ухапа Мили на 4 места и й се поду, отече, та на спешен ходихме, че едното беше до окото, ръката стана подуто и твърдо място... та фенистил капки й давах и мина веднага от тях.
фенистил гел може да мажеш май, ама капките не, не са за кърмачки.

# 71
  • Мнения: 173
Жос, не искам да я отделям напълно, ама като е до мен и аз не спя.Само рита и ръми и аз съм все  с отворени очи да не би нещо да и има.Просто искам да си свиква с нейнто легло.
Вече не заспива бе пръста в устата не нам, дано по-скоро се откаже.Иначе вече определено е по-спокойна и щастлива.Утре и ние сме на ваксина и ще видим дали ги има и при нас

# 72
  • Мнения: 18
Нанинка, най-добре да я свикнеш д си спи в нейното легло. Иначе и като порастне ще иска все при вас и тогава няма оттърване. Аз моите ги отучих с пръста като ги научих на биберона. Първо я плуеха ама аз упорито тиках в устата. Сега вече не смучат пръст.

# 73
  • Мнения: 173
Дидолиния, и аз така правя, ама има моменти в които не мога да я следя и пак го налапва.Ей сега лежи на леглото и ръми и го смуче ли смуче тоя пръст, даже като яде пак се опитва да го налапа, снощи като изпусне зърното и цяла нощ се борихме да яде а не да смуче пръста.Не ми обръща внимание сега, не реве, ама и не иска да пусне пръста.Май май сама се приспива отново

# 74
  • Мнения: 36

Силвия, ти можеш да и звъннеш пак и да искаш само едната. Няма как да ти откаже, а и някои казват, че така по-леко се понасят.
 

мене не ме стърпя и се завъртях към кабинета, че ми е по път за разходката и двете ваксини й свършили и утре ще донесе, а иначе се изтеглихме и измерихме.
За 40 дни сме пораснали 1,200 кг и 1 см ихуууу  newsm44

Общи условия

Активация на акаунт