6 годишните на предучилищна

  • 33 089
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Аз само да вметна... за gsm-а и парите ставаше дума относно 1ви клас.
Та аз за 1ви клас не ги виждам, пък за ПГ съвсем.  Wink
Ние също ще пътуваме до у-щето - на 30мин до нашата врата е.

# 16
  • Мнения: 40
Здравейте майчета на бъдещи първокласници.Моята дъщеря също изкара подготвителна група в училище затова и аз реших да се включа в темата.Лично аз не съжалявам нито секунда,че не остана 4-та група в детската градина-от гледна точка на обучението не мисля,че в училище учат нещо по-различно от детската,но най-ценното е ,че свикват с обстановката,правилата,атмосферата в класната стая и започват да се отнасят по-сериозно към мисълта,че ще бъдат първокласници.Дъщеря ми не е имала никакви проблеми с адаптацията благодарение на подготвителната група.Изобщо преминаването към училищният живот мина много плавно и навиците,които и изгради госпожата от ПГ и до днес са и в помощ.Пожелавам успех на всички при взимането на това важно решение.

# 17
  • Мнения: 2 981
Много се надявам да й хареса и да ходи с желание. В градината най - големият й проблем беше спането на обяд, така че съм сигурна, че това няма да й липсва.
И при нас е така.
За пари, не съм мислила, но по-скоро ще й приготвям храна от вкъщи - някакъв плод за следобедна закуска, все пак няма да е целодневно.
За телефон - колебая се, вижда ми се малка, но ще помислим по въпроса. 
Симантро, училището не предлага ли някакъв транспорт, организиран от настоятелството?
При нас има вариант за такъв срещу заплащане, макар и само за връщане, тъй като на обяд ще отиват явно само нейната група, но ще решим наесен дали да ползваме такъв, тъй като все пак е на около 15 мин. пеша училището, а иначе са само две спирки с превозно средство.

# 18
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Mорена, би ли дала линк към темата за първокласниците, за която спомена. Благодаря!
Благодаря за споделения опит, момичета, ще се радвам да обменим още полезна информация.  bouquet

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Mooimeiske, разбира се, ето 1вата им тема, вече са на 2ра, линка, за която е на последната страница. А в първия пост на 2та им тема има и линкове за по-старите темите им теми (за ПГ точно)- тях още не съм ги изчела - предстоят ми Simple Smile.

Мира, да, и аз ще слагам нещо леко (каквото и в къщи хапва по това време - плод/зеленчук, кисело мляко, кашкавал, сирене) за закуската около 10ч. Ще закусва и обядва в къщи. Моята щерка много обича храната, тя няма проблем и по-рано сутрин да закусва, щом стане и пита какво ще яде.  

Аз като ходих да подавам заявлението, поговорих с госпожите на ПГ и за следобедния престой мисля споменаха нещо организирано като спорт, ама не съм съвсем сигурна дали не се отнасяше за 1вокласниците това. Та много ми е интересно да видя на РС за ПГ ли се беше или не. Ако да, ще си изберем нещо, на което да ходи.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 912
засега нямам за споделяне, но ми е много полезно да ви чета   bouquet

# 21
  • Варна
  • Мнения: 932
За предучилищна не мисля, че изобщо има нужда да се мисли за пари и телефони. Поне при нас беше така. В училището на моя син групите са полудневни на смени, стоят там точно 3 ч и половина. За това време госпожата ги ангажира нонстоп, имат една почивка от около 15 мин, в която се хранят. Той винаги си е носил от вкъщи, но и от там им даваха закуска - за този, който не си носи и за такива, като нашето момче, които или не си харесват домашната закуска, или искат допълнително. Така че пари не им трябват - не ги пускат да излязат от стаята на практика, освен до тоалетна, какво остава да ходят до лафка. Иначе той си ходи редовно до магазина да си пазари, въпреки че не е съвсем наясно с парите. От телефон също няма смисъл - те са постоянно заети, госпожата беше много строга, изключено беше някой да наруши заниманията със звънене на телефон, предполагам тя изобщо не би разрешила внасянето му. За първи клас съм в чуденка  newsm78 Не ми се иска да му купувам, не мисля, че му трябва, но като си помисля, че всички други ще имат, големи преговори ни очакват.

# 22
  • Мнения: 1 883
То е ясно ,че в час няма да им се даде да звънят. Мен ме притеснява това ,че баща и не винаги ще може да я взима точно в определен час. И трябва да може да и се обади ако се наложи да закъснее.

В класа на бъдещия третокласник  с малки изключения/ ама много малки/ имат мобилни.Косьо още няма.Много е разсеян,той не помни какво е закусвал или дали е отишъл с шапка , а какво остава за мобилен да стопанисва. Laughing По едно време се опита да ни агитира да му купим, но не мина номера.Сигурно и тази година няма да има. Като излезе на вън с разни неща/ играчки, очила / и вечно нещо се забравя.Пресен пример, слънчеви очила на има- няма и три седмици и вече ги загуби. ooooh!

Я споделете какви раници ще купувате. Не ми се иска още да е ученическа, при положение ,че всичките учебници и тетрадки ще стоят в клас. Ще се носи само несесер, боички, моливи, вода, кърпички и закуска. Търся раничка която да не е много голяма, да има външен джоб за вода и кърпичките.И която след това да може да се използва за екскурзии.
Приемам предложения.

Последна редакция: ср, 24 юли 2013, 18:43 от vela

# 23
  • Варна
  • Мнения: 932
За раницата - говорете с госпожата. И пак зависи дали ще е цял ден или на смени. Вероятно тези, които са цял ден, не носят тетрадки вкъщи и им трябва раница само за кутията за храна и вода. Ние бяхме на смени и всеки ден си носеше по 1 тетрадка, плюс един джоб с разни картинки, плюс несесер, храна, вода и жилетката редовно натъпкана вътре. Тръгна с малка раница и още до края на първата седмица трябваше да купим голяма, че му се мачкали тетрадките. Сега ще си ходи с нея и в 1-ви клас.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
За предучилищна не мисля, че изобщо има нужда да се мисли за пари и телефони. ... Не ми се иска да му купувам, не мисля, че му трябва, но като си помисля, че всички други ще имат, големи преговори ни очакват.
Точно затова припомних, че питането на Mooimeiske беше косвено касаещо 1ви клас.
...
 Днес се зачудих какви практични умения следва да възпитам тази година у дъщеря ми, които да улеснят самостоятелността й в училище, като например познаване на парите, посещение на обществена тоалетна, боравене с мобилен телефон /всъщност нужен ли е за първокласник?/.  
Но пък стана ясно, че и за ПГ някои го мислят- всеки има право.  Simple Smile

Любопитка, по повод преговорите, които очакваш относно gsm... аз отдавна уча щерката, че не може да имаме всичко, та дори и едно или две неща, които сме харесали у другите. Преди този момент щом сме си живели добре и без тези неща, значи можем и чудесно и без тях да продължим... харесваме си и без това и нашите неща.  Всяко семейство си е вселена и има своите разбирания, та това, което сме преценили ние, че и' е нужно - купуваме. Излишества - не.  Всичко по пътя на разбирането и убеждението, не наложено.
Та така  - не очаквам драми за gsm или друго, защото другите ги имали. Simple Smile

Вела, аз много се ровя и интересувам за раница, но относно купуването и' за 1ви клас, от сега проучвам. Simple Smile
Моята щерка нали тръгна за малко миналата есен на ПГ - 5годишна, че я записах докато беше задължително, което пък нали отпадна в последния момент преди началото на учебната година, та ходи детето една седмица (да видим, но не ни хареса). Не и' трябваше изобщо раница - всичко и книгите (Приятели с ... буквите, цифрите, и т.н.  ползваха) и канцеларските материали, и пантофите + резервен компелкт бельо си стояха в гардеробчетата им.
Та си зависи от у-щилището и възможностите му явно. Там където ще се сменят две групи в една стая, мисля че няма да е възможно да остават нещата и може и да се наложи носене на раница... точно като при първолаците.  ooooh!

В сегашното у-ще (друго е, не миналогодишното - кварталното) пак ще са си в самостоятелна стая, но да видим какво ще кажат на РС.

Та ще пиша след малко пак, че ранички като за ПГ/ДГ не съм набелязвала, защото си имаме, но ще си дам предложнията, само да потърся. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 883
В нашата стая децата ще са на две смени, но учебниците и тетрадките ще стоят там. Затова се ослушвам за малка раница.Иначе за първи клас съм го решила- ще е на Херлиц. Втория ми син трета година ще е с такава.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
Аз, много необмислено и може би за да здоволя личните си желания, купих ученическа раница Scout , която 99,99 % съм убедена, че няма да е необходима нито за ПУК, нито за след това , но много ми допадна идеята всичко да е в един десен - раница, несесери, портмоне, чадър, шише за вода и т.н. ...

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Вела, никоя не ме грабна, но все пак 1та ми е фаворит, пък ако не беше и толкова розова, съвсем.  Виж, на мен като цена не ми харесва - като се има предвид, че е за една година.
1. http://www.kristaltoys.com/gabol-goblin-ranica-p-7332.html
2. http://www.toy.store.bg/p54374/detska-ranica-princesi-disni.html
3. http://www.kristaltoys.com/kancelarski-materiali-za-uchenika-uch … 5_60_377_801.html
4. http://www.kristaltoys.com/gabol-queen-ranica-p-5830.html
Май не е лесно да се намери това, което си представям аз по твоето описание - с малък външен джоб за мокрите кърпички и такъв за шише.  Всъщност и това, което имаме няма джоб за шишето, но все  съм го подавала, понеже и раничката аз нося.
Аз не харесвам и на картинки с герои.
У нас не се гледа ТВ, та поне не е промита с реклами щерката и няма искания за някакви такива. Пък книжните герои не са по раничките и други от сорта или поне много рядко.  Wink

Сега, ако не трябва да си носи нещо, ще ходи само с чантичката за храна.

Шантал, на мен също ми харесва да са си комплект, но пък цените им не си заслужават. Та ще видим за 1ви клас де.

# 28
  • Мнения: 1 883
Ох, и аз това което си го представям ,не го намирам в нета. Laughing
Аз също не искам да е розова. Тя девойката вече не налита на розовото/ и славо богу/ ,сега се заглежда по сиво, черно.
 Явно ще трябва да обикалям по магазините.
Ето това си харесах:

Последна редакция: ср, 24 юли 2013, 21:27 от vela

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Хареса ми, Вела, определено... и да се похвалите!  Hug
Я дай линк, моля! Simple Smile 
Аз съм 99% по онлайн шопинга, направо съм забравила къде какви магазини има.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт