ВМ-НВХ (НВ-ВМХ), част 61

  • 42 493
  • 727
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 2 245
Добро неделно утро!
Не съм чела назад, но исках да ви се похваля с резултатите ми за един месец.
Начало 27.06. до 27.07.
Свалени килограми - 7.300
Талия - 11 см
Ханш - 4 см
Бюст - -4 см
Супер доволна съм. Simple Smile

Кафето сутрин го пия с кокосово масло и мляко, разбивам го с "миксерче" за фрапе, някакво рекламно на Нес кафе, но върши чудесна работа. Огладнявам чак към 2-3 часа и хапвам малко масло. Старая се да вечерям до към 17.00 и има ефект. Вечерята ми е кюфета или пържоли на скара със салата, пържени в малко яйца, вчера пък си направих гювече със домати, сирене, кашкавал, топено сирене, малко сурова наденичка и люта чушка. Simple Smile
Преди не ядях люто, но от известно време ми харесва.
Не съм яла нищо тестено, сладно и плодове от един месец. Купих си черен шоколад, но ме е страх, да го отворя, че като алкохолиците без едно мога, но само с едно не, та сега стои в шкафа и ме чака. Simple Smile
Чувствам се супер и се оказа, че на 70 кг ми стават дрехи, които миналата година носех на 65 кг.

Не пия добваки, но се чувствам добре...дали в такъв случай трябва да започна да приемам нещо?
Всеки ден се пека на балкона, а и постоянно съм с детето навън.

Връщам се да чета, че имам 15тина стрници. Simple Smile
Хубва ден!   bouquet

П.П. Пия и много вода, може би до 4 литра стигам, но така съм свикнала.

П.П.П. Мислех, че мазнините са ми малко, но вкарах менюто си от няколко дни във Fitday и се оказа, че приемам средно около 1600-700 кал. и мазнините са около 70%, 20 - протеини и 10 въглехидрати.

# 331
  • Мнения: X
Момичета, чета ви с голям интерес. Искам да попитам от къде да взема от България К2 и каква марка витамин Д? Съпругът ми има проблем и искам да се опитаме да минем без имплантация на кост в челюстта, тъй като поради възпаление, с течение на времето част от костта се е стопила и изтекла като гной. Сега е дрениран и шиниран докато се успокоят меките тъкани и самата кост и след това да се присади кост, тя да се срасне и тогава да се сложи винт и керамичен зъб. Това удоволствие не само, че е много скъпо, но и болезнено и куп други неща. Лошото е, че се касае за преден зъб. Иска ми се да му направя комбинация от витамин Д, калций, К2 и може би магнезий и ако е възможно да се възстанови стопената кост, която държи зъба. Може би искам невъзможното или просто се нуждаем от чудо, но искам да знам за комбинация, която благоприятства натрупването на калций в костите, там където е необходимо.

Освен с диета и добавки, отидете при стоматолозите в тази клиника
http://www.pansanus.com/bg/index.php?m=profilesbg&q=16
Там правят процедури с лазер, които спомагат на коста и тъканта да се самоизгради

# 332
  • Мнения: X
Та добро утро и от мен
 Hug

Червенко, браво, чудесни резултати
Само така

Аз сега пробвам кафето с кокос, тъй като не трябва да приемам млечни
Предписаха ми антибиотик заради предполагаема бъбречна инфекция (според мен съм се заразила от общ тоалетни по летищата)
Хубавото засега е, че нямаше болка, а само доста кръв в урината, доста странно поне според мен

Иначе тук жегата ще ни умори
Дават го да се захлади скоро и дано, че иначе не знам ...

# 333
  • София
  • Мнения: 2 245
WASP, благодаря!  Hug
И аз имам парадонтоза с топене на костта, май наследствено. Ходя на процедури с лазер два пъти годишно в Стоматолгичния факултет, с направление. Добре се отразява, от около 10 години няма драстично намаление. Почиствам между зъбите с плосък конец, защото и моите са доста нагъсто. После мия с Парадонтакс, а и Астера пародонт актив е много хубава, направо усещаш как ти стяга венците. Жабуря, но доста рядко с Корзодил.

# 334
  • Мнения: 20 172
Магнезия ще го пия вечер.. Сутрин, след закуска - витамин Д, 2 000 ед. На обяд - омега 3 (EPA / DHA - 600 мг.), когато се сетя .. И септември, когато започна вечерната иглика, ще спра омегата.  Laughing
И аз съм решила след омегата-3 да почна вечерна иглика. Ти към кой продукт си се ориентирала?

Да допълня за Now Foods, може да се поръча от техния сайт за България http://nowfoods.bg/, доставката пристига на следващият ден от поръчката, 3 лв за София, при поръчка над 30 лв. е безплатна.

Момичета, да се похваля, в момента съм на килограми, на които бях преди 6 години newsm44
Остават ми още един-два да сваля.
И да питам как стои въпроса със печените слънчогледови семки, до колко са вредни, че обичам вечер да ги похапвам?

Red tree, личната зъболекарка ли те прати на тези процедури или ти реши да ходиш? Моята нищо не спомена за това, само ми изписа Елудрил 2 пъти годишно и след 6 м. ще ми чисти зъбният камък.

Не можах да се ориентирам по схемата и текста добре, кой вариант на магнезия е най добре- магнезиевия оксид или Мг лактат?

Последна редакция: нд, 28 юли 2013, 11:07 от Lemy

# 335
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Red tree, страхотен резултат, браво!
Lemy, и на теб браво!
Продължавайте в същия дух! Hug

# 336
  • Мнения: 1 793
Браво на Red tree! Party

# 337
  • Мнения: 6 346
Red tree, поздравления, страхотни резултати! Simple Smile
Lemy, браво и на теб! Simple Smile

За магнезиевите съединения съм чела мнения, че магнезиевият глицинат бил много хубав, но у нас май не се намира, а и не знам откъде може да се поръча. Също съм чела, че препоръчват магнезиев оротат (Магнерот). Но иначе масово продаваният цитрат е добър компромисен вариант - сравнително добре усвоим, макар че съдържанието на чист магнезий не е високо, а в същото време се понася сравнително добре, т.е. в по-малка степен предизвиква разстройство, макар че може да има леко разхлабващо действие (това до голяма степен зависи от организма). Но магнезиевият оксид има смисъл само ако човек търси точно разхлабващото действие, защото от него не се усвоявало почти нищо. А за Магнерич, който е магнезиев аспартат, моето колебание е по отношение на аспартама (тоест предполагам, че има аспартам в съединението, щом е магнезиев аспартат Embarassed). Затова аз бих избягвала Магнерич.

А иначе съм писала, че много препоръчват магнезиевото олио (то съдържа магнезиев хлорид) - не минава през храносмилателната система, поради което се усвоява в по-голяма степен. Но дозирането му е доста индивидуално и не мога да кажа колко би било необходимо.

Последна редакция: нд, 28 юли 2013, 12:33 от Cioccolata

# 338
  • София
  • Мнения: 2 245
Благодаря ви, момичета!  Hug
И аз много се радвам! Simple Smile

Леми, личната ме прати. Пролет го правят с лазер, които трябва да въртиш по челюстта за 15 мин, а есе е с едни пластити увити с марля с вит. С и слаб ток, пак 15 мин. за 10 дни.

# 339
  • Мнения: 176
Lili-Bella, много съжалявам, че се е стигнало толкова далеч Sad Не знам дали ефектът от вит. Д, калций и К2 ще може да се усети толкова бързо, дори предполагам, че би отнело поне няколко месеца, а не знам дали имате толкова време... За К2 съм посочила няколко поста нагоре 3 вида, които се намират и в България:

1. на Biovea - може да се купи от магазин Maxlife на "Васил Левски"
2. на Now Foods - ще го има в магазините, които предлагат продукти на тази марка, а ако го няма, сигурно ще може да се поръча
3. Остеокардикс, който сигурно може да се намери в някои аптеки или да се поръча от склад

Не знам колко време можете да си позволите да чакате, но хранителните добавки обикновено не действат толкова бързо, а и в случая става въпрос за нещо доста сериозно, така че предполагам, че ще бъде по-добре да се приложи стоматологичното лечение, което са ви предложили. Но това не пречи междувременно съпругът ти да приема вит. Д и К2, за да предотврати по-нататъшни проблеми. Обаче точно за този проблем може да не може да се повлияе само с витамини.

Cioccolata и останалите момичета, много благодаря за отговорите. Ще попитаме и за лазер, ще набавя и добавките. Той от снощи е шиниран и дрениран от лицево-челюстен хирург и тези шини ще бъдат там за да може костта и меките тъкани да се възстановят от възпалението. Това може да отнеме няколко месеца около 2-3 така, че мисля, че имаме малко време за действие. 

# 340
  • Мнения: 1 849
Lili-Bella, възстановяване на костта няма как да стане. Това, което можете да постигнете с добавки, е да противодействата на стопяването на ноци участъци от костта. За вече нанесените щети ще трябва да се имплантира кост-заместител. Но е крайно необходимо да се приемат добавнки в този случай. Витамин Д, магнезий, а може би трябва да се пие и калций, флуорид? Защо не потърсиш инфо в нета? Сигурна съм, че ще намериш такова! Peace И много важно - той как се храни? Захарите и въглехидратите не са особено полезни.  Wink Също така е необходима много добрата устна хигиена!
Сега прочетох, че са ти препоръчали лазер, защо да не опитате и с него?  Peace

УАСП, дано се оправиш по-бързо! Hug

Браво на всички вталени, аз за съжаление не мога да се похваля с някакви големи минуси, но на мен ми стига да ми спадат инсулина и да държа хормоните в норма, килата все някога ще се махнат, макар и да става мнооого бавно! Grinning

Леми, това с доставката е много добро! Но не знам как им формират цените на добавките в Бг! Примерно маката, която в ихерб е 4,96 долара, ние я купуваме за 22 лева.  Crazy За това аз съм фен на ихерб.  Peace За 22 лева чеовек може да си купи 2 опаковки с доставката, а ако си поръча още неща, може и 3 да получи за тези пари.  Wink

Не разбрах защо трябва да се пият омега 3 и масло от вечерна иглика отделно? Аз маслото го пия постоянно, а омега-3 през зимата и при настинка.

# 341
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Не разбрах защо трябва да се пият омега 3 и масло от вечерна иглика отделно? Аз маслото го пия постоянно, а омега-3 през зимата и при настинка.

Аз така искам да ги пия, за да не ми стават много хаповете.  Laughing Струват ми се множко и нещо трябва да махна .. Игликата ми е много важна, магнезия - ще ме бори от стреса, а вит. Д-то, ще ми помога цялостно.  Laughing Остава излишна омегата и просто няма да я пия 3-4 месеца.. Аз и без това не съм много редовна с нея.

Red tree , чудесни резултати!   bouquet

Lemy , изпила съм няколко опаковки от тази иглика - http://www.pharmalife.bg/product/592/prim-oyl-maslo-ot-vecherna- … uli-prim-oil.html. Нямам забележки към нея. Сега обаче си поръчах от iherb - http://www.iherb.com/American-Health-Royal-Brittany-Evening-Prim … ftgels-Each/20478. Планирам да пия три месеца и тази би трябвало да ми стигне.

# 342
  • Мнения: 685
Никой нищо не каза за цинка. Sad Четох в интернет за свойствата му, но не видях това, което ме интересува.

# 343
  • Мнения: 20 172
Шоки  bouquet

И ви благодаря момичета, за ценните съвети които ми давате и които научавам в тази тема!

Сайта на Now Foods споменах като вариант за хора, които нямат време да чакат. Иначе и аз сега ще поръчвам от ихерб, там цените са много по-добри.

А за Омегата 3 и маслото от вечерна иглика, притеснявам се да не ми станат много добавките. В момента пия селен за ЩЗ, магнезий, чат пат хром и цинк. И после като почна вит.д + К2 и омегата......

Red tree браво, 7 кг за месец.... newsm10

Последна редакция: нд, 28 юли 2013, 15:26 от Lemy

# 344
  • В Балкана
  • Мнения: 672
hot tea никога не съм се интересувала от цинк, не съм го пила и нищо не знам.

Обаче бил важен .. "Основните елементи и крайъгълните камъни на доброто здраве са калций, желязо, цинк и магнезий." Това според една малка книжка за минералите. Ако усещаш, че трябва да го пиеш - направи го.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт