ВМ-НВХ (НВ-ВМХ), част 61

  • 42 514
  • 727
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 685
Не го чувствам. То и как да го почувствам? Grinning Но миналият месец ми мериха мазнините. Този месец пак. Обясниха ми, че има промяна в няколко области. За тези които няма промяна се смята, че се дължи на задържане на вода. За това трябвало да пия цинк, защото той помага за по-доброто отделяне на водата. Аз ще си го пия, защото прочетох за доста неща, за които би ми бил полезен. Но никъде на видях да пише за водата.

# 346
  • В Балкана
  • Мнения: 672
А опитвала ли си с някакви билки, чайове, джиджифили, джоджени, менти, подобни!? .. Вероятно има нещо, което може да ти помогне и ако вече не се получи - пиеш цинк.

# 347
  • Мнения: 685
Нищо не съм пробвала. Чай си пия, но не с някаква цел. Джоджена и ментата такъв ефект ли имат?

Един страничен въпрос. До сега не съм купувала кокосово масло. Някакво мнение за това? http://shop.biomag.bg/kokosovo-maslo-organic-by-nature-200ml Такива ли са цените и по другите магазини?

Последна редакция: нд, 28 юли 2013, 15:34 от hot tea

# 348
  • Мнения: 958
Момичета, може би тъп въпрос, ама защо се спускате да пиете добавки без изследвания  newsm78
Аз мислех че имам дефицит на магнезий, защото веднъж месечно ми изтръпват краката, само че на последните ми изследвания всичко е в рамките на нормалното, само изследване за витамин Д не са ми пуснали, иначе всички останали неща ги има. Например знам че калий не е хубаво да се пие много, особено ако е в нормални граници. Вече до колко са нормални границите не знам. Къде може да се прочете това, бях намерила само за магнезий....
При мен калций, калий и др. всичко е ок. Поне в момента на изследването.

Аз се храних няколко дена безобразно (общо 3 дена)  след това си се върнах нормално, изменения на килата няма, очаквано. Но забелязах че залитнах, в момента в който започнах да броя и ограничавам калориите Sad Значи ям си месец нормално, не свалям, но се чувствам добре, почвам да мисля за яденето, какво и как ям и защо и бам залитам. Явно ще си ям както си знам, и поне ще е нвд, докато рових за калории, проценти и подобни, пред очите ми минаха хиляди, храни,статии и подобни, а явно за човек лабилен емоциоанлно като мен и податлив на ем. хранене това е вредно. Така че ще си седя дебела и ще си се храня режимно пък квото ще да става  Embarassed

Red tree да разбирам ли че реално имаш само вечеря, другото е по малко мазнина ? Честито за резултатите, страхотни са.

# 349
  • София
  • Мнения: 2 245
Благодаря ви отново!  Grinning

joya, реално вкъщи почти никой не обядва, само дребния. Така сме свикнали. Дори и събота и неделя. Правя богата закуска и после вечеря. Не винаги не обядвам, зависи дали съм гладна. Започнах да се ръководя от това. Ако съм озверяла на обяд, ям тогава, а вечерята или я пропускам, или е нещо малко. Също внимавам да ям най-късно до 18.00.
На обяд редовно ям останал миш-маш от Филип, който ми е любим и се приготва за минути. И докато режа маслото за миш-маша си хапвам голямо парче.  Blush

Ето го:
2 натъргани домата се слагат с масло и малко сол в тиган, след като се изпарят малко се чукват две яйца и се разбъркват. Става за 10 мин. и е страшно вкусно! Моята пра-баба го правеше така с градински домати и яйца от съседите. Simple Smile

# 350
  • Мнения: 2 461
Благодаря ви отново!  Grinning

joya, реално вкъщи почти никой не обядва, само дребния. Така сме свикнали. Дори и събота и неделя. Правя богата закуска и после вечеря. Не винаги не обядвам, зависи дали съм гладна. Започнах да се ръководя от това. Ако съм озверяла на обяд, ям тогава, а вечерята или я пропускам, или е нещо малко. Също внимавам да ям най-късно до 18.00.
На обяд редовно ям останал миш-маш от Филип, който ми е любим и се приготва за минути. И докато режа маслото за миш-маша си хапвам голямо парче.  Blush

Ето го:
2 натъргани домата се слагат с масло и малко сол в тиган, след като се изпарят малко се чукват две яйца и се разбъркват. Става за 10 мин. и е страшно вкусно! Моята пра-баба го правеше така с градински домати и яйца от съседите. Simple Smile

Идеята за миш-маш задължително ще я пробвам, хареса ми.
Бях на море от 15 до 22.07, от тогава насам едва прочетох изписаните "100 страници" - всичките полезни.Още асимилирам сума ти неща.
1. Искам да изкажа огромно Благодаря на хората,които влагат от личното си време и познания в тази тема.
2. Аз се чувствам ужасно НЕграмотна по отношение на храненето, на нуждите на организма...
3. Страшно се радвам, че съдбата ме среща с този режим и ми се дава шанс да подобря своето здраве и здравето на моите близки ( които в момента смятат, че психически не съм добре..., разбирам ги,и аз доскоро приказвах така..., защото не бях запозната- аз и още не съм, но това става с много четене)
4.Та между темите прочетох за Милко Георгиев - много интересен образ  Crazy Във видеото по Нова (засега само това гледах) той споменава, че едно от най-важните хранения е Вечерята , защото през нощта организма ни използва нужните хранителни вещества - според мен има логика. Иначе на мен от години ми се повтаря и чета - Не вечеряй, яж до 18.00 и ей такива, ама аз не мога-ям си.

 joya , като че ли сме свикнали,каквото ни се каже да го пием си го пием без да се замисляме. Казват-полезно е - и айдееее. Лично на мен, никога, никой не ми е казвал къде и как се измерват веществата и минералите в организма, не знам що е недостиг и т.нат. Трябва да се разболееш и тогава ли се вземат мерки?

# 351
  • Мнения: 6 346
За цинка не съм се интересувала Embarassed Но предполагам, че няма лошо.

Специално за магнезия знам, че той на кръвните изследвания обикновено си е нормален, но това не означава, че няма недостиг. Организмът се стреми да поддържа нормално количество в кръвта, за която цел обаче извлича от клетките и ако няма достатъчно прием, в кръвта има, но в клетките не достига и съответно се получават проблемите, които се свързват с недостиг на магнезий. А и по принцип кръвните изследвания, които стандартно се правят, не са най-добрият показател за много неща - не и с оглед на излизащата през последните години информация. Напр. за вит. Д все още се приемат за нормални много по-ниски стойности, отколкото всъщност трябва да бъдат. За холестерола знаем какво е положението - масово се изследва общ холестерол или просто по една цифра за ЛДЛ и ХДЛ, а това изобщо не е достатъчно. Rolling Eyes

joya, вероятно ключът при теб не е в броенето, а е някъде другаде - може да е недостиг на някой микроелемент, може да трябва да се експериментира още с храната или може просто щитовидната ти жлеза да не работи оптимално, дори и при нормални стойности на изследванията... Не знам, но щом те стресира броенето, недей да броиш Hug

# 352
  • Мнения: 2 677
А иначе съм писала, че много препоръчват магнезиевото олио (то съдържа магнезиев хлорид) - не минава през храносмилателната система, поради което се усвоява в по-голяма степен. Но дозирането му е доста индивидуално и не мога да кажа колко би било необходимо.
Свекърите много ползват магнезиево олио. Дали са ни в едно шишенце и мажа мъжо, ако се оплаче, че го боли кръста. Нищо не са ми обяснявали за дозировка - мазотя докато попие.

# 353
  • Мнения: 685
А иначе съм писала, че много препоръчват магнезиевото олио
newsm78 Не бях чувала за такова. Много интересно.


Да се оплача. Sad Сега се връщам от ресторант. Поръчах си пържена риба и ми донесоха пържена, но оваляна в брашно. Нямаше как и трябваше да си я изям. Бяхме поканени за повод и ни черпиха, и нямаше да ми е удобно да си поръчам друго. Чувствам се ужасно виновно. Cry

# 354
  • Мнения: 1 793
Чувствам се ужасно виновно. Cry

Хей, недей така! Hug Случило се е да хапнеш нещо извън режима - не е трагедия, няма нужда от вина. Не го мисли толкова. Нали утре ще хапваш режимно, и вдругиден Simple Smile Всичко ще е наред.

# 355
  • Мнения: 6 346
Не го преживявай за рибата Hug То по принцип в ресторантите пържена значи в брашно (специално за рибата), а и аз не знам дали може да се пържи риба без брашно newsm78 Но не е толкова страшно.

# 356
  • Мнения: 23
Тази сутрин направих мазното кафенце с джаджата за 1,99 от Икея, еми няма нищо общо с това, което се опитвах да пия последните дни. Масълцето така хубаво се разбива и хомогенизира, че просто е върха  newsm44

Оффф и да ви се оплача, приятели като ме видят: "казват много си отслабнала, диета ли пазиш?" аз им отговарям, че се опитвам да си променя хранителният режим , и като ме заразпитват естествено стигаме до момента в който им обяснявам, че не ям въглехидрати , а наблягам на мазнини и се започват едниииии Shocked, направо незнам какво да правя, не се опитвам на никой да му обяснявам и налагам, ама като ме питат, какво да направя? От друга страна аз не съм съвсем "обучена" в тази материя, че да водя спор с традиционните умове, много е трудно.

 Вчера един познат Доктор ми вика  "#Crazy да не си на диета, като онези дето са само на сланина?" Laughing

# 357
  • Мнения: 2 677
Той пък! Как само на сланина - и мас, кокосово масълце или краве масло в кафето. Ами карантията? Трябваше да му дадеш за душата  Mr. Green

# 358
  • Мнения: 23
Аз му викам, ям много яйца, готвя със св. мас и това беше края изгубих го тотално  hahaha вика Синска мас  #Crazy
 Joy hahaha

# 359
  • Мнения: 6 346
Ох, хората просто нямат достатъчно информация. Или по-точно имат неправилната информация, която им е втълпявана десетки години от всевъзможни източници - от женските списания до лекарите Rolling Eyes Затова се вярва, че мазнините са вредни, а въглехидратите са непременно полезни и необходими - за всички без изключение, защото всички имат мозък, който се нуждае от енергия, и освен това всички, за да могат въобще да имат енергия през деня, трябва да ядат въглехидрати, защото това е единственият източник на енергия, друг няма Rolling Eyes Омръзнало ми е да обяснявам (а си трябва доста обстойна лекция, за да обясниш всичко, както си трябва и да те разберат), така че предпочитам да си мълча и да не говоря много-много, освен ако съвсем не мога да го избегна.

А вчера Марк припомня една своя статия за въглехидратното зареждане, която може да бъде полезна: http://www.marksdailyapple.com/dear-mark-should-i-increase-carb- … ss/#axzz2aPaaltMf Накратко:
1. за хора с много килограми за сваляне и доказани метаболитни проблеми не са препоръчителни въгл. зареждания
2. въгл. зареждания се подходящи за хора без много килограми за сваляне, а по-скоро последните няколко упорити килограма или пък хора, които са сваляли добре с нормално НВ-ВМХ, но са достигнали плато и имат още за сваляне
3. източниците на въглехидрати да бъдат обикновени и сладки картофи и ориз (преимуществено), а не торти, понички и подобни
4. мазнините да бъдат максимум 50 грама за деня (което отново означава да не се набляга на торти и подобни)
5. въгл. зареждане е добре да се прави в ден с тренировка

И още една полезна стара статия - кога да не слушаме сигналите на тялото си, защото са погрешни: http://www.marksdailyapple.com/when-listening-to-your-body-doesn … rk/#axzz2aPaaltMf
1. когато не сме кетоадаптирани и не можем пълноценно да използваме складираните си мазнини за енергия: ако ни се прияжда сладко или не можем да караме дълго без храна (т.е. ако не можем да изкараме 3-4 часа без храна), значи не сме кетоадаптирани, организмът гори преимуществено глюкоза, така че не трябва да се поддаваме на сигналите за сладко или тестено
2. при инсулинова резистентност
3. когато сме пристрастени към джънк - в такъв случай, ако ни се прияде Биг Мак, по-добре да изядем една пържола
4. при хипогликемия - не трябва да се подлъгваме, че организмът има нужда от захар (освен, разбира се, при диабетици със зле контролиран диабет, особено първи тип). Тук временното решение, за конкретния случай, е да се хапне нещо по-въглехидратно, но в дългосрочен план трябва да се избягват високовъглехидратните храни - така ще се избегнат и хипогликемиите.
5. когато не спим добре хронично или в конкретния ден не сме се наспали
Във всички случаи, когато ни се струва, че трябва да хапнем нещо сладко, по-добре да изберем яйца, сирене, кашкавал, масло, салата, отколкото да изядем първия попаднал ни Сникърс Wink

Последна редакция: пн, 29 юли 2013, 09:27 от Cioccolata

Общи условия

Активация на акаунт